Na Znojemsku zasahovala policie. Oslava se zvrhla v nelegální technoparty

Únanov (Znojmo) - Oslava narozenin na pronajatém pozemku u Únanova na Znojemsku přerostla v technoparty, na kterou se sjelo na 700 lidí. Akci ukončil až zásah policie. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Pavel Šváb.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Znojemští policisté dostali v noci na sobotu několik oznámení o rušení nočního klidu u Únanova, konat se tam měla oslava narozenin. Policistům následně pořadatel akce přislíbil ztlumení hudby. "V sobotu produkce pokračovala a na místo se začali sjíždět další hosté, počet účastníků narostl až na 700," uvedl mluvčí.

Většinou šlo podle policie o občany Rakouska. V sobotu odpoledne se na policisty obrátili i majitelé okolních nepronajatých pozemků, že si na jejich pozemcích někteří návštěvníci odstavili auta a postavili stany.

"Přes sliby pořadatel nápravu nezjednal, odpoledne tak museli policisté vyzvat návštěvníky k vyklizení neoprávněně zabraných pozemků a přeparkování vozidel na starostou určené místo," uvedl mluvčí.

Pořadatel pak opakovaně přislíbil ukončení produkce do 22:00, aby party nerušila noční klid. "Když pořadatel navzdory slibu a po několika marných výzvách produkci neukončil, přistoupili policisté ke vstupu na pozemek a k odebrání zdroje hluku," uvedl Šváb.

Na akci se podle něj podílelo 41 policistů včetně 23 členů speciální pořádkové jednotky. Zákrok se obešel bez donucovacích prostředků, dodal. Pořadatel se bude zodpovídat ze svého protiprávního jednání ve správním řízení.

"V tuto chvíli návštěvníci areál postupně opouští, policisté situaci monitorují a kontrolují odjíždějící řidiče. Už u pěti z nich jsme zjistili, že usedli za volant pod vlivem návykových látek," uvedl dnes odpoledne Šváb.

Loading...
Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Třetina Čechů je s EU nespokojena. Většina lidí v něm vidí výhody

23.04.2019 19:13 Přibližně třetina lidí v České republice zastává názor, že členství v Evropské unii má více nevýhod…

loading...

Většina Čechů je spokojených, naštvaných jen desetina, uvedl průzkum

18.04.2019 17:40 Více než dvě třetiny lidí v Česku jsou spokojené se svým životem, naopak nespokojená je necelá…

Počasí na Velikonoce? Sluníčko a teploty přes dvacet stupňů

18.04.2019 12:42 Velikonoce klepou na dveře a předpověď počasí ukazuje, že budou stát za to. Česko zasáhnou horké…

Zpěvák Hejma promluvil o uprchlících a brexitu. Pak vytáhnul Československo

17.04.2019 11:07 Aktualizováno Zpěvák Ondřej Hejma komentoval zásadní politický problém Velké Británie. Přirovnal ho k rozpadu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama