Šporclův bojkot má divokou dohru: Chtějí, abych své vyjádření stáhl. Ale já to neudělám

Praha – Houslový virtuóz Pavel Šporcl na sociálních sítích před několika dny uvedl, že odmítl, zahrát na koncertu, který k 100. výročí republiky chystala televize Prima a Nadační fond Má vlast: Vadilo mu, že v čele tohoto fondu stojí muž s antisemitskými názory. Teď přiznal, že jeho slova vyvolala lavinu.

Gipsy Way Orchestral s Pavlem Šporclem
doporučujeme

Šporcl na sociálních sítích vysvětlil, že byl před pár dny osloven, aby zahrál hymnu na galakoncertu ke 100. výročí republiky. Pak ale podle svých slov zjistil, předsedou správní rady zmíněného nadačního fondu je Michal Semín, který je spojen s Akcí D.O.S.T.

„Akce D.O.S.T. je antisemitské hnutí, které kromě jiného odmítá multikulturnost, podporuje SPD a navazuje na názory Adama B. Bartoše,“ vysvětloval, proč s takovou akcí nechce mít nic společného.

Tím ale celá věc neskončila. „Na základě laviny, která se spustila díky mému včerejšímu facebookového statusu, jsem nucen médii i TV Prima vydat toto prohlášení: Dle dnešního vyjádření TV Prima prý televize žádný koncert ke 100. výročí republiky s Nadačním fondem Má vlast nepřipravovala,“ uvedl na svém profilu houslista.

To je podle něj velmi překvapivé. „Všechny informace, které jsem dostal, a o kterých jsem psal, mohu doložit. Doufám, že to nebude nutné a věřím, že jsem nebyl vtažen do nějaké podivné hry.“ uvedl hudebník.

Byl prý také požádán, aby své vyjádření stáhl. „To samozřejmě neudělám, neboť šlo pouze o můj osobní postoj, za kterým si stojím. Po dohodě s mým právním zástupcem se k celé věci nebudu dále vyjadřovat,“ dodal Šporcl.

Šporcla podpořil i investigativní novinář Jaroslav Kmenta „Zdá se, že se ta galaoslava prorusko-hradních skupin ke 100. výročí založení republiky nějak zkomplikovala...Pavel Šporcl se svou včerejší kritikou evidentně trefil do černého a teď mu hrozí žalobami. Je to tu prostě p(P)rima,“ rýpnul si na facebooku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: V Praze se po třech letech otevřela nová trojská lávka

26.10.2020 06:28 V hlavní městě byla otevřena lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou, která nahradila konstrukci…

Zatopené sklepy a zahrady, neprůjezdné silnice. Na Krnovsku se potýkají s…

14.10.2020 14:46 Lidé z Krnova a jeho bezprostřední okolí zažili bezesnou noc kvůli nepříznivému počasí. Také dnes…

BRNO 360: Premiéra pořadu o nejkrásnějším městě

29.09.2020 11:59 Zurčící potůčky, ranní mlha, rozbřesk slunce, peřeje a zátočiny řek… To není začátek dokumentu o…

Ve městech chybí prostory pro karanténu lidí bez domova

26.09.2020 15:45 Ve městech chybí vyčleněné prostory, kde by mohli karanténu strávit lidé bez přístřeší. Upozornila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama