Čech dostal 50 milionů na uprchlíky. Dozvěděl se to Ovčáček a ztropil pěknou scénu

Michal Frankl z Masarykova ústavu a Archivu Akademie věd získal jako jediný Čech prestižní evropský ERC Consolidator grant. Částku ve výši téměř dvou milionů eur obdrží na výzkum problematiky uprchlíků. To se ale nelíbí Jiřímu Ovčáčkovi.

Přidejte svůj názor 54 komentářů

Prezidentské volby 2018: Jiří Ovčáček
doporučujeme

Frankl si z grantu vytvoří zhruba osmi či desetičlenný mezinárodní tým, který bude zkoumat problematiku uprchlíků ve 20. století v Polsku, Maďarsku, Rakousku, Československu a Jugoslávii.

V rámci studia se chce zaměřit na čtyři časově vymezené okruhy: první světová válka a bezprostředně poválečné období, konec 30. let, uprchlíci v době studené války a uprchlíci v 90. letech.

Výstupem grantu by měla být především řada textových materiálů, řekl serveru aktualne.cz: "Na závěr bych rád předložil knihu, předpokládám, že ji napíšu anglicky, která by měla být zásadnější prací. Kromě toho samozřejmě vznikne množství publikací a studií, budeme organizovat tematické konference a workshopy, rádi bychom to téma zviditelnili nejen mezinárodně, ale i v historiografiích těch zemí."

‪To se ale nelíbí mluvčímu prezidenta Jiřímu Ovčáčkovi, který tvrdí, že jde o plýtvání penězi. "50 milionů vyhodit za tisíce slov na téma, že máme přijímat muslimské migranty? Za takové peníze by se mohla poskytnout masivní pomoc třeba syrským dětem!" naštval se mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze (54)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většina Čechů je spokojených, naštvaných jen desetina, uvedl průzkum

18.04.2019 17:40 Více než dvě třetiny lidí v Česku jsou spokojené se svým životem, naopak nespokojená je necelá…

Počasí na Velikonoce? Sluníčko a teploty přes dvacet stupňů

18.04.2019 12:42 Velikonoce klepou na dveře a předpověď počasí ukazuje, že budou stát za to. Česko zasáhnou horké…

Zpěvák Hejma promluvil o uprchlících a brexitu. Pak vytáhnul Československo

17.04.2019 11:07 Aktualizováno Zpěvák Ondřej Hejma komentoval zásadní politický problém Velké Británie. Přirovnal ho k rozpadu…

Na údržbu katedrály svatého Víta padne 20 milionů ročně

16.04.2019 17:56 Do údržby a rekonstrukce katedrály svatého Víta včetně její ochrany před požáry investuje Kancelář…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama