Smutek v ČT: Zemřel reportér Jan Kiss

V České televizi opět zavládl smutek. Ve věku 57 let zemřel reportér Jan Kiss, který se podílel na přípravě celé řady oblíbených pořadů.

Přidejte svůj názor

Jan Kiss

Zprávu o smrti redaktora přinesla Česká televize, kde Kiss dlouhá léta působil. „Přátelé, snažíme se vám přinášet jen samé hezké zprávy a ukazovat život z té lepší stránky. Dnes to ale, bohužel, nejde. Opustil nás totiž letitý kolega a kamarád Jan Kiss, který pro vás v České televizi natočil spoustu reportáží...“ uvedla ČT na stránkách pořadů Toulavá kamera a Gejzír, na kterých se reportér podílel.

ČT přidala i osobní vzpomínku. „Honzo, ty nenapravitelný snílku a pábiteli, už teď nám moc chybíš a budeš scházet. Vždycky jsi miloval nebeské koráby všeho druhu, tak ať Tě ten Tvůj zanese někam, kde budeš šťastný. Zasloužíš si to.... Nezapomeneme...“ dodala jménem svých zaměstnanců veřejnoprávní televize.

Na Kisse zavzpomínala i moderátorka „Už teď mi chybíš, Honzo. Tvé bláznivé nápady, energie, vtípky, úsměv... Tak šťastný let, vousatý chlapíku. Konečně máš svá vysněná křídla,“ přidala se moderátorka Toulavé kamery či Gejzíru Iveta Toušlová.

Jan Kiss v Československé televizi působil už od roku 1980. Zpočátku se věnoval především dokumentární tvorbě, později pracoval jako dramaturg, ale nakonec se stal redaktorem a spolupracoval s několika pořady. V publicistickém pořadu Černé ovce spolupracoval i se zesnulým Vlado Štanclem (†52).

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stovky lidí dnes na náměstí Václava Havla uctily památku exprezidenta

18.12.2018 20:14 Aktualizováno Z náměstí Václava Havla v centru Prahy vyšlo dnes krátce po 18:00 zhruba 200 lidí na pochod s…

Zavoral čelí kritice. My naše instituce nevlastníme, vzkazuje mu ředitel…

18.12.2018 16:39 Na hlavu generálního ředitele Českého rozhlasu se v posledních dnech snáší kritika. Svůj otevřený…

Plagiáty lámou vazy. Po ministrech má problém i uznávaný český profesor

18.12.2018 15:36 Aktualizováno Profesor Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Martin Kovář čelí podezření z plagiátorství. Kovář…

Schwarzenberg, Štětina, Kolář a další vzpomínají na Havla: Říkali jsme mu…

18.12.2018 11:49 Aktualizováno V neděli 18. prosince 2011 krátce před desátou hodinou ráno zemřel poslední československý a první…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama