Muslim, který chtěl v Česku zabíjet? Islámská nadace promluvila, veřejnosti poslala důrazný vzkaz

Praha/Bratislava - Česká policie obvinila muslimského mladíka mladíka z přípravy bombového teroristického útoku. Podle kriminalistů vyznává původem Slovák radikální islám a vystupuje pod jménem Abdul Rahman. K jeho osobě se nyní vyjádřila i Islámská nadace na Slovensku.

Přidejte svůj názor 54 komentářů

Abdul Rahman

Mladík podle MF Dnes přijal islám v roce 2015 a chodil oblékaný jako voják. Jako pozdrav používal zdvižený pravý ukazováček, což je symbol oddanosti bojovníků Islámského státu. Radikálně se projevoval i na sociálních sítích. Tvrdil, že ovládne Česko, a psal prohlášení jako „Tahle země bude naše! A nebude moci být pro všechny!" 

Policie u něj provedla domovní prohlídku a v bytě nalezena chemikálie, manuály na výrobu bomby a návody, jak ji připevnit na tělo a na automobil. Kvůli podezření, že by mohl svůj plán na teroristický útok dokončit, jej soud poslal do vazby.

Islámská nadace na Slovensku uvedla, že se na ni s prosbou o vyjádření obrátila celá řada médií. „Rádi bychom uvedli stručnou reakci,“ uvedla nadace. „Dotyčného mladíka neznáme, nevíme o tom, že by se někdy angažoval v rámci slovenské muslimské komunity. V médiích je zatím o případu pouze málo informací, takže těžko dělat nějaké závěry, ale pokud se obvinění potvrdí, bude nás to opravdu velmi mrzet,“ uvádí v prohlášení slovenští muslimové.

Islámská nadace na Slovensku také zdůrazňuje, že se dlouhodobě snaží pracovat na budování atmosféry důvěry a porozumění mezi slovenskými muslimy a veřejností. „Proto bychom rádi apelovali i na vaše čtenáře, když zachytí zprávy o takových případech, aby se vyhýbali uplatňování kolektivní viny a vnímali muslimskou komunitu prostřednictvím většiny jejích členů včetně lékařů, inženýrů a odborníků z různých oblastí a nikoli prostřednictvím takovýchto ojedinělých individuí,“ žádají muslimové.

Vstupte do diskuze (54)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Syn Karla Svobody se pustil do Babiše: Na tiskové konferenci o zdraví…

14.11.2018 22:08 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš včera veřejně promluvil o duševním zdraví svého syna Andreje mladšího i dcery…

Češi zasadili Babišovi ránu. Většina věří, že brání svým dětem vypovídat

14.11.2018 19:40 Většina Čechů věří, že premiér Andrej Babiš (ANO) se snaží, aby jeho blízcí nevypovídali v kauze…

Požadujeme demisi Andreje Babiše! Tisíce Čechů budou demonstrovat proti…

13.11.2018 13:33 Tisíce Čechů žádají hlavu premiéra Andreje Babiše. V reakci na informace o synovi šéfa hnutí ANO…

Jan Hrušínský se zlobí: Lidé na mě pokřikují, plivou a útočí. Prý se mám…

12.11.2018 22:06 Aktualizováno Divadelní a filmový herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se tvrdě ohradil vůči…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama