Zámek v Horním Maršově zachvátil požár, škoda je přes pět milionů

Horní Maršov (Trutnovsko) - Požár zámku v Horním Maršově na Trutnovsku zničil střechy na celém objektu, který má čtyři křídla. Výše škody bude odhadem činit pět milionů korun.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Zámek v Horním Maršově

Požár zničil původně barokní zámek v Horním Maršově na Trutnovsku. Oheň zničil všechny střechy objektu, věž zámku a poškodil první patro zámku. Vyšetřovatel hasičů škodu předběžně odhadl na pět milionů korun. Výše škody bude podle mluvčí hasičů Martiny Götzové zpřesněna v dalších dnech po jednání s majitelem zámku. Likvidaci požáru hasiči ukončili dnes v 17:35. Příčina požáru zatím není známa.

Nevyužívaný a chátrající barokní zámek vzplál dnes před 05:00, oheň hasiči dostali pod kontrolu po téměř pěti hodinách. Následně hasiči začali rozebírat shořelé konstrukce a dohašovat skrytá ohniska požáru. Při dohledávání ohnisek použili i termokameru. "Do pondělního rána na místě na dohled nad požářištěm zůstane místní jednotka hasičů z Horního Maršova," řekla Götzová.

Dva hasiči při zásahu utrpěli lehké zranění, po ošetření se vrátili hasit. Jeden hasič skončil v péči zdravotníků kvůli celkovému vyčerpání. Oheň hasilo kolem 80 hasičů z osmi jednotek.

Zámek, který je kulturní památkou, byl podle informací z webu best-reality.cz nabízen na prodej za 14,5 milionu korun. "Od dubna roku 1994 není objekt nijak využívaný a jeho stavebně technický stav je zhoršený," uvádí web. Zámek je na prodej již mnoho let.

"Celá střecha až po stavbu je pryč. To, co nebylo zděné, je pryč. Jen z toho koukají komíny, střecha na celém zámku neexistuje," řekl starosta Pavel Mrázek.

Obec areál parku zámku v minulosti občas využívala k pořádání dětských dnů či kulturních akcí. "Je zde smutek, hodně lidí mělo k zámku citový vztah. Na druhou stranu doufáme, že s tím už (majitelé) začnou něco dělat. To ale ukáže čas," řekl starosta. V poslední době se podle něj objevovaly náznaky, že by se mohl objevit vážný zájemce o koupi. "S případným novým majitelem byla obec připravena spolupracovat," řekl starosta.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi při podzimní dovolené vyžadují luxus. Zájem o pětihvězdičkové hotely…

22.09.2018 06:09 Praha - I po konci hlavní dovolenkové sezony mají čeští turisté zájem o cestování k moři. Poptávka…

Rozhodnuto: Lidé z Horních Počapel spalovnu nechtějí

22.09.2018 05:34 Horní Počaply (Mělnicko) - Lidé z Horních Počapel na Mělnicku nechtějí v obci spalovnu, rozhodli v…

V Drnovicích vyhořel kulturní dům, škoda činí 20 milionů

21.09.2018 21:55 Drnovice (Vyškovsko) - Střechu kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku dnes zničil požár, část se…

Prahu ochromil prudký vítr, hasiči zasahovali na 50 místech

21.09.2018 21:53 Aktualizováno Praha - Pražští hasiči dnes večer během zhruba 90 minut vyjeli k 50 případům, které souvisely se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama