Říká si Hurikán: Kraj přispěl Jandovi na koncert 200 tisíc z fondu na živelné katastrofy, politici jsou pořádně naštvaní

Praha - Velký poprask vyvolala zpráva, že hned dva kraje přispěly na jarní koncert zpěváka Dalibora Jandy. například Středočeský kraj poskytl 200 tisíc korun, které putovaly ze Středočeského fondu hejtmana a zmírnění následků živelních katastrof. A to se mnohým politikům nelíbí.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Dalibor Janda s dcerou Jiřinou v Café 80’s
doporučujeme

Sumou 200 tisíc korun přispěl Středočeský kraj na koncert zpěváka Dalibora Jandy. Ten se přitom nekonal na území kraje, ale v Praze. Prý se jednalo o marketing a zviditelnění. Peníze šly z fondu hejtmana a zmírnění následků živelních katastrof.

Koncert, který se uskutečnil v březnu v pražském Paláci Lucerna v rámci tour "Říká si Hurikán", stál celkem 1,8 milionu korun. Většinu nákladů pokryly sponzorské dary, finančně se podílely hned dva kraje. Olomoucký kraj, odkud Janda pochází, dal 60 tisíc korun, Středočeský kraj potom zmíněných 200 tisíc korun.

Tato zpráva vyvolala mezi politiky velkou kritiku. Podle zastupitele Středočeského kraje a poslance ODS Jana Skopečka bylo rozhodnutí udělit dotaci nesmyslné, protože se ani nekonala na území kraje. „Kraj by se měl spíše ptát, zda by akce vznikla i bez jeho podpory a zda je skutečně přínosná pro jeho obyvatele,“ řekl pro Lidovky.

„Nemám nic proti Daliboru Jandovi a k 65. narozeninám mu přeji všechno nejlepší. Dotaci z veřejných zdrojů na komerční show ale pokládám za nehoráznost. Jako poslanec za Středočeský kraj hlasitě protestuji,“ reagoval na zprávu šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Další poukazovali na to, odkud peníze vlastně šly. „Osobně bych se chtěl veřejně zastat Jaroslavy Jermanové za to, že vydala 200.000 Kč na koncert Dalibora Jandy ze Středočeského fondu hejtmana na zmírnění následků živelních katastrof. Myslím, že vynaložené prostředky přesně odpovídají obsahu celé akce #ironie,“ rýpnul si na twitteru lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

O dost stručnější byl poslanec KSČM Jiří Dolejš. „To jako fakt?“ posteskl si nad zprávou.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Cenzura internetu" článek 11 a 14? Evropané se dnes vzepřou směrnici o…

23.03.2019 06:25 V desítkách evropských měst se dnes uskuteční demonstrace proti chystané celoevropské reformě…

IGNIS BRUNENSIS 2019: Poprvé přijedou ohňostrůjci z Filipín i Norska

23.03.2019 05:20 Dvaadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé mezinárodní soutěže ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS rozzáří…

Hrušínský se pustil do Zemana: Tohle žádný prezident na světě pro svůj lid…

22.03.2019 22:38 Aktualizováno Cesta Miloše Zemana po Karlovarské kraji upoutala herce Jana Hrušínského. Ten si rýpnul nejen do…

Opráski sčeskí historje dočasně zmizely z facebooku, vadil komiks s…

22.03.2019 16:55 Aktualizováno Facebook odstranil populární stránku Opráski sčeskí historje, která měla desetitisíce fanoušků.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama