Češi nemají být na co pyšní. Nemám o našem národě velké iluze, prozradila známá spisovatelka

Praha - Česká spisovatelka Petra Soukupová patří k nejúspěšnějším současným českým spisovatelkám. Jak přiznala, o stavu české politiky a české společnosti si nemyslí nic dobrého. Jediná věc, na kterou podle ní můžeme být pyšní, je čeština jako jazyk.

Přidejte svůj názor 80 komentářů

Česká republika, pohled na Prahu

Soukupová přiznala, že se o politiku začala více zajímat před pár lety. „Zřejmě to bude asi i s Facebookem, který se vyvinul od místa, kam lidé vkládali fotky svých psů a dětí, k místu, kde každý teď řeší jenom politiku,“ vysvětlila česká spisovatelka v rozhovoru pro Český rozhlas Plus.

Doplnila také, že svoje názory na společnost nebo společensko-politický vývoj nikdy příliš neventilovala. S co si tedy myslí o stavu české politiky a české společnosti? „No, nic hezkého to není,“ přiznala Soukupová.

„Vlastně nevím, co mám říct víc. Jsem z toho… Občas se o tom doma bavíme, z nás dvou jsem rozhodně ten větší pesimista a skeptik. Já si vlastně trochu myslím, že.. Ne, ne. Já takové věci prostě nemůžu vůbec říkat. Nemám velké iluze o českém národu. A vlastně si nemyslím, že kromě češtiny jako jazyka je tady něco, na co bychom mohli být pyšní,“ nebrala si servítky spisovatelka.

Petra Soukupová je česká spisovatelka a scenáristka, laureátka literárních cen Magnesia Litera 2010 v kategorii Kniha roku za prózu Zmizet a Ceny Jiřího Ortena 2008 pro mladé literáty za knihu K moři.  Dosud vydala pět knih pro dospělé a dvě knihy pro děti, píše také povídky

V letech 2008–2010 působila v televizi jako scenáristka seriálu Comeback, s Tomášem Baldýnským psala i seriál Kosmo. Od roku 2011 pracuje jako dramaturgyně seriálu Ulice.

V lednu 2013 se jí a filmovému publicistovi, novináři, herci, producentovi a scenáristovi Tomáši Baldýnskému narodila dcera Marla.

Vstupte do diskuze (80)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová přísná pravidla pro získání hypotéky děsí Čechy, chtějí levnější…

22.10.2018 09:31 Od října platí nová pravidla hypoték. Jedná se o přísnější pravidla, například že výše dluhu…

Na Jihlavsku řádí vysoce nakažlivá tuberkulóza, hospitalizováni jsou dva…

21.10.2018 10:14 V uplynulých dnech se na Vysočině objevily hned dva případy vysoce nebezpečné otevřené tuberkulózy.…

ČT se nechová korektně? Ve studiu došlo k pořádné hádce, moderátor se…

19.10.2018 22:18 Aktualizováno K velmi drsné výměně názorů došlo v pořadu Události, komentáře. nestřetli se tu ovšem dva politici…

Dohra Jílkové o Romech: Pirátská poslankyně přišla domů z ČT a sepsala, co…

19.10.2018 22:16 Aktualizováno Pirátská poslankyně Olga Richterová patřila k těm, kteří ve čtvrtečním pořadu Máte slovo na České…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama