Čech dostal 50 milionů na uprchlíky. Dozvěděl se to Ovčáček a ztropil pěknou scénu

Michal Frankl z Masarykova ústavu a Archivu Akademie věd získal jako jediný Čech prestižní evropský ERC Consolidator grant. Částku ve výši téměř dvou milionů eur obdrží na výzkum problematiky uprchlíků. To se ale nelíbí Jiřímu Ovčáčkovi.

Přidejte svůj názor 54 komentářů

Prezidentské volby 2018: Jiří Ovčáček

Frankl si z grantu vytvoří zhruba osmi či desetičlenný mezinárodní tým, který bude zkoumat problematiku uprchlíků ve 20. století v Polsku, Maďarsku, Rakousku, Československu a Jugoslávii.

V rámci studia se chce zaměřit na čtyři časově vymezené okruhy: první světová válka a bezprostředně poválečné období, konec 30. let, uprchlíci v době studené války a uprchlíci v 90. letech.

Výstupem grantu by měla být především řada textových materiálů, řekl serveru aktualne.cz: "Na závěr bych rád předložil knihu, předpokládám, že ji napíšu anglicky, která by měla být zásadnější prací. Kromě toho samozřejmě vznikne množství publikací a studií, budeme organizovat tematické konference a workshopy, rádi bychom to téma zviditelnili nejen mezinárodně, ale i v historiografiích těch zemí."

‪To se ale nelíbí mluvčímu prezidenta Jiřímu Ovčáčkovi, který tvrdí, že jde o plýtvání penězi. "50 milionů vyhodit za tisíce slov na téma, že máme přijímat muslimské migranty? Za takové peníze by se mohla poskytnout masivní pomoc třeba syrským dětem!" naštval se mluvčí.

Vstupte do diskuze (54)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V pražských Lahovicích hořela stodola, oheň poškodil okolo stojící auta

18.12.2018 22:26 V pražských Lahovicích dnes večer hořela stodola, požár byl vidět i z několikakilometrové dálky.…

Stovky lidí dnes na náměstí Václava Havla uctily památku exprezidenta

18.12.2018 20:14 Aktualizováno Z náměstí Václava Havla v centru Prahy vyšlo dnes krátce po 18:00 zhruba 200 lidí na pochod s…

Zavoral čelí kritice. My naše instituce nevlastníme, vzkazuje mu ředitel…

18.12.2018 16:39 Na hlavu generálního ředitele Českého rozhlasu se v posledních dnech snáší kritika. Svůj otevřený…

Plagiáty lámou vazy. Po ministrech má problém i uznávaný český profesor

18.12.2018 15:36 Aktualizováno Profesor Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Martin Kovář čelí podezření z plagiátorství. Kovář…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama