Znojemské historické vinobraní letos navštívilo přes 80 tisíc lidí

Znojmo - Znojemské historické vinobraní letos přilákalo podle předběžných propočtů více než 84.000 lidí, uvedla dnes v tiskové zprávě vedoucí marketingu Znojemské Besedy Kamila Kolesová. Loni dorazilo asi 81.000 příznivců vína. Akce začala v pátek, dnes program končí, neděle je pro návštěvníky zdarma.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Znojemské historické vinobraní

"Vinobraní opět dokázalo, že je tou nejlepší reklamou pro naše město. Svou atmosférou je nezaměnitelné a nemá v republice konkurenci, což potvrzují i čísla návštěvnosti. Já jsem ale také rád, že vinobraní patří i nám, Znojmákům, jak jsem se mohl o víkendu v ulicích centra přesvědčit," uvedl znojemský starosta Jan Grois (ČSSD).

Čísla ještě nejsou konečná, sčítání stále pokračuje, přesné počty budou známy v následujících dnech. Už nyní je ale zřejmé, že půjde o jeden z nejvydařenějších ročníků. Z velké části tomu podle pořadatelů pomohl i předprodej, který začala už před Vánocemi, byl už sám o sobě největší za poslední roky.

"Z prodeje mám jako organizátor samozřejmě obrovskou radost, co mě ale těšilo ještě víc, byl pohled na zaplněné scény spokojenými milovníky Znojemského historického vinobraní. Když jsem se podíval na Masarykovo náměstí, do posledního místa plného návštěvníků se zdviženými hlavami k obloze, kde celou atmosféru vinobraní dovršil komponovaný ohňostroj, to byla ta pravá odměna," uvedl ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

Program letošního 36. ročníku se odehrával na 13 scénách. Historických scén bylo šest, tři scény hudební, na návštěvníky čekaly i vinařské scény. Oproti loňsku organizátoři rozšířili například program Víno všemi smysly, větší kapacitu měla středověká krčma. Ústředním motivem akce ale byl páteční večerní a sobotní denní historický průvod, který čítá 500 účinkujících.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aktivisté to vzdali. Po sedmi dnech opustili střechu Kliniky

17.01.2019 17:55 Aktualizováno Skupina aktivistů dnes odpoledne sestoupila ze střechy bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na…

Manželství homosexuálů podporují tři pětiny Čechů

17.01.2019 17:48 Zhruba tři pětiny lidí v Česku jsou pro, aby manželství mohli uzavírat také gayové a lesbické ženy.…

Jaromír Soukup na Hrad? Mediální magnát si brousí zuby na prezidentské…

17.01.2019 17:06 Aktualizováno Podnikatel, moderátor a majitel stanice Barrandov Jaromír Soukup oznámil, že zakládá politické…

Zeman má zdravotní problémy a lékaři o tom nesmí mluvit, tvrdí biskup Malý…

17.01.2019 17:06 Aktualizováno Biskup Václav Malý opět rozčeřil spekulace o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Tvrdí, že prezident…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama