Hřebejk setřel Zaorálka kvůli spolupráci s komunisty: Chováte se zbaběle, Jste jako postavy z Pupenda

Praha – Režisér Jan Hřebejk se nemilosrdně pustil do bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Ten na sociálních sítích vysvětloval, proč se rozhodl podpořit vládu. Jenže jeho slova se Hřebejkovi vůbec nelíbila.

Přidejte svůj názor 65 komentářů

Jan Hřebejk v Divadle Na Jezerce

Zaorálek spolu s většinou sociálnědemokratických poslanců v minulém týdnu podpořil vládu Andreje Babiše. Zbylé potřebné hlasy zajistili komunisté. Zaorálek pak na sociálních sítích vysvětloval, proč se na rozdíl od svého stranického kolegy Milana Chovance rozhodl dát vládě svůj hlas.

„Proč jsem hlasoval pro vládu? Je nutné, aby skončilo období nekontrolovaného vládnutí kabinetu bez důvěry. Tento krok bude mít ale smysl pouze tehdy, když dokážeme ve vládě prosazovat sociálně demokratický program. Pokud to nepůjde, nemá smysl v ní déle zůstávat,“ uvedl po hlasování Zaorálek.

Jenže takové vysvětlení Hřebejkovi nestačilo. „Vy jste ten stejný pan Zaorálek, který se kdysi "shodl s Davidem Černým, že film Pupendo lakuje komunismus na růžovo"? Jenom jsme ukazovali, jak se tu mnozí lidé konformně až zbaběle chovali. Jenomže to byly fiktivní charaktery v komedii, nikoli skuteční poslanci ČSSD model 2018,“ rýpnul si režisér.

K vládě se v minulých dnech režisér vyjadřoval opakovaně. „Důvěra této vlády se naštěstí neopírá o ruské tanky, ale o hlupáky a otroky. A to nemůže vydržet dlouho. Doufejme a pamatujme si je,“ vzkázal Čechům Hřebejk.

Český filmař, který bude v komunálních volbách kandidovat za hnutí STAN do zastupitelstva v Praze 5 ze čtvrtého místa kandidátky. V minulosti Hřebejk tvrdě kritizoval například také prezidenta Miloše Zemana či jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Vstupte do diskuze (65)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČT se nechová korektně? Ve studiu došlo k pořádné hádce, moderátor se…

19.10.2018 22:18 Aktualizováno K velmi drsné výměně názorů došlo v pořadu Události, komentáře. nestřetli se tu ovšem dva politici…

Dohra Jílkové o Romech: Pirátská poslankyně přišla domů z ČT a sepsala, co…

19.10.2018 22:16 Aktualizováno Pirátská poslankyně Olga Richterová patřila k těm, kteří ve čtvrtečním pořadu Máte slovo na České…

Ředitel gymnázia zareagoval na vulgarity v ČRo: Zemanovy obrazy nechal…

19.10.2018 17:13 Aktualizováno Ředitel teplického gymnázia a neúspěšný kandidát na senátora Zdeněk Bergman se s prezidentem…

Schapiro je zpět. Kritik Zemana pracuje pro Bakalu. A s radostí

19.10.2018 12:41 Bývalý americký velvyslanec v České republice Andrew Schapiro pracuje pro českého podnikatele…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama