Muslim, který chtěl v Česku zabíjet? Islámská nadace promluvila, veřejnosti poslala důrazný vzkaz

Praha/Bratislava - Česká policie obvinila muslimského mladíka mladíka z přípravy bombového teroristického útoku. Podle kriminalistů vyznává původem Slovák radikální islám a vystupuje pod jménem Abdul Rahman. K jeho osobě se nyní vyjádřila i Islámská nadace na Slovensku.

Přidejte svůj názor 54 komentářů

Abdul Rahman

Mladík podle MF Dnes přijal islám v roce 2015 a chodil oblékaný jako voják. Jako pozdrav používal zdvižený pravý ukazováček, což je symbol oddanosti bojovníků Islámského státu. Radikálně se projevoval i na sociálních sítích. Tvrdil, že ovládne Česko, a psal prohlášení jako „Tahle země bude naše! A nebude moci být pro všechny!" 

Policie u něj provedla domovní prohlídku a v bytě nalezena chemikálie, manuály na výrobu bomby a návody, jak ji připevnit na tělo a na automobil. Kvůli podezření, že by mohl svůj plán na teroristický útok dokončit, jej soud poslal do vazby.

Islámská nadace na Slovensku uvedla, že se na ni s prosbou o vyjádření obrátila celá řada médií. „Rádi bychom uvedli stručnou reakci,“ uvedla nadace. „Dotyčného mladíka neznáme, nevíme o tom, že by se někdy angažoval v rámci slovenské muslimské komunity. V médiích je zatím o případu pouze málo informací, takže těžko dělat nějaké závěry, ale pokud se obvinění potvrdí, bude nás to opravdu velmi mrzet,“ uvádí v prohlášení slovenští muslimové.

Islámská nadace na Slovensku také zdůrazňuje, že se dlouhodobě snaží pracovat na budování atmosféry důvěry a porozumění mezi slovenskými muslimy a veřejností. „Proto bychom rádi apelovali i na vaše čtenáře, když zachytí zprávy o takových případech, aby se vyhýbali uplatňování kolektivní viny a vnímali muslimskou komunitu prostřednictvím většiny jejích členů včetně lékařů, inženýrů a odborníků z různých oblastí a nikoli prostřednictvím takovýchto ojedinělých individuí,“ žádají muslimové.

Vstupte do diskuze (54)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kraus promluvil o věci velmi důležité pro Čechy. Mnohým se to ale nebude…

17.01.2019 09:54 Moderátor Jan Kraus se pozastavil nad tím, co se v posledních dnech děje ve velké Británii a kolem…

Eva Holubová zuří kvůli komunistům: Nezapomenu na tu krutost a zběsilost,…

16.01.2019 22:07 Aktualizováno Herečka Eva Holubová u příležitosti 50. výročí upálení Jana Palacha zapomínala nejen na dětství a…

OBRAZEM: Češi uctili památku Jana Palacha!

16.01.2019 19:55 Se svíčkami v ruce dnes lidé na Václavském náměstí vzpomínali na čin Jana Palacha, který se před 50…

Světová soutěž ohňostrojů Ignis Brunensis letos připomene jubilea…

16.01.2019 16:53 Dvaadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé mezinárodní soutěže ohňostrojů Starobrno Ignis…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama