Ve Znojmě začalo Znojemské historické vinobraní, vystoupí desítky hvězd

Znojmo - Ve Znojmě začal 36. ročník Znojemské historické vinobraní, slavnost nepokazil ani úvodní déšť. Dosud přišlo 36.000 lidí, vstupenky se v předprodeji prodaly třeba i do Francie, Itálie či Polska. ČTK to řekl ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Historická kapela Lucrezia Borgia

Ve Znojmě dnes pršelo především dopoledne, což podle ředitele trochu narušilo přípravy na akci, následně i nějakou chvíli po zahájení. "Naštěstí se ale odpoledne počasí umoudřilo a lidé chodí a baví se," řekl Koudela. Vstupní branou už prošlo zhruba 36.000 návštěvníků, obvyklá návštěvnost třídenní akce bývá kolem 80.000 lidí.

Program se letos odehrává na 13 scénách. Historických scén je šest, tři scény hudební, návštěvníci se mohou těšit i na vinařské scény. Oproti loňsku se rozšíří například program Víno všemi smysly, který se bude konat v pátek i sobotu. Znalci vína se mohou těšit na nová stanoviště. Jedno z nich je inspirované i vinaři z Burgundska. Víno se zde bude poznávat například čichem z úzké nádoby, do které budou vloženy čerstvé suroviny typické pro danou odrůdu.

Rozšířila se i středověká krčma, organizátoři po jejím loňském úspěchu zvedli její kapacitu až na 150 lidí. Z pokrmů se lidé mohou těšit na různé druhy pečeného či rožněného masa, zelnou polévku, ovar, škvarkovou pomazánku či jitrnice se zelím.

Ústředním motivem akce je páteční večerní a sobotní denní historický průvod, který čítá 500 účinkujících. I letos bude král s celou jeho družinou rozhazovat pamětní mince, motiv těch letošních je turistická novinka města - Hradební opevnění.

Program skončí v neděli, kdy je vstup zdarma. Znojemské vinobraní je největším svátkem vína v Česku. Loni podle organizátorů přišlo přes 81.000 návštěvníků.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi při podzimní dovolené vyžadují luxus. Zájem o pětihvězdičkové hotely…

22.09.2018 06:09 Praha - I po konci hlavní dovolenkové sezony mají čeští turisté zájem o cestování k moři. Poptávka…

Rozhodnuto: Lidé z Horních Počapel spalovnu nechtějí

22.09.2018 05:34 Horní Počaply (Mělnicko) - Lidé z Horních Počapel na Mělnicku nechtějí v obci spalovnu, rozhodli v…

V Drnovicích vyhořel kulturní dům, škoda činí 20 milionů

21.09.2018 21:55 Drnovice (Vyškovsko) - Střechu kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku dnes zničil požár, část se…

Prahu ochromil prudký vítr, hasiči zasahovali na 50 místech

21.09.2018 21:53 Aktualizováno Praha - Pražští hasiči dnes večer během zhruba 90 minut vyjeli k 50 případům, které souvisely se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama