Píseň o Zemanově smrti? Hutka se vylíhl z vejce blbosti, krákal a pos*al boty velikánům, naštval se herec

Praha - Před pár dny se o velký rozruch postaral známý písničkář Jaroslav Hutka. V písni „Miloš a Zubatá“ zpívá o smrti českého prezidenta. Jak sám přiznává, původní verze byla ještě o něco ostřejší, nakonec ji ale zmírnil, aby ji publikum uneslo. I přesto se na něj snesla vlna kritiky.

Přidejte svůj názor 86 komentářů

Miloš Zeman

„Pusto a prázdno jde po Česku, lid zalez kamsi do sklepa. Země se změnila v grotesku a z Hradčan už je jen žumpa. Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, člověku je z toho hanba.“ Právě těmito slovy začíná hojně diskutovaná Hutkova píseň o Zemanovi.

„Sprosťák a ožrala, blemci blemt, tlučhuba, vidlák a chvástal, Vždyť to byl náš český prezident, arcibiskup Duka zalkal,“ zpívá se v ní také. „Lebka praskla, mozek odkryla, kladivo, srp, rudá hvězda,“ popisuje Hutka smrt Zemana.

A i když i tohle bylo pro mnohé až moc, sám Hutka říká, že původní verzi zmírnil, aby to publikum uneslo. Podle něj je tento útok na Zemana osobní, protože je to i jeho prezident a tak písničkáři vadí, že tu funkci nezvládá a jen dělá ostudu. Upozorňuje také, že to není přání smrti, ale že jen připomíná, že smrt čeká každého.

Pro DVTV také Hutka prozradil, že si kdysi s Milošem Zemanem tykali a že se znají od sedmdesátých let. Už asi patnáct let spolu ale nemluvili z očí do očí.

Píseň zaujala také herce Michala Gulyáše, kterého diváci znají z českých filmů a seriálů jako Cirkus Bukowsky, Vyprávěj, Kriminálka Anděl, Hutku za jeho song na sociálních sítích kritizoval. „Každý z nás v této nelehké a třpytící se době, která nás paří žhavou vodou a topí ve studených ohních zatěžuje svůj charakter. Na někoho dopadá zoufalství dříve, někdo mu odolá a někdo je nakonec umlácen vlastním bičem nedostatečnosti,“ myslí si herec.

„Hutka se vylíhl z vejce blbosti, proběhl svět, zakrákal, pos*al boty velikánům (viz i Nohavica před par lety) a až odejde, chcípne s ním i ta ubohá odrhovačka, co ji zpíval v 89. Zase jedno smutné pšouknutí života!“ nebere si servítky herec.

Vstupte do diskuze (86)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí…

08.02.2019 12:28 Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama