Ve Znojmě začalo Znojemské historické vinobraní, vystoupí desítky hvězd

Znojmo - Ve Znojmě začal 36. ročník Znojemské historické vinobraní, slavnost nepokazil ani úvodní déšť. Dosud přišlo 36.000 lidí, vstupenky se v předprodeji prodaly třeba i do Francie, Itálie či Polska. ČTK to řekl ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Historická kapela Lucrezia Borgia

Ve Znojmě dnes pršelo především dopoledne, což podle ředitele trochu narušilo přípravy na akci, následně i nějakou chvíli po zahájení. "Naštěstí se ale odpoledne počasí umoudřilo a lidé chodí a baví se," řekl Koudela. Vstupní branou už prošlo zhruba 36.000 návštěvníků, obvyklá návštěvnost třídenní akce bývá kolem 80.000 lidí.

Program se letos odehrává na 13 scénách. Historických scén je šest, tři scény hudební, návštěvníci se mohou těšit i na vinařské scény. Oproti loňsku se rozšíří například program Víno všemi smysly, který se bude konat v pátek i sobotu. Znalci vína se mohou těšit na nová stanoviště. Jedno z nich je inspirované i vinaři z Burgundska. Víno se zde bude poznávat například čichem z úzké nádoby, do které budou vloženy čerstvé suroviny typické pro danou odrůdu.

Rozšířila se i středověká krčma, organizátoři po jejím loňském úspěchu zvedli její kapacitu až na 150 lidí. Z pokrmů se lidé mohou těšit na různé druhy pečeného či rožněného masa, zelnou polévku, ovar, škvarkovou pomazánku či jitrnice se zelím.

Ústředním motivem akce je páteční večerní a sobotní denní historický průvod, který čítá 500 účinkujících. I letos bude král s celou jeho družinou rozhazovat pamětní mince, motiv těch letošních je turistická novinka města - Hradební opevnění.

Program skončí v neděli, kdy je vstup zdarma. Znojemské vinobraní je největším svátkem vína v Česku. Loni podle organizátorů přišlo přes 81.000 návštěvníků.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tento muž vyhodil kytice od Babiše a Zemana do koše. Co si to dovoluje? Ať…

17.11.2018 21:59 Aktualizováno Pochvalné i kritické komentáře vyvolal čin lidí, kteří hodili do koše kytky, které na Národní třídu…

Sledovali jsme ŽIVĚ: 17. listopad se nesl v duchu demonstrací proti…

17.11.2018 19:23 Aktualizováno Česká republika si dnes státním svátkem připomíná události, k nimž došlo 17. listopadu v letech…

OBRAZEM: "Odstup, satane". Tisíce lidí prošly centrem Prahy, žádaly…

17.11.2018 19:13 V Praze se dnes demonstrovalo proti premiéru Andreji Babišovi. Centrem Prahy prošel průvod tisíců…

Lucie Bílá se distancuje od Babiše: Na poslední chvíli kvůli němu odmítla…

17.11.2018 18:54 Aktualizováno Hospodářská komora ve čtvrtek večer ocenila Řádem Vavřínů hned 14 podnikatelů, špičkových odborníků…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama