Id*ot, kr*tén, d*bil. Bosák z ČT kritizoval při fotbalu Rusko, naštval tím Foldynu i Okamurova muže

Praha – Sportovní komentátor České televize Jaromír Bosák při závěrečném ceremoniálu fotbalového mistrovství světa v Rusku ocenil šampionát jako dobře zorganizovaný, přesto si prý myslí, že z mnoha důvodů právě v Rusku neměl konat. Za svoje slova se stal terčem ostré kritiky.

Jaromír Bosák

„Ruský šampionát je minulostí,“ komentoval Bosák závěrečné ceremoniál s předáváním zlatých a stříbrných medailí pro Francii a Chorvatsko. Turnaj byl podle něj sice dobře zorganizovaný, přesto se Bosák netajil tím, že nesouhlasí s tím, kde se konal „Myslím si, že z mnoha důvodů se tady neměl konat,“ doplnil novinář.

Své postřehy komentátor také během turnaje zveřejňoval na sociálních sítích. „Zastavil jsem se u báťušky cara. Teda vlastně prezidenta. Ale v Rusku to kapánek splývá. A on prej Vladimír není doma...“ napsal například k fotkám pořízeným u Kremlu.

V následné debatě čelil ostré kritice, tu ale většinou přecházel. „Jsem naučený říkat to, co si myslím. A sport nejde oddělit od všeobecných věcí. A že se nějakým rusofilům nelíbí, to co řeknu? To mě ani trochu nezajímá,“ vzkázal svým kritikům.

Občas ale zareagoval i ostřeji. „Seš vylízanej id*ot. Všichni v pohodě a ty ze sebe děláš kr*téna...“ vynadal komentátorovi ČT jeden z diskutujících. „Jestli chceš vidět id*ota, podívej se do zrcadla,“ opáčil mu Bosák.

Slova komentátora ČT ale rozčílila i některé politiky. „Bosák za Moravce na věž a ČT ať si najde nového skutečného sporťáka, který si neplete komentování sportovních událostí se svazáckou agitací ve stylu 1988. Pane Jaromíre Bosáku, Vaše politické názory nikoho nezajímají, kandidujte, změňte redakci a nebo se laskavě věnujte sportu!“ vzkázal Bosákovi poslanec hnutí SPD Lubomír Volný na sociálních sítích.

A nebyl jediný politik, kterému se Bosákovy poznámky nelíbily. „Bosák nám ukázal kdo v České veřejnoprávní televizi vlastně dnes je. Tedy čest výjimkám, ty tam jsou také. Bohužel podobných bosáků je tam více,“ napsal na Facebooku místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna.

Novináře se naopak zastal jeden z nejúspěšnějších českých paralympiků a hendikepovaných sportovců. „A to on ten pan Jaromír Bosák, to je hodnej kluk. Ale kolik von bere? Milion dva miliony ročně bere. A jsou tam jiný takový Bosákové! *panebože ten Foldyna je d*bil,“ reagoval na Foldynova slova plavec Jan Povýšil.

Více než polovina Čechů pije denně až tři kávy

30.09.2021 11:48 Více než polovina Čechů (53,1 procenta) vypije denně dvě až tři kávy. Zhruba dvě procenta si jich…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama