Zeman přijal "p*če" komunisty? Češi zasadili Hradu těžkou ránu

Praha - Česká lidová tvořivost je nekonečná a svědčí o tom i množství satirických stránek na internetů a účtů na sociálních sítích. Jeden takový vyvolal u účtu hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka doslova lavinu.

Přidejte svůj názor 213 komentářů

Sjezd ČSSD: Miloš Zeman

Za vším stojí stránka "Opráski sčeskí historje". Tedy přesněji skupina lidí, která satirickou a humornou formou prostřednictvím komiksů poukazuje na problémy dob dřívějších i dnešních. Na facebooku sleduje stránku zhruba sto tisíc lidí a velké oblibě se těší i na twitteru.

Právě zde ale využili krás českého jazyka a pořádně se pustili do Ovčáčka. Ten na svém twitteru napsal: "Prezident republiky Miloš Zeman dnes přijal na Pražském hradě na jejich žádost předsedu KSČM a místopředsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Vojtěcha Filipa, poslance KSČM a místopředsedu KSČM Stanislava Grospiče a poslankyni KSČM Miloslavu Vostrou."

img-responsive

Češi si to s Ovčáčkem vyřídili po svém | foto: Twitter

Vzápětí zareagovali umělci z "Oprásků" a pro ně typickým jazykem Ovčáčkovi odvětili: "Stačilo ěnom "Rezident řijal piče" oztatňí pismenka sbiteční."

Samotný příspěvek získal zhruba 200x větší počet liků, než ten Ovčáčkův, navíc se ho chytli i další lidé."Piče přišly za kundou by taky stačilo," uvedl jeden z diskutujících. "Ždaný piče. Kruvy," uvedl další. "Svině přijala svině! Vše tedy v pořádku!" reagoval další diskutující.

Mnoho dalších příspěvků je na hranici publikovatelnosti, popularita původní reakce umělců je ale natolik velká, že se fotky jejich odpovědi začaly ve velkém šířit i skrze další sociální sítě. Překvapivě se ale pod Ovčáčkovými slovy nenašel téměř žádný příspěvek, který by se Zemana či mluvčího zastal.

Vstupte do diskuze (213)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český slavík letos nebude, organizátoři tápou nad pravidly hlasování

20.09.2018 09:23 Aktualizováno Praha - Hudební anketa Český slavík se letos neuskuteční. Organizátoři chtějí nastavit nová…

Hořící hala v Litvínově se může zřítit, zasahuje 17 jednotek hasičů a 27…

19.09.2018 20:31 Litvínov (Mostecko) - Hasiči se obávají toho, že se propadne střecha haly Celio v Litvínově, jež od…

Stovky demonstrantů protestují u Sněmovny, chtějí hlasování o nedůvěře…

19.09.2018 18:21 Praha - Proti vládě ANO a ČSSD podpořené komunisty protestuje na pražském Malostranském náměstí…

Developer chce v Brně nový mrakodrap, lidé se bouří a sepisují petice

19.09.2018 13:42 Brno - Mrakodrap se stožárem o celkové výšce 95 metrů. Tak má podle soukromého investora vypadat…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama