VÍME PRVNÍ: Česká televize odvysílá projev slovenského prezidenta k srpnu 1968

Praha - Česká televize odvysílá projev slovenského prezidenta Andreje Kisky k 50. výročí událostí spjatých se srpnovou Invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Serveru EuroZprávy.cz to sdělila tisková mluvčí Karolína Blinková.

Přidejte svůj názor 228 komentářů

Česká televize

Prezident Miloš Zeman prostřednictvím svého mluvčího už dříve oznámil, že žádné vyjádření k 21. srpnu nechystá. Lidé na sociálních sítích se proto začali obracet na Českou televizi se žádostí, aby odvysílala projev slovenského prezidenta.

"Teď se to rozhodlo. Projev skutečně odvysíláme, a to v 19:50," řekla serveru EuroZprávy.cz Blinková. Možnost, že by televize projev odvysílala, nastínil už dříve zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT František Lutonský.

Projev Andreje Kisky tak bude náhradou za mlčenlivost Miloše Zemana, který proslov podobně jako v minulých letech nechystá. "Svůj odvážný projev už pan prezident pronesl. Když za počínající normalizace prohlásil, že nesouhlasí s okupací. Za tento postoj byl vyhozen z práce, z Vysoké školy ekonomické," uvedl na twitteru Jiří Ovčáček.

"Takový projev vydá za tisíce čistě formálních a neupřímných proslovů, které 21. srpna jistojistě zazní,“ dodal. Za to ale sklidil Zeman kritiku především z řad poslanců TOP 09.

Vstupte do diskuze (228)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí…

08.02.2019 12:28 Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama