Známá herečka promluvila: Mrazí mě. Svoboda je křehká. Křehčí, než si myslíme

Praha - Herečka Iva Pazderková se opět velmi ostře vyjádřila k aktuální situaci v Česku. Přiznává, že ze současné atmosféry ji mrazí. Upozorňuje na to, že svoboda je velmi křehká věc. .

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Iva Pazderková

„Pupendo. @JanHrebejk. Vždycky mě především bavilo a mrazilo mě z něj tak nějak příjemně, jakože už to máme za sebou,“ přiznala na twitteru herečka Iva Pazderková. „Dnes mě z něj především mrazí. A hlavně proto, že vychází z reality té doby. Není to fantasy, jak se nám poslední dobou snaží někteří namluvit #nezapomínejme,“ doplnila.

Podobné varování zveřejnila už u příležitosti výročí 21. srpna. „Nezapomínejme. Poučme se. Vzdejme hold těm, co zaplatili životem za pravdu a lásku ke svobodě, která nám dnes přijde tak samozřejmá a jsme ochotni ji ztratit pro zdánlivě hezká slova. Svoboda je křehká. Křehčí, než si myslíme. A je jen na nás, jestli ji ochráníme. Jak? Volbou,“ vysvětluje Čechům.

Pazderková se nedávno připojila k bojkotu, na jehož počátku stál zpěvák Tomáš Klus. I ona oznámila, že nebude dávat rozhovory ani jinak spolupracovat s médii patřícími premiérovi Andreji Babišovi. Zároveň dodala, že nebude vystupovat na akcích sponzorovaných jeho firmami.

„Já už že sebe nechci nechat dělat blázna. A absolutně netuším, co je bláznivého na tom, vyjádřit svůj politický postoj. Ještě jednou. Jsem občanem České republiky. Je to moje právo a povinnost, pokud chci něco změnit,“ vysvětlovala tehdy.

Prozradila také, co jí na Babišovi vadí nejvíc. „Myslíte kromě lhaní, trestního stíhaní, usvědčení ze spolupráce s StB, zneužívání evropských dotací a spolupráce s politickými stranami, které popírají hodnoty, jež v životě uznávám? Není přece v pořádku, že má náš premiér pod palcem jednu z největších mediálních skupin v České republice,“ uvedla nedávno v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Požadujeme demisi Andreje Babiše! Tisíce Čechů budou demonstrovat proti…

13.11.2018 13:33 Tisíce Čechů žádají hlavu premiéra Andreje Babiše. V reakci na informace o synovi šéfa hnutí ANO…

Jan Hrušínský se zlobí: Lidé na mě pokřikují, plivou a útočí. Prý se mám…

12.11.2018 22:06 Aktualizováno Divadelní a filmový herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se tvrdě ohradil vůči…

Pelta a FAČR mají další problém. Nově jsou stíhání i za korupci

12.11.2018 21:20 Policie rozšířila stíhání Fotbalové asociace ČR a jejího bývalého předsedy Miroslava Pelty v kauze…

Česká společnost je rozdělená! A Zeman za to nemůže

12.11.2018 08:09 Komentář Petra Šulky – Slyšíme to od různých komentátorů a z médií několikrát týdně. Česká…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama