Na Znojemsku zasahovala policie. Oslava se zvrhla v nelegální technoparty

Únanov (Znojmo) - Oslava narozenin na pronajatém pozemku u Únanova na Znojemsku přerostla v technoparty, na kterou se sjelo na 700 lidí. Akci ukončil až zásah policie. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Pavel Šváb.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Ilustrační foto

Znojemští policisté dostali v noci na sobotu několik oznámení o rušení nočního klidu u Únanova, konat se tam měla oslava narozenin. Policistům následně pořadatel akce přislíbil ztlumení hudby. "V sobotu produkce pokračovala a na místo se začali sjíždět další hosté, počet účastníků narostl až na 700," uvedl mluvčí.

Většinou šlo podle policie o občany Rakouska. V sobotu odpoledne se na policisty obrátili i majitelé okolních nepronajatých pozemků, že si na jejich pozemcích někteří návštěvníci odstavili auta a postavili stany.

"Přes sliby pořadatel nápravu nezjednal, odpoledne tak museli policisté vyzvat návštěvníky k vyklizení neoprávněně zabraných pozemků a přeparkování vozidel na starostou určené místo," uvedl mluvčí.

Pořadatel pak opakovaně přislíbil ukončení produkce do 22:00, aby party nerušila noční klid. "Když pořadatel navzdory slibu a po několika marných výzvách produkci neukončil, přistoupili policisté ke vstupu na pozemek a k odebrání zdroje hluku," uvedl Šváb.

Na akci se podle něj podílelo 41 policistů včetně 23 členů speciální pořádkové jednotky. Zákrok se obešel bez donucovacích prostředků, dodal. Pořadatel se bude zodpovídat ze svého protiprávního jednání ve správním řízení.

"V tuto chvíli návštěvníci areál postupně opouští, policisté situaci monitorují a kontrolují odjíždějící řidiče. Už u pěti z nich jsme zjistili, že usedli za volant pod vlivem návykových látek," uvedl dnes odpoledne Šváb.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi při podzimní dovolené vyžadují luxus. Zájem o pětihvězdičkové hotely…

22.09.2018 06:09 Praha - I po konci hlavní dovolenkové sezony mají čeští turisté zájem o cestování k moři. Poptávka…

Rozhodnuto: Lidé z Horních Počapel spalovnu nechtějí

22.09.2018 05:34 Horní Počaply (Mělnicko) - Lidé z Horních Počapel na Mělnicku nechtějí v obci spalovnu, rozhodli v…

V Drnovicích vyhořel kulturní dům, škoda činí 20 milionů

21.09.2018 21:55 Drnovice (Vyškovsko) - Střechu kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku dnes zničil požár, část se…

Prahu ochromil prudký vítr, hasiči zasahovali na 50 místech

21.09.2018 21:53 Aktualizováno Praha - Pražští hasiči dnes večer během zhruba 90 minut vyjeli k 50 případům, které souvisely se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama