Pět grázlů vykoplo v Praze mladou ženu z tramvaje. Hlavu si rozbila o obrubník

Praha - Policisté pátrají po třech mladících a dvou dívkách, kteří koncem května vyhodili z noční tramvaje na zastávce Karlovo náměstí v Praze cestující, která je předtím okřikla kvůli hlasitému a neurvalému chování. Devětadvacetiletá žena při pádu narazila hlavou do obrubníku přilehlého chodníku a skončila v péči záchranářů. Policie případ vyšetřuje pro podezření z výtržnictví, za které hledaným v případě vypátrání a odsouzení hrozí až dva roky vězení. Sdělil to policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Přidejte svůj názor 64 komentářů

Záchranná služba hl. města Prahy

"Koncem května cestovala skupinky pěti mladíků a dvou dívek noční tramvají ze zastávky Albertov na Karlovo náměstí. Už po nastoupení do tramvaje se celá partička chovala značně hlučně a roztahovala se ve voze," uvedl začátek incidentu policejní mluvčí Tomáš Hulan.  

Ostatním pasažérům se pochopitelně pořvávání nezamlouvalo. Nejprve flamendry okřikla pětadvacetiletá žena. Místo ztišení se ovšem dočkala jen nadávek toho nejhrubšího zrna. 

"Neurvalé a hlučné chování ale nechtěla dále snášet další z cestujících, konkrétně devětadvacetiletá žena. I ta partičku okřikla v domnění, že ona již bude úspěšnější. Opak byl ale pravdou. Ve výsledku totiž dopadla mnohem hůř než její předchůdci," vypráví Hulan.

Tentokrát totiž nezůstalo jen u nadávek. Když tramvaj zastavila, agresoři mladou ženu doslova vykopli ze soupravy ven a ta hlavou "trefila" blízký obrubník. Ošetřili ji přivolaní záchranáři.

Když hulváti viděli, co udělali, tak se rychle ztratili. "Byť poškozená neutrpěla pádem závažné zranění, prošetřují i tak policisté popsanou událost jako podezření z trestného činu, a to výtržnictví. Za tento delikt hrozí hledaným v případě vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky," dodává policejní mluvčí. 

Pokud útočníky (po)znáte nebo víte, kde jsou, nenechte si informaci pro sebe a oznamte ji policistům na lince 158. 

"Stejně tak prosíme mladíky, kteří stáli na eskalátorech do stanice metra a celý incident natáčeli, aby se přihlásili policistům. Jednak jsou oni sami důležitými svědky a pořízené záběry mohou posloužit jako jednoznačný důkazní materiál," uzavřel Hulan.

Vstupte do diskuze (64)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aktivisté to vzdali. Po sedmi dnech opustili střechu Kliniky

17.01.2019 19:53 Aktualizováno Skupina aktivistů dnes odpoledne sestoupila ze střechy bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na…

Manželství homosexuálů podporují tři pětiny Čechů

17.01.2019 17:48 Zhruba tři pětiny lidí v Česku jsou pro, aby manželství mohli uzavírat také gayové a lesbické ženy.…

Jaromír Soukup na Hrad? Mediální magnát si brousí zuby na prezidentské…

17.01.2019 17:06 Aktualizováno Podnikatel, moderátor a majitel stanice Barrandov Jaromír Soukup oznámil, že zakládá politické…

Zeman má zdravotní problémy a lékaři o tom nesmí mluvit, tvrdí biskup Malý…

17.01.2019 17:06 Aktualizováno Biskup Václav Malý opět rozčeřil spekulace o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Tvrdí, že prezident…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama