Neetické, zrušit! Česká televize v ohrožení? Po vlně kritiky přišly ze zákulisí další informace

Praha - Některé pořady České televize jsou u části občanů natolik nepopulární, že volají po jejich zrušení. Jak se k tomu ale staví lidé z televize? A jak na Českou televizi pohlíží politici, kvůli kterým byly už v minulosti některé "neetické" pořady málem přerušeny?

Přidejte svůj názor 315 komentářů

Česká televize

To prozradila moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová, která byla hostem pořadu Osobnosti plus. V něm mimo jiné uvedla, že většina politiků dnes má mediální trénink, a ta maska, se kterou předstoupí před kameru, je dost odhadnutelná. "Ve 168 hodinách a v reportážích, které v pořadu pouštíme, jsou ale politici tak trochu demaskováni,“ uvedla.

Vzhledem k citlivosti jejího pořadu ale není překvapením, že z něj politici nadšení nebývají. "Faktem je, že politici náramně kvitují, když se do našeho pořadu dostane jejich politický konkurent," podotkla.

"V tu chvíli je podle nich demokracii učiněno zadost, takhle má fungovat veřejná služba - správně, bravo, braňme Českou televizi. Ale jakmile se pak dostanou do našeho hledáčku sami, tak to je jiná káva. To už jsme neetičtí. Český rozhlas má nepochybně tu samou zkušenost," dodala.

V minulosti byl pořad 168 hodin ohrožen kvůli výtkám politiků, kteří jsou většinou jeho hlavními aktéry, už několikrát. K jeho zrušení ale zatím nedošlo, a to podle moderátorky o něčem vypovídá.

"Fakt, že pořad tohoto typu přežil až dodnes, je skvělá vizitka a jsem za to České televizi vděčná. Ale vnímám trochu změnu doby na politickém kolbišti, kde si část politiků bere kritiku veřejnoprávní televize jako součást své politické strategie, a pak si myslím, že jsem s pořadem přímo na ráně, protože neformálně nám to politici také vzkazují," upozornila.

Podle ní se objevují i reakce jako: takový pořad by tam neměl být, vy byste tam neměla být a podobně. "Vím, že představa politiků o tom, jak by pořad měl vypadat, je naprosto odlišná. A v některých pořadech, na jiných televizích, to je taky vidět," prozradila moderátorka.

Vstupte do diskuze (315)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český slavík letos nebude, organizátoři tápou nad pravidly hlasování

20.09.2018 09:23 Aktualizováno Praha - Hudební anketa Český slavík se letos neuskuteční. Organizátoři chtějí nastavit nová…

Hořící hala v Litvínově se může zřítit, zasahuje 17 jednotek hasičů a 27…

19.09.2018 20:31 Litvínov (Mostecko) - Hasiči se obávají toho, že se propadne střecha haly Celio v Litvínově, jež od…

Stovky demonstrantů protestují u Sněmovny, chtějí hlasování o nedůvěře…

19.09.2018 18:21 Praha - Proti vládě ANO a ČSSD podpořené komunisty protestuje na pražském Malostranském náměstí…

Developer chce v Brně nový mrakodrap, lidé se bouří a sepisují petice

19.09.2018 13:42 Brno - Mrakodrap se stožárem o celkové výšce 95 metrů. Tak má podle soukromého investora vypadat…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama