Muslim, který chtěl v Česku zabíjet? Islámská nadace promluvila, veřejnosti poslala důrazný vzkaz

Praha/Bratislava - Česká policie obvinila muslimského mladíka mladíka z přípravy bombového teroristického útoku. Podle kriminalistů vyznává původem Slovák radikální islám a vystupuje pod jménem Abdul Rahman. K jeho osobě se nyní vyjádřila i Islámská nadace na Slovensku.

Přidejte svůj názor 54 komentářů

Abdul Rahman

Mladík podle MF Dnes přijal islám v roce 2015 a chodil oblékaný jako voják. Jako pozdrav používal zdvižený pravý ukazováček, což je symbol oddanosti bojovníků Islámského státu. Radikálně se projevoval i na sociálních sítích. Tvrdil, že ovládne Česko, a psal prohlášení jako „Tahle země bude naše! A nebude moci být pro všechny!" 

Policie u něj provedla domovní prohlídku a v bytě nalezena chemikálie, manuály na výrobu bomby a návody, jak ji připevnit na tělo a na automobil. Kvůli podezření, že by mohl svůj plán na teroristický útok dokončit, jej soud poslal do vazby.

Islámská nadace na Slovensku uvedla, že se na ni s prosbou o vyjádření obrátila celá řada médií. „Rádi bychom uvedli stručnou reakci,“ uvedla nadace. „Dotyčného mladíka neznáme, nevíme o tom, že by se někdy angažoval v rámci slovenské muslimské komunity. V médiích je zatím o případu pouze málo informací, takže těžko dělat nějaké závěry, ale pokud se obvinění potvrdí, bude nás to opravdu velmi mrzet,“ uvádí v prohlášení slovenští muslimové.

Islámská nadace na Slovensku také zdůrazňuje, že se dlouhodobě snaží pracovat na budování atmosféry důvěry a porozumění mezi slovenskými muslimy a veřejností. „Proto bychom rádi apelovali i na vaše čtenáře, když zachytí zprávy o takových případech, aby se vyhýbali uplatňování kolektivní viny a vnímali muslimskou komunitu prostřednictvím většiny jejích členů včetně lékařů, inženýrů a odborníků z různých oblastí a nikoli prostřednictvím takovýchto ojedinělých individuí,“ žádají muslimové.

Vstupte do diskuze (54)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vichřice strhala stožáry a elektrické vedení. 70 tisíc domácností bez…

24.09.2018 09:27 Aktualizováno Celá ČR - Energetická společnost ČEZ po větrné noci eviduje ještě 60.000 odběrných míst bez…

Herečka se pustila do prezidenta: Zemana baví, když rozděluje lidi.…

24.09.2018 08:42 Praha - Herečka Anna Polívková se domnívá, že prezidenta Miloše Zemana baví přiživovat nenávist a…

Češi při podzimní dovolené vyžadují luxus. Zájem o pětihvězdičkové hotely…

22.09.2018 06:09 Praha - I po konci hlavní dovolenkové sezony mají čeští turisté zájem o cestování k moři. Poptávka…

Rozhodnuto: Lidé z Horních Počapel spalovnu nechtějí

22.09.2018 05:34 Horní Počaply (Mělnicko) - Lidé z Horních Počapel na Mělnicku nechtějí v obci spalovnu, rozhodli v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama