Kraus promluvil o volbách. Tohle Čechy asi nepotěší

Moderátor a bavič Jan Kraus se ve své show na Primě pozastavil nad nadcházejícími komunálními a senátními volbami. Postěžoval si na volební lístky, zároveň ale lidem poradil, jak to udělat, aby si volby užili.

Přidejte svůj názor 83 komentářů

Herec Jan Kraus

Jan kras na úvod své show připomněl, že se blíží volby. „Blíží se slavnostní víkend, kdy se provolíme. Pozor, oni jsou to komunální volby plus senátní. Nevím, jestli jste už dostali ty obálky. Mně to přišlo a nejprve jsem myslel, že je to nějaký omyl a že přišly nějaké časopisy,“ svěřil se moderátor.

Postěžoval si třeba na velikost volebních lístků. „To když rozbalíte, tak je to plachta přes celý pokoj. Teda aspoň v Praze, v menších místech asi ne. Ale v Praze na ty komunální volby, to je jaksi pro majitele menších bytů skoro nemožné ty volby realizovat doma. Tak si to nechte do volební místnost,“ poradil Čechům Kraus.

Samotná volba už je podle něj jednoduchá. „To jedete normálně křížovku, klasika... Akorát nečekejte žádnou tajenku, ta tam není. A myslím si, že křížkovat mlže jenom vrcholný odborník. Stačí malá chyba a je to všechno k ničemu,“ varuje voliče moderátor.

Sám prý příliš nedá na průzkumy veřejného mínění, více se řídí sázkovými tipy. sázkaři a kurzy. „Můžu vám nabídnout takovou metodu, kterou jsem vymyslel u sportu. Když se bojíte, že vyhraje někdo, kdo nechcete, aby vyhrál, tak je dobré na něj vsadit. Protože když on vyhraje – i když proti vaší vůli – dostanete odškodnění," vysvětloval svůj nápad. 

Má to ale háček. „Blbé je, že když jsem to poprvé zkusil, ale nedělal jsem to v politických volbách, ale ve sportovních, tak jsem začal fandit tomu, na koho jsem vsadil, což bylo v rozporu s mým původním přesvědčením. Nicméně to můžete zkusit, je to jedna z mála cest, jak si z těch voleb udělat aspoň trošku zábavu. Že nás přijdou draho tak jako tak, na to už jsme zvyklí," dodal. 

Vstupte do diskuze (83)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slabošství, bezcharakternost, intrikánsví. TOP 09 je sliz a bláto, udeřil…

15.10.2018 12:40 Režisér Jan Hřebejk v nedávných komunálních volbách zabodoval, uspěl na Praze 5 a dostal se do…

Zemětřesení v ČT? Pryč s Václavem Moravcem, je vyhořelý. Po nedělním…

15.10.2018 08:40 V nedělních Otázkách Václava Moravce diskutovali předseda lidovců Pavel Bělobrádek, který neuspěl…

Kvůli silnému větru stojí část lanovky na Sněžku

14.10.2018 15:27 Kvůli silnému větru byla dnes uzavřena horní část lanové dráhy na Sněžku. V provozu zůstává dolní…

Za první rok se do účtenkové loterie zapojilo 800 tisíc lidí

14.10.2018 10:47 Do účtenkové loterie k elektronické evidenci tržeb (EET) se za dobu jejího fungování od loňského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama