Exkluzivně: Čech trpí kvůli uprchlíkům? Zoufalá přítelkyně promluvila

Případ české řidiče kamionu Jiřího Sagana je opleten spory mezi českými úřady a eurospolancem Tomášem Zdechovským, který se případem aktivně zabývá, a českým ministerstvem zahraničí. Včera jsme informovali o tvrzení Zdechovského, který se ohradil proti vystoupení mluvčí MZV. Ta dle jeho slov měla šířit fake news ohledně případu. Dnes jsme požádali o vyjádření i přítelkyni Sagana paní Gabrielu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Jiří Sagan

Mluvčí MZV se včera pro EuroZprávy.cz vyjádřila, že fake news ohledně případu šíří jen pan Zdechovský. Ona sama odmítá, že by v případu říkala jakékoliv nepravdy. Médiím dle svých slov poskytovala pouze informace, které byly MZV poskytnuty českou ambasádou v Paříži. Celou odpověď mluvčí MZV i následnou reakci mluvčí Tomáše Zdechovského si můžete přečíst v následujícím článku.

Dnes jsme se spojili s přítelkyní pana Sagana paní Gabrielou, která žije i s dcerou ve Španělsku. Paní Gabriela vyjádřila smutek nad postupem českých úřadů. Podle jejich slov se jí snaží pomoci hlavně Zdechovský a jeho mluvčí. Potvrdila nám, že se o zatčení svého druha dozvěděla od slovenské překladatelky, která jí po zatčení pana Sagana telefonovala.

Potvrdila také, že zaměstnavatel pana Sagana zajistil právníka. Tímto právníkem je Francouz. Paní Gabriela si není jistá, jestli nebyl přidělený právník přítomen až u soudu. O svém příteli nemá příliš informací, takže jak probíhá tlumočení mezi ním a právníkem neví.

S přítelem si nemůže telefonovat. Informace má jen od sociální pracovnice, která ve vězení pracuje. Ta jí a její dceři také dala rady ohledně poslání balíku s nějakými věcmi. Paní Gabriela říká: „Už je to strašně dlouho. Jsem z toho opravdu unavená. Doufám, že si budeme moci alespoň zatelefonovat.“

Dále také řekla, že MZV o pomoc žádala prostřednictvím mailu. Ještě dodala, že dle zmíněné sociální pracovnice je pan Sagan po fyzické stránce v pořádku.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí…

08.02.2019 12:28 Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama