Televizní žumpa, klystýr, bizár. A za tohle platíme ČT poplatky? Včerejší Jílková má ostrou dohru

Praha – Po prázdninové pauze se na obrazovky České televize vrátil pořad Máte slovo s moderátorkou Michaelou Jílkovou. A byl to návrat opravdu ve velkém stylu, řeč totiž byla o věštění, horoskopech, astrologii či kartářkách. Diváci se dost často nestačili divit a na sociálních sítích se tak strhla obří lavina kritiky.

Přidejte svůj názor 75 komentářů

Máte slovo s M. Jílkovou
doporučujeme

Prvním poprázdninovým tématem pořadu byly „Karty a astrologie“. Ve studiu nechyběly ani známé věštecké tváře, mezi nimi i legendární „vidím velký špatný“ Jolanda. Jenže právě výběr tématu a hostů řadu diváků hodně zarazil. A ne jen jich.

„Máte slovo on-line: panoptikum mystifikace v primetimu veřejnoprávního vysílání. Management ČT mě na Radě České televize celý rok konejší zásadní proměnou dramaturgie pořadu Máte slovo. Prý budu překvapen, jaká bude! Tak jo, jsem. Tohle už nespraví ani sedativa, ani panák, ani další sliby,“ postěžoval si Zdeněk Šarapatka, člen Rady České televize, který pořad Máte slovo dlouhodobě kritizuje.

„Dramaturgie pana Brunclíka je jako bič: uřvaná tupost střižená vyčůranou sebeprezentací čarodějnic z Nuslí a vesmírných kšeftařů s lidskou blbostí. A hvězdná pěchota manipulace k tomu: uřvaná Jolanda, dvě čpavkové královny lži, fosílie astrologie a zjevně šokovaná prezidentka evropských skeptiků. A Michaela Jílková. Tak to by už fakt stačilo, hodně drahá vysílací hodina zmaru. ps: Pes bude štěkat tak dlouho, až tahle karavana jednou provždy zaparkuje v archívu,“ dodal Šarapatka.

K pořadu se vrátila i prezidentka Evropské rady skeptických organizací Claire Klingenberg, která byla jedním z hlavníh hostů pořadu. „Formát pořadu #Mateslovo na @CzechTV bohužel nedává prostor k velkému vysvětlování. Takže alespoň tady - opravdu lze do detailu předpovědět osud? Když uslyšíte o nějaké (údajně vyplněné) věštbě, je důležité si uvědomit pár věcí, než začnete věřit ve věštění budoucnosti a osudu,“ vysvětluje na twitteru.

Zděšeni byli i někteří novináři ČT, kteří si pořad pustili. „Co jste mi to udělali? Teď už to nejde vypnout...“ tweetoval například moderátor Událostí Michal Kubal. „Vyložíme pravdu i z pexesa a Koule nelžou. Ok, ale umíte to i líp! Věřím a čekám,“ citoval slova „věštkyň“ herec, dabér, režisér, moderátor Jakub Wehrenberg.

„Máte dva tváře, pani Jílková. Slovo Jolandy právě pozvedává pořad #Mateslovo na úplně novou úroveň,“ povzdechla si někdejší redaktorka ČT a současná mluvčí Ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová.

Řada lidí se u pořadu dobře bavila

Ozvali se ale i tací, kteří zdůraznili, že tahle „show“ je placena z koncesionářských poplatků

Našli se ale tací, kteří pořad i Jílkovou ocenili. „Jsem #TeamJílková. Chcete televizi, která bude vysílat 100% času jen "veřejnoprávno"? Zhyne na úbytě. Je to skvělý ventil a Jílková to dělá naprosto profesionálně, vidíte, že ví, co dělá," zastal se moderátorky jeden z diváků. 

Vstupte do diskuze (75)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš lže! Zavřete ho! Prahou otřásá demonstrace proti premiérovi

15.11.2018 19:36 Aktualizováno Na pražském Václavském náměstí se dnes sešli demonstranti, kteří požadují demisi premiéra Andreje…

"Únosce" Protopopov: O Babiše mladšího jsem se staral jako o bratra. On…

15.11.2018 10:07 Aktualizováno Ještě před pár dny byl Petr Protopopov naprosto neznámou osobou. Pak ale syn premiéra Andreje…

Istanbulská dohoda: Dobrý úmysl opět dláždí cestu do pekla

15.11.2018 08:00 Komentář Petra Šulky – Celým jménem je to Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči…

Syn Karla Svobody se pustil do Babiše: Na tiskové konferenci o zdraví…

14.11.2018 22:08 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš včera veřejně promluvil o duševním zdraví svého syna Andreje mladšího i dcery…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama