V Příbrami hoří hala výrobce koupelen Ravak, vyhlášen třetí stupeň poplachu

Příbram - V Příbrami hoří v průmyslovém areálu výrobce bazénů a koupelen Ravak.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Třetí stupeň bývá vyhlašován, ohrožuje-li oheň části areálu podniku. Hasiči se nemohou do hořící haly dostat, hasí zvenku z výškové techniky. Mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková řekla ČTK, že v hořící hale se propadla střecha. Zaměstnanci se z areálu stihli včas evakuovat, nikdo nebyl zraněn.

Podle Kerekové hoří hala, ve které je například pryskyřice na výrobu van. Příbramský starosta a bývalý člen představenstva Jindřich Vařeka (ANO) řekl ČTK, že podle zaměstnanců začalo hořet na stroji, který stříká vany polyuretanem. Na místo se sjeli profesionální i dobrovolní hasiči ze širokého okolí. "Nikdo nebyl zraněn, situaci řeší hasiči," řekla ČTK mluvčí Ravaku Jana Šlefrová. Podle serveru pribram.cz se už teď způsobená škoda pohybuje v řádu desítek milionů. Server to uvedl s odvoláním na Vařeku.

Kereková ČTK po 21:30 řekla, že na hořící hale se propadla střecha. "Hasiči stále nemohou dovnitř, stále platí třetí stupeň poplachu," uvedla. Podle ní budou hasiči pokračovat v likvidaci požáru zřejmě celou noc.

Na dorazila také chemická laboratoř hasičů z Kamenice, nenaměřila ale žádné škodliviny unikající do ovzduší. Z místa tedy odjela, místní se nemusejí bát větrat.

Dým byl vidět z několikakilometrové vzdálenosti. Hasiči dopravují vodu k uhašení požáru v cisternách, používají také místní hydrantovou síť. Policie uzavřela přilehlou Obecnickou ulici. Podle Kerekové zaměstnanci varovali hasiče, že v hale jsou tlakové lahve, které mohou vybuchnout.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stovky demonstrantů protestují u Sněmovny, chtějí hlasování o nedůvěře…

19.09.2018 18:21 Praha - Proti vládě ANO a ČSSD podpořené komunisty protestuje na pražském Malostranském náměstí…

Developer chce v Brně nový mrakodrap, lidé se bouří a sepisují petice

19.09.2018 13:42 Brno - Mrakodrap se stožárem o celkové výšce 95 metrů. Tak má podle soukromého investora vypadat…

Válka nebo zemětřesení v Česku. Co se stane v případě katastrofy?

17.09.2018 18:54 Aktualizováno V České republice došlo k několika krizovým situacím. Naposledy se jedna velká udála v roce 2013…

Hrůzné tajemství islamisty, který chtěl útočit v Česku. Před dvěma lety se…

17.09.2018 11:13 Bratislava/Praha - Slovák Abdul Rahman, který vyznává radikální islám a chtěl podle policie útočit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama