Muslim, který chtěl v Česku zabíjet? Islámská nadace promluvila, veřejnosti poslala důrazný vzkaz

Praha/Bratislava - Česká policie obvinila muslimského mladíka mladíka z přípravy bombového teroristického útoku. Podle kriminalistů vyznává původem Slovák radikální islám a vystupuje pod jménem Abdul Rahman. K jeho osobě se nyní vyjádřila i Islámská nadace na Slovensku.

Přidejte svůj názor 54 komentářů

Abdul Rahman
doporučujeme

Mladík podle MF Dnes přijal islám v roce 2015 a chodil oblékaný jako voják. Jako pozdrav používal zdvižený pravý ukazováček, což je symbol oddanosti bojovníků Islámského státu. Radikálně se projevoval i na sociálních sítích. Tvrdil, že ovládne Česko, a psal prohlášení jako „Tahle země bude naše! A nebude moci být pro všechny!" 

Policie u něj provedla domovní prohlídku a v bytě nalezena chemikálie, manuály na výrobu bomby a návody, jak ji připevnit na tělo a na automobil. Kvůli podezření, že by mohl svůj plán na teroristický útok dokončit, jej soud poslal do vazby.

Islámská nadace na Slovensku uvedla, že se na ni s prosbou o vyjádření obrátila celá řada médií. „Rádi bychom uvedli stručnou reakci,“ uvedla nadace. „Dotyčného mladíka neznáme, nevíme o tom, že by se někdy angažoval v rámci slovenské muslimské komunity. V médiích je zatím o případu pouze málo informací, takže těžko dělat nějaké závěry, ale pokud se obvinění potvrdí, bude nás to opravdu velmi mrzet,“ uvádí v prohlášení slovenští muslimové.

Islámská nadace na Slovensku také zdůrazňuje, že se dlouhodobě snaží pracovat na budování atmosféry důvěry a porozumění mezi slovenskými muslimy a veřejností. „Proto bychom rádi apelovali i na vaše čtenáře, když zachytí zprávy o takových případech, aby se vyhýbali uplatňování kolektivní viny a vnímali muslimskou komunitu prostřednictvím většiny jejích členů včetně lékařů, inženýrů a odborníků z různých oblastí a nikoli prostřednictvím takovýchto ojedinělých individuí,“ žádají muslimové.

Loading...
Vstupte do diskuze (54)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většina Čechů je spokojených, naštvaných jen desetina, uvedl průzkum

18.04.2019 17:40 Více než dvě třetiny lidí v Česku jsou spokojené se svým životem, naopak nespokojená je necelá…

Počasí na Velikonoce? Sluníčko a teploty přes dvacet stupňů

18.04.2019 12:42 Velikonoce klepou na dveře a předpověď počasí ukazuje, že budou stát za to. Česko zasáhnou horké…

Zpěvák Hejma promluvil o uprchlících a brexitu. Pak vytáhnul Československo

17.04.2019 11:07 Aktualizováno Zpěvák Ondřej Hejma komentoval zásadní politický problém Velké Británie. Přirovnal ho k rozpadu…

Na údržbu katedrály svatého Víta padne 20 milionů ročně

16.04.2019 17:56 Do údržby a rekonstrukce katedrály svatého Víta včetně její ochrany před požáry investuje Kancelář…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama