Policie se poprala s fotbalovými fanoušky, zadržela 26 lidí

V souvislosti s dnešním fotbalovým zápasem Slezského FC Opava s Baníkem Ostrava zadržela policie 26 lidí. Dopustili se zpravidla přestupků. Čtyři policisté byli při zásahu lehce zraněni. ČTK to řekla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Policie ČR
doporučujeme

Zadržení jsou vesměs příznivci Baníku. "Fanoušci se buď snažili vniknout na stadion, jiní napadali pracovníky bezpečnostní agentury, další neuposlechli výzev policistů, nebo byli maskováni," řekla Pokorná. Náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radim Daněk už dříve řekl, že jeden ze zadržených je podezřelý z krádeže spáchané cestou na stadion.

"Zajistili jsme stovky hodin obrazových záznamů. Ty budou teď analyzovány kriminalisty, kteří se specializují na objasňování diváckého násilí, takže počet podezřelých osob se může navýšit," řekla Pokorná.

Zápas, který policie po předchozích zkušenostech vyhodnotila jako rizikový, provázely policejní manévry. Hlavní část baníkovců přijela po poledni speciálním vlakem na opavské východní nádraží, odkud je policisté v kordonu dovedli pěšky ke stadionu v Městských sadech. Během pochodu policie nezaznamenala vážnější problémy. V akci byly stovky policistů s desítkami automobilů, psy i koňmi.

V průvodu šlo odhadem přes 1000 fandů Baníku. Cestou skandovali, zapálili několik světlic a dělobuchů. Dopravu podél trasy pochodu policisté zablokovali. Dav baníkovců šel většinu zhruba tříkilometrové cesty pohromadě, v jednom úseku se však část nečekaně oddělila a vyvolala zvýšený pohyb policistů. Po pár desítkách metrů se dav zase spojil. Všechny provozovny podél trasy baníkovského pochodu, které mají v neděli běžně otevřeno, dnes měly sanitární den.

Několik desítek baníkovců, kteří neměli vstupenky, zůstalo před stadionem. V průběhu zápasu skandovali. Na zpáteční cestu se ostravští fanoušci s policejním doprovodem vydali krátce po skončení zápasu. Cestou na nádraží se strhlo několik menších potyček. Speciální vlak vyjel z Opavy po 17:00.

Na zajištění bezpečnosti v Opavě se podílelo asi 500 policistů. Kromě moravskoslezských byli mezi nimi i kolegové například ze Zlínska, Olomoucka či Jihomoravského kraje.

O poločasové přestávce ligového zápasu vnikl jeden z domácích fanoušků na hrací plochu. Ochranka ho dostihla a zpacifikovala.

Vztahy fanoušků obou fotbalových klubů jsou dlouhodobě napjaté. Vzájemná utkání v posledních letech pravidelně provázejí výtržnosti v ulicích a někdy i na stadionu. Velké střety se odehrávaly loni při posledním zápase v Opavě, kam tehdy dorazilo na 1500 baníkovců většinou bez vstupenek. Policie řešila 25 trestných činů a 45 přestupků.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většina Čechů je spokojených, naštvaných jen desetina, uvedl průzkum

18.04.2019 17:40 Více než dvě třetiny lidí v Česku jsou spokojené se svým životem, naopak nespokojená je necelá…

Počasí na Velikonoce? Sluníčko a teploty přes dvacet stupňů

18.04.2019 12:42 Velikonoce klepou na dveře a předpověď počasí ukazuje, že budou stát za to. Česko zasáhnou horké…

Zpěvák Hejma promluvil o uprchlících a brexitu. Pak vytáhnul Československo

17.04.2019 11:07 Aktualizováno Zpěvák Ondřej Hejma komentoval zásadní politický problém Velké Británie. Přirovnal ho k rozpadu…

Na údržbu katedrály svatého Víta padne 20 milionů ročně

16.04.2019 17:56 Do údržby a rekonstrukce katedrály svatého Víta včetně její ochrany před požáry investuje Kancelář…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama