Známý český hudebník promluvil o islámu a svých zkušenostech s životem muslimské zemi

Praha - Hudebník a producent Michal Dvořák, zakládající člen skupiny Lucie, v rozhovoru pro Český rozhlas Plus promluvil mimo jiné o islámu. Podle něj je to náboženství jako každé jiné.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Kapela Lucie v současné sestavě

Řada Čechů vnímá islám a muslimy jako nebezpečí. Dvořák to ale vidí poněkud odlišně. „Myslím, že islám je víra jako každá jiná. A ve všech problémech v historii za to mohou vždycky lidé. Pro získání jakýchkoli cílů se dá zneužít cokoliv a víra má většinou výhodu, že jsou lidé pohromadě,“ prozradil hudebník.

Právě velké skupiny lidí jsou podle něj lépe manipulovatelné. „Máte je na hromádce a psychologicky se na ně dá působit lépe, než když jsou roztroušeni  a vy je musíte k nějakému hnutí nebo myšlence nadchnout,“ vysvětluje.

Své názory opírá mimo jiné o osobní zkušenost, kdy jako dítě odjel na tři roky k babičce do Alžíru. „Máma měla osmnáct, když jsem se narodil, a chtěla studovat a školu dokončit, tak se o mě starala babička. Žádný šrám do života z toho ale nemám,“ vysvětluje. 

V této africké zemi se mu prý tenkrát velmi líbilo. „Zažil jsem tam spoustu skvělých věcí, protože v té době byl Alžír absolutně čistou krajinou. Francouzi už odešli, Alžířani moc nevěděli, co sami se sebou, tedy tam byl ještě klid,“ říká. 

Země tehdy ještě neměla problémy s terorismem. „Neřádili tam žádní fundamentalisté, ani sebevrazi a země byla opravdu panenská. Takže jsem tam zažil čistou přírodu. Jezdili jsme do hor, kde občas mají dokonce i sníh. Jako dítě jsem běhal v římských a řeckých vykopávkách. V moři jsem nacházel římské mince. Ano, je to jako z pohádky, co tu vyprávím, a já jsem to jako dítě skutečně zažíval,“ vzpomíná Dvořák.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Jihlavsku řádí vysoce nakažlivá tuberkulóza, hospitalizováni jsou dva…

21.10.2018 10:14 V uplynulých dnech se na Vysočině objevily hned dva případy vysoce nebezpečné otevřené tuberkulózy.…

ČT se nechová korektně? Ve studiu došlo k pořádné hádce, moderátor se…

19.10.2018 22:18 Aktualizováno K velmi drsné výměně názorů došlo v pořadu Události, komentáře. nestřetli se tu ovšem dva politici…

Dohra Jílkové o Romech: Pirátská poslankyně přišla domů z ČT a sepsala, co…

19.10.2018 22:16 Aktualizováno Pirátská poslankyně Olga Richterová patřila k těm, kteří ve čtvrtečním pořadu Máte slovo na České…

Ředitel gymnázia zareagoval na vulgarity v ČRo: Zemanovy obrazy nechal…

19.10.2018 17:13 Aktualizováno Ředitel teplického gymnázia a neúspěšný kandidát na senátora Zdeněk Bergman se s prezidentem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama