Televizní žumpa, klystýr, bizár. A za tohle platíme ČT poplatky? Včerejší Jílková má ostrou dohru

Praha – Po prázdninové pauze se na obrazovky České televize vrátil pořad Máte slovo s moderátorkou Michaelou Jílkovou. A byl to návrat opravdu ve velkém stylu, řeč totiž byla o věštění, horoskopech, astrologii či kartářkách. Diváci se dost často nestačili divit a na sociálních sítích se tak strhla obří lavina kritiky.

Přidejte svůj názor 75 komentářů

Máte slovo s M. Jílkovou

Prvním poprázdninovým tématem pořadu byly „Karty a astrologie“. Ve studiu nechyběly ani známé věštecké tváře, mezi nimi i legendární „vidím velký špatný“ Jolanda. Jenže právě výběr tématu a hostů řadu diváků hodně zarazil. A ne jen jich.

„Máte slovo on-line: panoptikum mystifikace v primetimu veřejnoprávního vysílání. Management ČT mě na Radě České televize celý rok konejší zásadní proměnou dramaturgie pořadu Máte slovo. Prý budu překvapen, jaká bude! Tak jo, jsem. Tohle už nespraví ani sedativa, ani panák, ani další sliby,“ postěžoval si Zdeněk Šarapatka, člen Rady České televize, který pořad Máte slovo dlouhodobě kritizuje.

„Dramaturgie pana Brunclíka je jako bič: uřvaná tupost střižená vyčůranou sebeprezentací čarodějnic z Nuslí a vesmírných kšeftařů s lidskou blbostí. A hvězdná pěchota manipulace k tomu: uřvaná Jolanda, dvě čpavkové královny lži, fosílie astrologie a zjevně šokovaná prezidentka evropských skeptiků. A Michaela Jílková. Tak to by už fakt stačilo, hodně drahá vysílací hodina zmaru. ps: Pes bude štěkat tak dlouho, až tahle karavana jednou provždy zaparkuje v archívu,“ dodal Šarapatka.

K pořadu se vrátila i prezidentka Evropské rady skeptických organizací Claire Klingenberg, která byla jedním z hlavníh hostů pořadu. „Formát pořadu #Mateslovo na @CzechTV bohužel nedává prostor k velkému vysvětlování. Takže alespoň tady - opravdu lze do detailu předpovědět osud? Když uslyšíte o nějaké (údajně vyplněné) věštbě, je důležité si uvědomit pár věcí, než začnete věřit ve věštění budoucnosti a osudu,“ vysvětluje na twitteru.

Zděšeni byli i někteří novináři ČT, kteří si pořad pustili. „Co jste mi to udělali? Teď už to nejde vypnout...“ tweetoval například moderátor Událostí Michal Kubal. „Vyložíme pravdu i z pexesa a Koule nelžou. Ok, ale umíte to i líp! Věřím a čekám,“ citoval slova „věštkyň“ herec, dabér, režisér, moderátor Jakub Wehrenberg.

„Máte dva tváře, pani Jílková. Slovo Jolandy právě pozvedává pořad #Mateslovo na úplně novou úroveň,“ povzdechla si někdejší redaktorka ČT a současná mluvčí Ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová.

Řada lidí se u pořadu dobře bavila

Ozvali se ale i tací, kteří zdůraznili, že tahle „show“ je placena z koncesionářských poplatků

Našli se ale tací, kteří pořad i Jílkovou ocenili. „Jsem #TeamJílková. Chcete televizi, která bude vysílat 100% času jen "veřejnoprávno"? Zhyne na úbytě. Je to skvělý ventil a Jílková to dělá naprosto profesionálně, vidíte, že ví, co dělá," zastal se moderátorky jeden z diváků. 

Vstupte do diskuze (75)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ani tuhý mráz zvědavce neodradil. V brněnském planetáriu sledovali zatmění…

21.01.2019 10:49 REPORTÁŽ - Několik desítek lidí zavítalo v pondělí brzy ráno na brněnskou hvězdárnu, aby zde…

LIVE: Poslední úplné zatmění Měsíce tohoto desetiletí

21.01.2019 05:19 Dnes časně ráno bude v Česku možné pozorovat poslední úplné zatmění Měsíce tohoto desetiletí. Začne…

Zatmění, které se nebude jen tak opakovat. Krvavý vlčí superměsíc bude na…

20.01.2019 22:04 Aktualizováno Jste nadšencem do astronomie? Zítra se vám vyplatí si značně přivstat. Pokud budou na obloze nad…

Na Václaváku se dnes pokusil zapálit další muž

19.01.2019 18:04 Aktualizováno V horní části Václavského náměstí u budovy Národního muzea v Praze se dnes pokusil upálit další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama