Česko zasáhla obří vlna podvodů. Kromě Lidlu se týká i Tesca a Kauflandu

Praha - Český internet minulý týden provázela kauza falešných slevových poukazů lákající na výhodný nákup v obchodech společnosti Lidl. Tento řetězec ale není jediný postižený. S podobným problémem se velkým potýká i Tesco nebo Kaufland.

Přidejte svůj názor 45 komentářů

supermarket Tesco

"Získejte zdarma 1500 korun". Tak vypadá jeden z falešných poukazů, který v posledních hodinách koluje napříč internetem. Další láká na dárkovou kartu ve výši jednoho tisíce korun. Ani jeden přitom nemá s Lidlem nic společného.

Po kliknutí na poukaz vás stránka s podivnou doménou lidl-cz.win a špatnou formulací češtiny vyzve k zadání vašich osobních údajů. Po jejich zadání ale samozřejmě žádnou slevu nebo poukaz lidé neobdrží. Pouze poskytnou své údaje hackerům.

Poukazy také mohou obsahovat viry, je proto důrazně doporučeno je nestahovat do počítače, pokud vám přijdou prostřednictvím e-mailu, a neprodleně je smazat. Na sociálních sítích na ně také není doporučeno klikat. K tomu ostatně nabádal i sám Lidl.

"Milí zákazníci a naši fanoušci, mějte se na pozoru před dalšími podvodnými poukazy! Nejedná se o naše nabídky! Prosíme, abyste na výzvy neklikali!!!" uvedla společnost na sociální síti.

A přidávají se další. Kromě Lidlu totiž kauza falešných poukazů postihla i Tesco a Kaufland. Opět jde o nabídku na poukazy v hodnotě 1500 korun, kvůli kterým musí člověk nejprve vyplnit formulář, který žádá jeho osobní údaje.

Pochopitelně nakonec žádnou slevu ani peníze zdarma nezíská, naopak mohou být jeho údaje zneužity a namísto toho ještě lidé o své peníze mohou přijít. Může se například stát, že jim na vyplněná telefonní čísla začnou chodit zpoplatněné drahé sms, které platí příjemce.

"Na Facebooku koluje podvodný příspěvek lákající na kupón zdarma. Společnost Tesco Stores ČR a.s. s tímto podvodným sdělením nemá nic společného. Vyzýváme Vás, abyste neklikali na tento falešný odkaz," uvádí na facebooku společnost Tesco.

Témata: lidl | Tesco | podvod | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (45)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Jihlavsku řádí vysoce nakažlivá tuberkulóza, hospitalizováni jsou dva…

21.10.2018 10:14 V uplynulých dnech se na Vysočině objevily hned dva případy vysoce nebezpečné otevřené tuberkulózy.…

ČT se nechová korektně? Ve studiu došlo k pořádné hádce, moderátor se…

19.10.2018 22:18 Aktualizováno K velmi drsné výměně názorů došlo v pořadu Události, komentáře. nestřetli se tu ovšem dva politici…

Dohra Jílkové o Romech: Pirátská poslankyně přišla domů z ČT a sepsala, co…

19.10.2018 22:16 Aktualizováno Pirátská poslankyně Olga Richterová patřila k těm, kteří ve čtvrtečním pořadu Máte slovo na České…

Ředitel gymnázia zareagoval na vulgarity v ČRo: Zemanovy obrazy nechal…

19.10.2018 17:13 Aktualizováno Ředitel teplického gymnázia a neúspěšný kandidát na senátora Zdeněk Bergman se s prezidentem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama