Zabavování dětí a nadvláda homosexuálů? Piťhovo kázání má ostrou dohru, ozval se Ovčáček, Kalousek, Duka, Putna a další

Česká ženská lobby podává trestní oznámení na katolického kněze a bývalého ministra školství Petra Piťhu za jeho kázání, které zaznělo v rámci letošních svatováclavských oslav v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha dne 28. září 2018. Duchovní v něm ostře kritizoval tzv. Istanbulskou úmluvu. Podle ženské lobby se ale mohl dopustit šíření poplašné zprávy.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Petr Piťha
doporučujeme

Piťha se podle právniček České ženské lobby mohl dopustit úmyslného šíření poplašné zprávy, když ve svém nedávném kázání ve svatovítské katedrále kritizoval tzv. Istanbulskou úmluvu. „Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány. Bude k tomu stačit, že dětem řeknete, že muž a žena nejsou totéž. Vezmou vám děti a zatají vám, kam je zašantročili, kam je prodali, kde je vězní. Postačí k tomu křivé obvinění. Za každý nesouhlas budete deportováni do nápravně-výchovných pracovních táborů vyhlazovacího charakteru," kázal například Piťha.

Mluvil ale také o tom, že homosexuálové budou nadřazeni ostatním a že rodiče budou muset vychovávat dítě bezpohlavně a nebudou moci dát dítěti ani jméno, protože dítě má právo si své pohlaví vybrat.

Zprávy o kázání i následném trestním oznámení v Česku vyvolaly hodně bouřlivé reakce

„Jako předseda ČBK vyjadřuji podporu Mons. Petrovi Piťhovi v souvislosti s kázáním proneseným na svátek sv. Václava v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Zároveň konstatuji, že se nic nemění na oficiálním stanovisku ČBK ve věci Istanbulské úmluvy,“ uvedl český arcibiskup a předseda České biskupské konference Dominik Duka.

Představitelé několika církví působících v Česku včetně církve římskokatolické odmítají přijetí Istanbulské úmluvy, která má potírat násilí na ženách. Istanbulská úmluva podle nich není pro země Evropské unie ani potřebná, ani přínosná.

Kauzu okomentoval i lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. „Musím poblahopřát feministkám k trestnímu oznámení na Petra Piťhu. Lepší reklamu jeho názorům a hlouposti celé Istanbulské úmluvy ani udělat nemohly, hned totiž potvrdily jeho tezi o tom, že ženy budou pronásledovat muže...“ přisadil si europoslanec.

Na stranu duchovního se přidal také mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. „Novodobí totalitáři útočí na svobodu slova. Plně tím potvrzují slova Mons. Piťhy. Nebezpečím pro demokracii nejsou “starokomunisté”, ale tyto neomarxistické spolky, které útočí na odlišné názory. Smutné je, že demokratické strany k tomuto nebezpečí mlčí!“ varoval.

„Neomarxistická Česká ženská lobby útokem na Mons. Piťhu hrubým způsobem porušuje Listinu základních práv a svobod,“ dodal s tím, že „neomarxismus je jedno z největších rizik pro Evropu za možná 40 let.“

Zpráva o žalobě zaujala i někdejšího českého premiéra. „Prosím, vnímejme mons.prof. Piťhu celým jeho životním dílem, které je velkolepé, statečné a laskavé, nikoli pouze jeho jednou promluvou. Zejména vy, dámy, vezměte na zřetel jeho trvalou snahu o povznesení sv.Anežky české a ....neblbněte. Díky,“ požádal Čechy Mirek Topolánek.

To šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovu se sice slova duchovního nelíbí, odmítá ale myšlenku, že by měl být za kázání stíhán. „Na místě je rozhořčený nesouhlas a žádost o omluvu, neboť pan profesor hrubě dezinterpretoval Istanbulskou úmluvu. Ale kriminalizovat kázání??! Kdy začneme kriminalizovat projevy v Parlamentu? A kdy na demonstracích? Vzpamatujme se!“ žádá Čechy Kalousek.

Literární historik Martin C. Putna Piťhu nešetří. „Petr Piťha psával hluboké knihy o českých duchovních tradicích. Je mi moc líto, že dnes šíří konspirační teorie. Zapomněl, co zla způsobila víra tolika katolíků v Sionské protokoly?“ ptá se.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většina Čechů je spokojených, naštvaných jen desetina, uvedl průzkum

18.04.2019 17:40 Více než dvě třetiny lidí v Česku jsou spokojené se svým životem, naopak nespokojená je necelá…

Počasí na Velikonoce? Sluníčko a teploty přes dvacet stupňů

18.04.2019 12:42 Velikonoce klepou na dveře a předpověď počasí ukazuje, že budou stát za to. Česko zasáhnou horké…

Zpěvák Hejma promluvil o uprchlících a brexitu. Pak vytáhnul Československo

17.04.2019 11:07 Aktualizováno Zpěvák Ondřej Hejma komentoval zásadní politický problém Velké Británie. Přirovnal ho k rozpadu…

Na údržbu katedrály svatého Víta padne 20 milionů ročně

16.04.2019 17:56 Do údržby a rekonstrukce katedrály svatého Víta včetně její ochrany před požáry investuje Kancelář…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama