Zabavování dětí a nadvláda homosexuálů? Piťhovo kázání má ostrou dohru, ozval se Ovčáček, Kalousek, Duka, Putna a další

Česká ženská lobby podává trestní oznámení na katolického kněze a bývalého ministra školství Petra Piťhu za jeho kázání, které zaznělo v rámci letošních svatováclavských oslav v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha dne 28. září 2018. Duchovní v něm ostře kritizoval tzv. Istanbulskou úmluvu. Podle ženské lobby se ale mohl dopustit šíření poplašné zprávy.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Petr Piťha
doporučujeme

Piťha se podle právniček České ženské lobby mohl dopustit úmyslného šíření poplašné zprávy, když ve svém nedávném kázání ve svatovítské katedrále kritizoval tzv. Istanbulskou úmluvu. „Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány. Bude k tomu stačit, že dětem řeknete, že muž a žena nejsou totéž. Vezmou vám děti a zatají vám, kam je zašantročili, kam je prodali, kde je vězní. Postačí k tomu křivé obvinění. Za každý nesouhlas budete deportováni do nápravně-výchovných pracovních táborů vyhlazovacího charakteru," kázal například Piťha.

Mluvil ale také o tom, že homosexuálové budou nadřazeni ostatním a že rodiče budou muset vychovávat dítě bezpohlavně a nebudou moci dát dítěti ani jméno, protože dítě má právo si své pohlaví vybrat.

Zprávy o kázání i následném trestním oznámení v Česku vyvolaly hodně bouřlivé reakce

„Jako předseda ČBK vyjadřuji podporu Mons. Petrovi Piťhovi v souvislosti s kázáním proneseným na svátek sv. Václava v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Zároveň konstatuji, že se nic nemění na oficiálním stanovisku ČBK ve věci Istanbulské úmluvy,“ uvedl český arcibiskup a předseda České biskupské konference Dominik Duka.

Představitelé několika církví působících v Česku včetně církve římskokatolické odmítají přijetí Istanbulské úmluvy, která má potírat násilí na ženách. Istanbulská úmluva podle nich není pro země Evropské unie ani potřebná, ani přínosná.

Kauzu okomentoval i lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. „Musím poblahopřát feministkám k trestnímu oznámení na Petra Piťhu. Lepší reklamu jeho názorům a hlouposti celé Istanbulské úmluvy ani udělat nemohly, hned totiž potvrdily jeho tezi o tom, že ženy budou pronásledovat muže...“ přisadil si europoslanec.

Na stranu duchovního se přidal také mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. „Novodobí totalitáři útočí na svobodu slova. Plně tím potvrzují slova Mons. Piťhy. Nebezpečím pro demokracii nejsou “starokomunisté”, ale tyto neomarxistické spolky, které útočí na odlišné názory. Smutné je, že demokratické strany k tomuto nebezpečí mlčí!“ varoval.

„Neomarxistická Česká ženská lobby útokem na Mons. Piťhu hrubým způsobem porušuje Listinu základních práv a svobod,“ dodal s tím, že „neomarxismus je jedno z největších rizik pro Evropu za možná 40 let.“

Zpráva o žalobě zaujala i někdejšího českého premiéra. „Prosím, vnímejme mons.prof. Piťhu celým jeho životním dílem, které je velkolepé, statečné a laskavé, nikoli pouze jeho jednou promluvou. Zejména vy, dámy, vezměte na zřetel jeho trvalou snahu o povznesení sv.Anežky české a ....neblbněte. Díky,“ požádal Čechy Mirek Topolánek.

To šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovu se sice slova duchovního nelíbí, odmítá ale myšlenku, že by měl být za kázání stíhán. „Na místě je rozhořčený nesouhlas a žádost o omluvu, neboť pan profesor hrubě dezinterpretoval Istanbulskou úmluvu. Ale kriminalizovat kázání??! Kdy začneme kriminalizovat projevy v Parlamentu? A kdy na demonstracích? Vzpamatujme se!“ žádá Čechy Kalousek.

Literární historik Martin C. Putna Piťhu nešetří. „Petr Piťha psával hluboké knihy o českých duchovních tradicích. Je mi moc líto, že dnes šíří konspirační teorie. Zapomněl, co zla způsobila víra tolika katolíků v Sionské protokoly?“ ptá se.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zahrada Čech 2019 probíhá v Litoměřicích. Co vás potěší?

15.09.2019 09:51 V Litoměřicích v pátek odstartoval začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní…

Ruské sankce kvůli soše? Za trest by si mohli odvézt Zemana i s jeho…

13.09.2019 17:56 Aktualizováno Sochu sovětského maršála Ivana Koněva z mizí z Prahy 6, nahradí ji nový památník osvobození…

Reportéři ČT vyjeli na Čapí hnízdo: Pražáci zas*aný, zloději. Máme rádi…

12.09.2019 22:43 Aktualizováno Novináři České televize se vydali na Čapí hnízdo, kde točili reportáž. V ní se mimo jiné ptali lidí…

Dusno kvůli České televizi: Důkaz o manipulaci? Voliči nebudou nadšení, až…

09.09.2019 18:54 Aktualizováno Bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek tvrdí, že Česká televize ovlivňuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama