Češi se poprvé připojili k celosvětové iniciativě Červená středa, centrem Prahy prošel průvod

Průvod několika desítek lidí kolem červeně nasvícených kostelů a synagogy v centru Prahy připomněl dnes vpodvečer věřící pronásledované pro své náboženské přesvědčení. Češi se poprvé připojili k celosvětové iniciativě Červená středa. Vizuálním symbolem akce je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru.

Přidejte svůj názor 33 komentářů

Kardinál Dominik Duka
doporučujeme

Věřící se sešli v pražském Karolinu na křesťansko-židovské modlitbě, kterou vedl kardinál Dominik Duka, předseda Ekumenické rady církví Daniel Ženatý a rabín Ron Hoffberg. Poté s červenými svíčkami obešli kostel sv. Havla, staroměstský kostel sv. Mikuláše a Staronovou synagogu. "Duchovně se tak propojíme s křesťany a pronásledovanými v celém světě," zahájil průvod biskup Václav Malý.

Průvod se u každé z církevních budov zastavil a lidé se pomodlili. Připomněli si například pronásledování křesťanů v Sýrii nebo tisíciletou převážně tragickou historii Židů v Praze. Před Staronovou synagogu na závěr položili červené lampičky a svíčky.

Podle údajů katolické charitativní organizace Církev v nouzi (Aid to the Church in Need), které na svém webu zveřejnila Česká biskupská konference, žije 61 procent lidí v zemích, které nerespektují náboženskou svobodu. Ve 38 státech pak organizace zjistila vážná porušení základního práva na svobodu vyznání. Náboženské menšiny jsou v těchto zemích kvůli svému přesvědčení vážně diskriminovány či dokonce otevřeně pronásledovány. Toto pronásledování může končit i smrtí.

Loading...
Vstupte do diskuze (33)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Helicopter Show v Hradci Králové se představí desítky vrtulníků

18.05.2019 05:24 Na letišti v Hradci Králové se dnes na 18. ročníku Helicopter Show představí několik desítek…

Potravinová sbírka: Lidé dnes mohou v obchodech věnovat jídlo a drogerii…

18.05.2019 04:42 Ve stovkách obchodů po celé republice a nově také na internetu se dnes už posedmé uskuteční Národní…

Rozladěný Jan Kraus: To se nikdy nemělo stát

17.05.2019 22:03 Aktualizováno Bavič a moderátor Jan Kraus se v úvodu své Show pozastavil nad hokejem a mistrovstvím světa, které…

Počasí do konce roku 2019: Kdy léto vystřídá zima?

16.05.2019 22:15 Aktualizováno Česká republika má zimu za sebou, létu se k nám zatím ale nechce. Nespokojení jsou proto jak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama