Projevit svůj názor může být nebezpečné? Klus se nestačí divit, co vyvolala jeho slova o Babišovi

Praha - Zpěvák a písničkář Tomáš Klus se v posledních dnech dostal na přední stránky médií kvůli jeho slovům o premiéru Andreji Babišovi a jeho firmách a médiích. Teď říká, že se nebojí své názory veřejně říkat, protože věří, že žije v bezpečné zemi.

Přidejte svůj názor 51 komentářů

Tomáš Klus

Písničkář před několika dny vydal třaskavé prohlášení o tom, že už nebude hrát na akcích, které nějakým způsobem sponzoruje premiér Andrej Babiš či jeho firmy, a že bude bojkotovat média, která Babišovi patří. Zároveň kritizoval své kolegy, kteří na jedné straně tvrdí, jaké zlo Babiš představuje, ale pak hrají na akcích, které šéf ANO podporuje.

Jeho slova vyvolala velký zájem, ale také vlnu negativních reakcí a ostré kritiky. „Chápu, že svým postojem někoho rozčiluji. Chápu, že jím někoho povzbuzuji. Ale jak je možné, že má (o mě) tolik lidí strach?“ diví se na facebooku Tomáš Klus.

„Jak je možné, že je zde tolik lidí přesvědčeno o tom, že projevit svůj názor může být nebezpečné? A jak je možné, že je zde tolik lidí, kteří věří, že za něj budu perzekuován?“ uvedl v reakci na dění posledních dní.

On sám prý takový strach nemá. „Nebojím se, protože věřím, že žiji ve společnosti respektující názorovou pluralitu. Nebojím se, protože věřím, že žiji v bezpečné zemi. Nebojím se ani proto, že umím uznat svou chybu a rád to udělám, když uvidím, že nemám pravdu,“ vysvětluje lidem Klus.

„Ale beze všech zástupných symbolů, které jsem ve svých vyjádřeních použil; není právě tenhle tichý strach dostatečně silný důvod k tomu si to tady mezi sebou vyjasnit? To nám opravdu nevadí žít ve strachu? A jaké je vlastně jeho jméno?“ dodává písničkář.

Vstupte do diskuze (51)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Jihlavsku řádí vysoce nakažlivá tuberkulóza, hospitalizováni jsou dva…

21.10.2018 10:14 V uplynulých dnech se na Vysočině objevily hned dva případy vysoce nebezpečné otevřené tuberkulózy.…

ČT se nechová korektně? Ve studiu došlo k pořádné hádce, moderátor se…

19.10.2018 22:18 Aktualizováno K velmi drsné výměně názorů došlo v pořadu Události, komentáře. nestřetli se tu ovšem dva politici…

Dohra Jílkové o Romech: Pirátská poslankyně přišla domů z ČT a sepsala, co…

19.10.2018 22:16 Aktualizováno Pirátská poslankyně Olga Richterová patřila k těm, kteří ve čtvrtečním pořadu Máte slovo na České…

Ředitel gymnázia zareagoval na vulgarity v ČRo: Zemanovy obrazy nechal…

19.10.2018 17:13 Aktualizováno Ředitel teplického gymnázia a neúspěšný kandidát na senátora Zdeněk Bergman se s prezidentem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama