Na Znojemsku zasahovala policie. Oslava se zvrhla v nelegální technoparty

Únanov (Znojmo) - Oslava narozenin na pronajatém pozemku u Únanova na Znojemsku přerostla v technoparty, na kterou se sjelo na 700 lidí. Akci ukončil až zásah policie. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Pavel Šváb.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Ilustrační foto

Znojemští policisté dostali v noci na sobotu několik oznámení o rušení nočního klidu u Únanova, konat se tam měla oslava narozenin. Policistům následně pořadatel akce přislíbil ztlumení hudby. "V sobotu produkce pokračovala a na místo se začali sjíždět další hosté, počet účastníků narostl až na 700," uvedl mluvčí.

Většinou šlo podle policie o občany Rakouska. V sobotu odpoledne se na policisty obrátili i majitelé okolních nepronajatých pozemků, že si na jejich pozemcích někteří návštěvníci odstavili auta a postavili stany.

"Přes sliby pořadatel nápravu nezjednal, odpoledne tak museli policisté vyzvat návštěvníky k vyklizení neoprávněně zabraných pozemků a přeparkování vozidel na starostou určené místo," uvedl mluvčí.

Pořadatel pak opakovaně přislíbil ukončení produkce do 22:00, aby party nerušila noční klid. "Když pořadatel navzdory slibu a po několika marných výzvách produkci neukončil, přistoupili policisté ke vstupu na pozemek a k odebrání zdroje hluku," uvedl Šváb.

Na akci se podle něj podílelo 41 policistů včetně 23 členů speciální pořádkové jednotky. Zákrok se obešel bez donucovacích prostředků, dodal. Pořadatel se bude zodpovídat ze svého protiprávního jednání ve správním řízení.

"V tuto chvíli návštěvníci areál postupně opouští, policisté situaci monitorují a kontrolují odjíždějící řidiče. Už u pěti z nich jsme zjistili, že usedli za volant pod vlivem návykových látek," uvedl dnes odpoledne Šváb.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostrá dohra Jílkové: Foldyna to pořádně schytal za "prasečák"

18.01.2019 22:01 Aktualizováno Jaroslav Foldyna (ČSSD) čelí tvrdé kritice za své vystoupení v pořadu Máse slovo, který na České…

Kraus promluvil o věci velmi důležité pro Čechy. Mnohým se to ale nebude…

18.01.2019 22:01 Aktualizováno Moderátor Jan Kraus se pozastavil nad tím, co se v posledních dnech děje ve velké Británii a kolem…

Exkluzivně: Zoufalý sebevrah se pokusil upálit v centru Prahy, policie o…

18.01.2019 21:36 Aktualizováno V Praze na Václavském náměstí před sochou svatého Václava se dnes kolem 15:00 polil hořlavinou a…

Shořel za naše statusy na Facebooku. Letošní pieta za Jana Palacha získala…

18.01.2019 15:35 Každoroční pieta za studenta Jana Palacha je letos v mnoha ohledech speciální. Jeho čin si chtěla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama