Kraus promluvil o volbách. Tohle Čechy asi nepotěší

Moderátor a bavič Jan Kraus se ve své show na Primě pozastavil nad nadcházejícími komunálními a senátními volbami. Postěžoval si na volební lístky, zároveň ale lidem poradil, jak to udělat, aby si volby užili.

Přidejte svůj názor 83 komentářů

Herec Jan Kraus

Jan kras na úvod své show připomněl, že se blíží volby. „Blíží se slavnostní víkend, kdy se provolíme. Pozor, oni jsou to komunální volby plus senátní. Nevím, jestli jste už dostali ty obálky. Mně to přišlo a nejprve jsem myslel, že je to nějaký omyl a že přišly nějaké časopisy,“ svěřil se moderátor.

Postěžoval si třeba na velikost volebních lístků. „To když rozbalíte, tak je to plachta přes celý pokoj. Teda aspoň v Praze, v menších místech asi ne. Ale v Praze na ty komunální volby, to je jaksi pro majitele menších bytů skoro nemožné ty volby realizovat doma. Tak si to nechte do volební místnost,“ poradil Čechům Kraus.

Samotná volba už je podle něj jednoduchá. „To jedete normálně křížovku, klasika... Akorát nečekejte žádnou tajenku, ta tam není. A myslím si, že křížkovat mlže jenom vrcholný odborník. Stačí malá chyba a je to všechno k ničemu,“ varuje voliče moderátor.

Sám prý příliš nedá na průzkumy veřejného mínění, více se řídí sázkovými tipy. sázkaři a kurzy. „Můžu vám nabídnout takovou metodu, kterou jsem vymyslel u sportu. Když se bojíte, že vyhraje někdo, kdo nechcete, aby vyhrál, tak je dobré na něj vsadit. Protože když on vyhraje – i když proti vaší vůli – dostanete odškodnění," vysvětloval svůj nápad. 

Má to ale háček. „Blbé je, že když jsem to poprvé zkusil, ale nedělal jsem to v politických volbách, ale ve sportovních, tak jsem začal fandit tomu, na koho jsem vsadil, což bylo v rozporu s mým původním přesvědčením. Nicméně to můžete zkusit, je to jedna z mála cest, jak si z těch voleb udělat aspoň trošku zábavu. Že nás přijdou draho tak jako tak, na to už jsme zvyklí," dodal. 

Vstupte do diskuze (83)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí…

08.02.2019 12:28 Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama