Šporclův bojkot má divokou dohru: Chtějí, abych své vyjádření stáhl. Ale já to neudělám

Praha – Houslový virtuóz Pavel Šporcl na sociálních sítích před několika dny uvedl, že odmítl, zahrát na koncertu, který k 100. výročí republiky chystala televize Prima a Nadační fond Má vlast: Vadilo mu, že v čele tohoto fondu stojí muž s antisemitskými názory. Teď přiznal, že jeho slova vyvolala lavinu.

Přidejte svůj názor 111 komentářů

Gipsy Way Orchestral s Pavlem Šporclem
doporučujeme

Šporcl na sociálních sítích vysvětlil, že byl před pár dny osloven, aby zahrál hymnu na galakoncertu ke 100. výročí republiky. Pak ale podle svých slov zjistil, předsedou správní rady zmíněného nadačního fondu je Michal Semín, který je spojen s Akcí D.O.S.T.

„Akce D.O.S.T. je antisemitské hnutí, které kromě jiného odmítá multikulturnost, podporuje SPD a navazuje na názory Adama B. Bartoše,“ vysvětloval, proč s takovou akcí nechce mít nic společného.

Tím ale celá věc neskončila. „Na základě laviny, která se spustila díky mému včerejšímu facebookového statusu, jsem nucen médii i TV Prima vydat toto prohlášení: Dle dnešního vyjádření TV Prima prý televize žádný koncert ke 100. výročí republiky s Nadačním fondem Má vlast nepřipravovala,“ uvedl na svém profilu houslista.

To je podle něj velmi překvapivé. „Všechny informace, které jsem dostal, a o kterých jsem psal, mohu doložit. Doufám, že to nebude nutné a věřím, že jsem nebyl vtažen do nějaké podivné hry.“ uvedl hudebník.

Byl prý také požádán, aby své vyjádření stáhl. „To samozřejmě neudělám, neboť šlo pouze o můj osobní postoj, za kterým si stojím. Po dohodě s mým právním zástupcem se k celé věci nebudu dále vyjadřovat,“ dodal Šporcl.

Šporcla podpořil i investigativní novinář Jaroslav Kmenta „Zdá se, že se ta galaoslava prorusko-hradních skupin ke 100. výročí založení republiky nějak zkomplikovala...Pavel Šporcl se svou včerejší kritikou evidentně trefil do černého a teď mu hrozí žalobami. Je to tu prostě p(P)rima,“ rýpnul si na facebooku.

Loading...
Vstupte do diskuze (111)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

T. G. Masaryk byl před 100 lety podruhé zvolen prezidentem

26.05.2020 07:19 Zprávy z historie: Před 100 lety, 27. května 1920, byl T. G. Masaryk podruhé zvolen prezidentem…

Zprávy z Prahy: Smetanovo nábřeží se ve směru od Národního divadla…

23.05.2020 05:36 Pro motoristy je ode dneška uzavřen jeden jízdní směr na Smetanově nábřeží v centru Prahy. Na…

V poledne se rozezní v Česku zvony jako poděkování sestřičkám

12.05.2020 05:51 V poledne se zhruba na minutu rozezní v Česku kostelní zvony jako poděkování zdravotnímu personálu…

V Praze 10 hoří skládka plastů, míří tam i středočeští hasiči

10.05.2020 04:27 Hasiči v Praze Hostivaři likvidují požár skládky plastů v ulici Ke Kablu. Vyhlásili třetí stupeň…

Související:

Právě se děje

Další zprávy