Na Znojemsku zasahovala policie. Oslava se zvrhla v nelegální technoparty

Únanov (Znojmo) - Oslava narozenin na pronajatém pozemku u Únanova na Znojemsku přerostla v technoparty, na kterou se sjelo na 700 lidí. Akci ukončil až zásah policie. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Pavel Šváb.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Znojemští policisté dostali v noci na sobotu několik oznámení o rušení nočního klidu u Únanova, konat se tam měla oslava narozenin. Policistům následně pořadatel akce přislíbil ztlumení hudby. "V sobotu produkce pokračovala a na místo se začali sjíždět další hosté, počet účastníků narostl až na 700," uvedl mluvčí.

Většinou šlo podle policie o občany Rakouska. V sobotu odpoledne se na policisty obrátili i majitelé okolních nepronajatých pozemků, že si na jejich pozemcích někteří návštěvníci odstavili auta a postavili stany.

"Přes sliby pořadatel nápravu nezjednal, odpoledne tak museli policisté vyzvat návštěvníky k vyklizení neoprávněně zabraných pozemků a přeparkování vozidel na starostou určené místo," uvedl mluvčí.

Pořadatel pak opakovaně přislíbil ukončení produkce do 22:00, aby party nerušila noční klid. "Když pořadatel navzdory slibu a po několika marných výzvách produkci neukončil, přistoupili policisté ke vstupu na pozemek a k odebrání zdroje hluku," uvedl Šváb.

Na akci se podle něj podílelo 41 policistů včetně 23 členů speciální pořádkové jednotky. Zákrok se obešel bez donucovacích prostředků, dodal. Pořadatel se bude zodpovídat ze svého protiprávního jednání ve správním řízení.

"V tuto chvíli návštěvníci areál postupně opouští, policisté situaci monitorují a kontrolují odjíždějící řidiče. Už u pěti z nich jsme zjistili, že usedli za volant pod vlivem návykových látek," uvedl dnes odpoledne Šváb.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Únosce" Protopopov: O Babiše mladšího jsem se staral jako o bratra. On…

15.11.2018 10:07 Aktualizováno Ještě před pár dny byl Petr Protopopov naprosto neznámou osobou. Pak ale syn premiéra Andreje…

Istanbulská dohoda: Dobrý úmysl opět dláždí cestu do pekla

15.11.2018 08:00 Komentář Petra Šulky – Celým jménem je to Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči…

Syn Karla Svobody se pustil do Babiše: Na tiskové konferenci o zdraví…

14.11.2018 22:08 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš včera veřejně promluvil o duševním zdraví svého syna Andreje mladšího i dcery…

Češi zasadili Babišovi ránu. Většina věří, že brání svým dětem vypovídat

14.11.2018 19:40 Většina Čechů věří, že premiér Andrej Babiš (ANO) se snaží, aby jeho blízcí nevypovídali v kauze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama