Exkluzivně: Čech trpí kvůli uprchlíkům? Zoufalá přítelkyně promluvila

Případ české řidiče kamionu Jiřího Sagana je opleten spory mezi českými úřady a eurospolancem Tomášem Zdechovským, který se případem aktivně zabývá, a českým ministerstvem zahraničí. Včera jsme informovali o tvrzení Zdechovského, který se ohradil proti vystoupení mluvčí MZV. Ta dle jeho slov měla šířit fake news ohledně případu. Dnes jsme požádali o vyjádření i přítelkyni Sagana paní Gabrielu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Jiří Sagan

Mluvčí MZV se včera pro EuroZprávy.cz vyjádřila, že fake news ohledně případu šíří jen pan Zdechovský. Ona sama odmítá, že by v případu říkala jakékoliv nepravdy. Médiím dle svých slov poskytovala pouze informace, které byly MZV poskytnuty českou ambasádou v Paříži. Celou odpověď mluvčí MZV i následnou reakci mluvčí Tomáše Zdechovského si můžete přečíst v následujícím článku.

Dnes jsme se spojili s přítelkyní pana Sagana paní Gabrielou, která žije i s dcerou ve Španělsku. Paní Gabriela vyjádřila smutek nad postupem českých úřadů. Podle jejich slov se jí snaží pomoci hlavně Zdechovský a jeho mluvčí. Potvrdila nám, že se o zatčení svého druha dozvěděla od slovenské překladatelky, která jí po zatčení pana Sagana telefonovala.

Potvrdila také, že zaměstnavatel pana Sagana zajistil právníka. Tímto právníkem je Francouz. Paní Gabriela si není jistá, jestli nebyl přidělený právník přítomen až u soudu. O svém příteli nemá příliš informací, takže jak probíhá tlumočení mezi ním a právníkem neví.

S přítelem si nemůže telefonovat. Informace má jen od sociální pracovnice, která ve vězení pracuje. Ta jí a její dceři také dala rady ohledně poslání balíku s nějakými věcmi. Paní Gabriela říká: „Už je to strašně dlouho. Jsem z toho opravdu unavená. Doufám, že si budeme moci alespoň zatelefonovat.“

Dále také řekla, že MZV o pomoc žádala prostřednictvím mailu. Ještě dodala, že dle zmíněné sociální pracovnice je pan Sagan po fyzické stránce v pořádku.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko je ráj pro důchodce, v Praze potkáte jen Afričany a Asiaty. Takhle o…

10.12.2018 14:42 Česká republika a obzvláště Praha patří mezi turisty oblíbené destinace. Zdejší zákony nejsou tak…

V Národní muzeu se desítky let ukrýval světový unikát. Vůbec nikdo o něm…

10.12.2018 13:17 Vědci z Národního muzea, Přírodovědecké fakulty UK a Geologického ústavu AV ČR oznámili ve vědeckém…

Ovčáček pro EZ reaguje na video s Harrym Potterem a Zemanem: Co vzkázal…

10.12.2018 12:38 Včera zveřejněné parodické video reklamního režiséra Michala Orsavy neuniklo ani Pražskému hradu.…

Poprask kvůli StarDance: Češi chtějí vyhazov moderátorů, na internetu…

10.12.2018 11:57 Aktualizováno Sobotní večer se stejně jako několik předchozích nesl ve víru oblíbené soutěže StarDance, Tentokrát…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama