Čech dostal 50 milionů na uprchlíky. Dozvěděl se to Ovčáček a ztropil pěknou scénu

Michal Frankl z Masarykova ústavu a Archivu Akademie věd získal jako jediný Čech prestižní evropský ERC Consolidator grant. Částku ve výši téměř dvou milionů eur obdrží na výzkum problematiky uprchlíků. To se ale nelíbí Jiřímu Ovčáčkovi.

Přidejte svůj názor 54 komentářů

Prezidentské volby 2018: Jiří Ovčáček

Frankl si z grantu vytvoří zhruba osmi či desetičlenný mezinárodní tým, který bude zkoumat problematiku uprchlíků ve 20. století v Polsku, Maďarsku, Rakousku, Československu a Jugoslávii.

V rámci studia se chce zaměřit na čtyři časově vymezené okruhy: první světová válka a bezprostředně poválečné období, konec 30. let, uprchlíci v době studené války a uprchlíci v 90. letech.

Výstupem grantu by měla být především řada textových materiálů, řekl serveru aktualne.cz: "Na závěr bych rád předložil knihu, předpokládám, že ji napíšu anglicky, která by měla být zásadnější prací. Kromě toho samozřejmě vznikne množství publikací a studií, budeme organizovat tematické konference a workshopy, rádi bychom to téma zviditelnili nejen mezinárodně, ale i v historiografiích těch zemí."

‪To se ale nelíbí mluvčímu prezidenta Jiřímu Ovčáčkovi, který tvrdí, že jde o plýtvání penězi. "50 milionů vyhodit za tisíce slov na téma, že máme přijímat muslimské migranty? Za takové peníze by se mohla poskytnout masivní pomoc třeba syrským dětem!" naštval se mluvčí.

Vstupte do diskuze (54)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí…

08.02.2019 12:28 Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama