Vašut se zastal Zemana: Že nás táhne na východ? Nejsme trakař na kolečkách. Ale pak přitvrdil

Herec a dabér Marek Vašut přiznává, že zatím ještě chodí volit, ale prý jen se "zacpaným nosem". Česká politická scéna je podle něj hrozná a není v ní jediná osobnost, která by pro něj byla důvěryhodná. V roce 2012 sice před volbami podpořil tehdejšího kandidáta na prezidenta Miloše Zemana, i vůči tomu má ale řadu výhrad.

Přidejte svůj názor 65 komentářů

Vašut, Marek

Vašut patřil k těm, kteří před první přímou volbou v roce 2012 podpořili Miloše Zemana. Jenže o pět let později už to neudělal. V rozhovoru pro Český rozhlas Plus vysvětloval, proč na Zemana změnil názor.

„Myslím si, že nemá zapotřebí používat.. Ten jeho slovní projev je myslím zbytečný a jeho jistá zabejčilost v mnoha problémech... Sám je přece autorem rčení, že jenom blbec nemění svoje názory. Takže si myslím, že by je měl také změnit,“ nadhodil herec.

Změnit by podle něj měl například způsob komunikace s médii. „I když vím, že je to leckdy těžké, sám s nimi mám ty nejhorší zkušenosti, tak v jeho pozici je třeba zachovávat jisté dekorum,“ vysvětloval Vašut s tím, že třeba tohle se mu na Zemanovi nelíbí.

Oceňuje naopak to, že si Zeman podle jeho slov „nenechá foukat do polívky ani zleva, ani zprava“. „A hysterie, že táhne Česko republiku někam na východ, to mi přijde úplně nesmyslné,“ směje se herec. „Tohle není žádný trakař na kolečkách. To se nikam odtáhnout nedá.

Když se jej moderátorka zeptala, zda jej Zemanovo přátelení se s čínským prezidentem a tamním režimem nechává v klidu, odpověděl: „A jeho přátelení se s Izraelem?“ Podle něj to tak dělají všichni světoví lídři včetně Zemana. „Že se přitom vyjadřuje nediplomaticky, to je druhá věc. Já souhlasím s tím, že Miloš Zeman je agent. Agent sám sebe.“

Vašut v roce 2012 tvrdil, že Zeman je nejmenší zlo. A to mu prý dokonce řekl i do očí, „Jste pro mě nejmenší zlo. Určitě byste nebyl moje první volba. Stačí vám, to?“ prozradil herec, co Zemanovi řekl při osobním setkání. A Zeman mu prý odpověděl, že to je legitimní důvod. Dnes prý ale herec nevidí nikoho, komu by svou důvěru tímto způsobem dal.

Českou politickou scénu popsal jedním slovem - tragédie. „Celé je to pro mě tragédie. Nekoukatelné, otřesné projevy, fanatismus, neumírněnost ani jedné ze stran. To je prostě.. to je hrůza,“ postěžoval si herec. „Jsou to špatní herci, technokrati, Jsou to obchodníci s mocí.“

Vstupte do diskuze (65)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V pražských Lahovicích hořela stodola, oheň poškodil okolo stojící auta

18.12.2018 22:26 V pražských Lahovicích dnes večer hořela stodola, požár byl vidět i z několikakilometrové dálky.…

Stovky lidí dnes na náměstí Václava Havla uctily památku exprezidenta

18.12.2018 20:14 Aktualizováno Z náměstí Václava Havla v centru Prahy vyšlo dnes krátce po 18:00 zhruba 200 lidí na pochod s…

Zavoral čelí kritice. My naše instituce nevlastníme, vzkazuje mu ředitel…

18.12.2018 16:39 Na hlavu generálního ředitele Českého rozhlasu se v posledních dnech snáší kritika. Svůj otevřený…

Plagiáty lámou vazy. Po ministrech má problém i uznávaný český profesor

18.12.2018 15:36 Aktualizováno Profesor Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Martin Kovář čelí podezření z plagiátorství. Kovář…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama