Jan Hrušínský se zlobí: Lidé na mě pokřikují, plivou a útočí. Prý se mám do smrti stydět

Divadelní a filmový herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se tvrdě ohradil vůči kampani, které proti němu vedou média podporující prezidenta Miloše Zemana. zkritizoval také zpěváka Ondřeje Hejmu, který před několika dny dostal státní vyznamenání.

Jan Hrušínský

„Tak jsem si o Dušičkách vzpomněl, jak o tátovi bolševici v sedmdesátých létech psali, že je nepřítel lidu, snažili se ho v tehdejším tisku dehonestovat a lhali o něm ze všech sil. Poškozovali,“ zavzpomínal na svém facebookovém profilu herec Jan Hrušínský na svého otce Rudolfa.

Podle něj je to zvláštní shoda okolností. „O mně teď podobně hystericky píší téměř denně proruské Parlamentní listy senátora Valenty. Jen za poslední dobu asi 60 štvavých článků s mým jménem v titulku. Žádný rozhovor jsem jim několik let neposkytl. A píší jak zběsilí,“ zlobí se umělec, který se netají svou kritikou prezidenta Miloše Zemana.

A přesně mu vadí? „Např. tam nějaký trouba napsal titulek “Voliči Zemana do divadla nechodí, vypálil Jan Hrušínský.” To jsem nikdy a nikde takto neřekl. Přesto na mě díky tomu různí lidé pokřikují, plivou a útočí, a dělají to, co se jim tím lživým titulkem nařídilo. Poškozují,“ postěžoval si divadelní principál.

Hrušínský v rozhovoru pro Aktuálně.cz na dotaz, zda neškodí svému divadlu tím, že odrazujete diváky, kteří jsou příznivci Zemana, Babiše nebo Okamury, doslova řekl: „Do divadel chodí v České republice asi pět procent obyvatelstva. A předpokládám, a teď se nechci nikoho dotknout, že mají určitou úroveň danou vzděláním nebo rodinnou výchovou. Nemyslím, že právě ti jsou většinově z elektorátu Miloše Zemana. Na Jezerce je často plno. Spíš bych si tipnul, že naše divadlo někdo zlikviduje. Ale ani za takovou cenu bych se nechtěl vzdát svobody říkat, co si myslím.“

Kritikou Hrušínský nešetří ani na účet zpěváka skladatel a frontmana skupiny Žlutý pes Ondřeje Hejmy, který si 28. října převzal t rukou prezidenta Zemana státní vyznamenání. „Nedávno vyznamenaný estébák Ondřej Hejma dokonce několikrát opakoval, že bych se měl do smrti stydět. Za co, pane Hejmo? Za titulek, který jsem nenapsal ani neřekl? Být Hejmou, tak se stydím, to ano. Žijeme v divném světě, že?“ podivuje se Hrušínský.

Zeman podepsal omezení telemarketingu, objíždění cyklistů i vyloučení…

27.09.2021 12:55 Motoristé budou muset od příštího roku objíždět cyklisty ve vzdálenosti půldruhého metru. Za…

Volby v Německu vyhrála SPD, rozdíl oproti CDU/CSU je ale minimální

27.09.2021 18:06 Německé parlamentní volby vyhráli sociální demokraté (SPD) vedení kancléřským kandidátem Olafem…

Němci chtějí koalici SPD, Zelených a FDP, tvrdí Scholz. Chce ji do Vánoc

27.09.2021 15:15 Němci se v nedělních parlamentních volbách jasně vyslovili pro vládu sociální demokracie (SPD),…

Vláda schválila i přes nesouhlas ČSSD návrh rozpočtu. Platy porostou méně

27.09.2021 17:08 Vláda dnes schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 376,6 miliardy korun. Na…

MAPA: Výsledky voleb v Německu: Rozdíly jsou naprosto minimální

26.09.2021 23:50 Německé parlamentní volby podle prvních odhadů vyhrála těsně sociální demokracie (SPD) před druhou…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama