Policie se poprala s fotbalovými fanoušky, zadržela 26 lidí

V souvislosti s dnešním fotbalovým zápasem Slezského FC Opava s Baníkem Ostrava zadržela policie 26 lidí. Dopustili se zpravidla přestupků. Čtyři policisté byli při zásahu lehce zraněni. ČTK to řekla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Policie ČR

Zadržení jsou vesměs příznivci Baníku. "Fanoušci se buď snažili vniknout na stadion, jiní napadali pracovníky bezpečnostní agentury, další neuposlechli výzev policistů, nebo byli maskováni," řekla Pokorná. Náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radim Daněk už dříve řekl, že jeden ze zadržených je podezřelý z krádeže spáchané cestou na stadion.

"Zajistili jsme stovky hodin obrazových záznamů. Ty budou teď analyzovány kriminalisty, kteří se specializují na objasňování diváckého násilí, takže počet podezřelých osob se může navýšit," řekla Pokorná.

Zápas, který policie po předchozích zkušenostech vyhodnotila jako rizikový, provázely policejní manévry. Hlavní část baníkovců přijela po poledni speciálním vlakem na opavské východní nádraží, odkud je policisté v kordonu dovedli pěšky ke stadionu v Městských sadech. Během pochodu policie nezaznamenala vážnější problémy. V akci byly stovky policistů s desítkami automobilů, psy i koňmi.

V průvodu šlo odhadem přes 1000 fandů Baníku. Cestou skandovali, zapálili několik světlic a dělobuchů. Dopravu podél trasy pochodu policisté zablokovali. Dav baníkovců šel většinu zhruba tříkilometrové cesty pohromadě, v jednom úseku se však část nečekaně oddělila a vyvolala zvýšený pohyb policistů. Po pár desítkách metrů se dav zase spojil. Všechny provozovny podél trasy baníkovského pochodu, které mají v neděli běžně otevřeno, dnes měly sanitární den.

Několik desítek baníkovců, kteří neměli vstupenky, zůstalo před stadionem. V průběhu zápasu skandovali. Na zpáteční cestu se ostravští fanoušci s policejním doprovodem vydali krátce po skončení zápasu. Cestou na nádraží se strhlo několik menších potyček. Speciální vlak vyjel z Opavy po 17:00.

Na zajištění bezpečnosti v Opavě se podílelo asi 500 policistů. Kromě moravskoslezských byli mezi nimi i kolegové například ze Zlínska, Olomoucka či Jihomoravského kraje.

O poločasové přestávce ligového zápasu vnikl jeden z domácích fanoušků na hrací plochu. Ochranka ho dostihla a zpacifikovala.

Vztahy fanoušků obou fotbalových klubů jsou dlouhodobě napjaté. Vzájemná utkání v posledních letech pravidelně provázejí výtržnosti v ulicích a někdy i na stadionu. Velké střety se odehrávaly loni při posledním zápase v Opavě, kam tehdy dorazilo na 1500 baníkovců většinou bez vstupenek. Policie řešila 25 trestných činů a 45 přestupků.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Knižák běduje: Členové ANO jsou nemyslící stádo, Babiš je komunistický…

22.02.2019 08:18 Český výtvarník, hudebník a performer Milan Knižák se na svých stránkách pustil do premiéra…

Za cenu dat si můžeme sami? Kraus si posvítil na slova ministryně a…

21.02.2019 08:18 Slova o ceně dat v České republice, která v České televizi před několika dny pronesla ministryně…

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama