Schapiro je zpět. Kritik Zemana pracuje pro Bakalu. A s radostí

Bývalý americký velvyslanec v České republice Andrew Schapiro pracuje pro českého podnikatele Zdeňka Bakalu. Informaci deníku Echo24 potvrdila Šárka Samková z Bakalovy společnosti BM Management.

Přidejte svůj názor 59 komentářů

Andrew Schapiro, velvyslanec USA v Česku
doporučujeme

Schapiro je jedním z právníku Bakaly v případu žaloby na podnikatele Pavla Krúpu. „Poznal jsem pana Bakalu, když jsem byl velvyslancem v České republice. Vždycky byl hrdý Čech a aktivně podporoval demokratické hodnoty a volný trh. Když mě požádal o pomoc v této kauze, s radostí jsem to přijal,” uvedl Andrew Schapiro již dříve.

Prezident Zeman před pár dny označil Krúpu za bojovníka proti ekonomickým zm*dům, ke kterým podle něj patří právě Zdeněk Bakala. Bakala však celou věc vidí jinak. Podle něj se ho Krúpa pokusil vydírat a získat na něm půl miliardy korun. Na oplátku pak Krúpa slíbil, že ukončí štvavé obtěžování, očerňování a zasahování do podnikatelské činnosti Zdeňka Bakaly.

„To je absolutní blaf od pana Bakaly. Já od něj požaduji 50 miliard a více, nikoliv 500 milionů. Je to suma, kterou ukradl státu a českým občanům,“ řekl Krúpa v rozhovoru pro Radiožurnál. Poukazuje tím na kauzu OKD. Krúpa také komentoval angažování Andrewa Schapiro v případu. O Schapirovi řekl, že se jedná o častého kritika prezidenta Zemana i Andreje Babiše, tudíž je dle něho logické, že Schapiro podporuje Bakalu.

Andrew Schapiro je už delší dobu trnem v oku Miloši Zemanovi. Předloni například prezident obvinil Schapira, že se neúčastnil oslav k 28. říjnu na Pražském hradě. Bývalý velvyslanec se však oslav prokazatelně zúčastnil. Zeman se Schapirem nevycházel příliš dobře od doby, co se ho tehdy ještě velvyslanec nebál kritizovat za jeho cestu na oslavy konce druhé světové války do Moskvy v roce 2015, kterých se kvůli anexi Krymu a Ukrajině neúčastnila většina evropských státníků.

Andrew Schapiro na Českou republiku nezapomíná ani po skončení svého působené zde. Na svých sociálních sítích často prezentuje příspěvky s českou tématikou, nebo komentuje aktuální situaci v Česku. Nedávno například přidal na Twitter následující příspěvek.

Poukázal Schapiro na Českou národní budovu v New Yorku.  

Loading...
Vstupte do diskuze (59)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do brněnské zoo dorazila samička pandy červené

19.09.2019 13:54 K Mezinárodnímu dni pand červených dostala brněnská zoo dlouho očekávaný dárek. Samce pandy červené…

Dagmar Pecková promluvila: Babišovci mě chtěli zlikvidovat, tak si…

18.09.2019 00:37 Aktualizováno Mezzosopranistka Dagmar Pecková skončila jako operní pěvkyně. V rozhovoru s Pavlem Štruncem pro web…

Zahrada Čech 2019 probíhá v Litoměřicích. Co vás potěší?

15.09.2019 09:51 V Litoměřicích v pátek odstartoval začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní…

Ruské sankce kvůli soše? Za trest by si mohli odvézt Zemana i s jeho…

13.09.2019 17:56 Aktualizováno Sochu sovětského maršála Ivana Koněva z mizí z Prahy 6, nahradí ji nový památník osvobození…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama