V Příbrami hoří hala výrobce koupelen Ravak, vyhlášen třetí stupeň poplachu

Příbram - V Příbrami hoří v průmyslovém areálu výrobce bazénů a koupelen Ravak.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Třetí stupeň bývá vyhlašován, ohrožuje-li oheň části areálu podniku. Hasiči se nemohou do hořící haly dostat, hasí zvenku z výškové techniky. Mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková řekla ČTK, že v hořící hale se propadla střecha. Zaměstnanci se z areálu stihli včas evakuovat, nikdo nebyl zraněn.

Podle Kerekové hoří hala, ve které je například pryskyřice na výrobu van. Příbramský starosta a bývalý člen představenstva Jindřich Vařeka (ANO) řekl ČTK, že podle zaměstnanců začalo hořet na stroji, který stříká vany polyuretanem. Na místo se sjeli profesionální i dobrovolní hasiči ze širokého okolí. "Nikdo nebyl zraněn, situaci řeší hasiči," řekla ČTK mluvčí Ravaku Jana Šlefrová. Podle serveru pribram.cz se už teď způsobená škoda pohybuje v řádu desítek milionů. Server to uvedl s odvoláním na Vařeku.

Kereková ČTK po 21:30 řekla, že na hořící hale se propadla střecha. "Hasiči stále nemohou dovnitř, stále platí třetí stupeň poplachu," uvedla. Podle ní budou hasiči pokračovat v likvidaci požáru zřejmě celou noc.

Na dorazila také chemická laboratoř hasičů z Kamenice, nenaměřila ale žádné škodliviny unikající do ovzduší. Z místa tedy odjela, místní se nemusejí bát větrat.

Dým byl vidět z několikakilometrové vzdálenosti. Hasiči dopravují vodu k uhašení požáru v cisternách, používají také místní hydrantovou síť. Policie uzavřela přilehlou Obecnickou ulici. Podle Kerekové zaměstnanci varovali hasiče, že v hale jsou tlakové lahve, které mohou vybuchnout.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí…

08.02.2019 12:28 Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama