Ve Znojmě začalo Znojemské historické vinobraní, vystoupí desítky hvězd

Znojmo - Ve Znojmě začal 36. ročník Znojemské historické vinobraní, slavnost nepokazil ani úvodní déšť. Dosud přišlo 36.000 lidí, vstupenky se v předprodeji prodaly třeba i do Francie, Itálie či Polska. ČTK to řekl ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Historická kapela Lucrezia Borgia
doporučujeme

Ve Znojmě dnes pršelo především dopoledne, což podle ředitele trochu narušilo přípravy na akci, následně i nějakou chvíli po zahájení. "Naštěstí se ale odpoledne počasí umoudřilo a lidé chodí a baví se," řekl Koudela. Vstupní branou už prošlo zhruba 36.000 návštěvníků, obvyklá návštěvnost třídenní akce bývá kolem 80.000 lidí.

Program se letos odehrává na 13 scénách. Historických scén je šest, tři scény hudební, návštěvníci se mohou těšit i na vinařské scény. Oproti loňsku se rozšíří například program Víno všemi smysly, který se bude konat v pátek i sobotu. Znalci vína se mohou těšit na nová stanoviště. Jedno z nich je inspirované i vinaři z Burgundska. Víno se zde bude poznávat například čichem z úzké nádoby, do které budou vloženy čerstvé suroviny typické pro danou odrůdu.

Rozšířila se i středověká krčma, organizátoři po jejím loňském úspěchu zvedli její kapacitu až na 150 lidí. Z pokrmů se lidé mohou těšit na různé druhy pečeného či rožněného masa, zelnou polévku, ovar, škvarkovou pomazánku či jitrnice se zelím.

Ústředním motivem akce je páteční večerní a sobotní denní historický průvod, který čítá 500 účinkujících. I letos bude král s celou jeho družinou rozhazovat pamětní mince, motiv těch letošních je turistická novinka města - Hradební opevnění.

Program skončí v neděli, kdy je vstup zdarma. Znojemské vinobraní je největším svátkem vína v Česku. Loni podle organizátorů přišlo přes 81.000 návštěvníků.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většina Čechů je spokojených, naštvaných jen desetina, uvedl průzkum

18.04.2019 17:40 Více než dvě třetiny lidí v Česku jsou spokojené se svým životem, naopak nespokojená je necelá…

Počasí na Velikonoce? Sluníčko a teploty přes dvacet stupňů

18.04.2019 12:42 Velikonoce klepou na dveře a předpověď počasí ukazuje, že budou stát za to. Česko zasáhnou horké…

Zpěvák Hejma promluvil o uprchlících a brexitu. Pak vytáhnul Československo

17.04.2019 11:07 Aktualizováno Zpěvák Ondřej Hejma komentoval zásadní politický problém Velké Británie. Přirovnal ho k rozpadu…

Na údržbu katedrály svatého Víta padne 20 milionů ročně

16.04.2019 17:56 Do údržby a rekonstrukce katedrály svatého Víta včetně její ochrany před požáry investuje Kancelář…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama