Policie zatkla v Praze hledaného synovce arménského exprezidenta

Česká policie zadržela v Praze policejně hledaného synovce bývalého arménského prezidenta a expremiéra Serže Sargsjana. Informují o tom dnes arménská média, která se odvolávají na sdělení šéfa arménské policie Valeryho Osipjana. Mluvčí pražské policie Jan Daněk ČTK řekl, že kriminalisté zadrželi sedmatřicetilétého muže původem z Arménie, na kterého byl vydaný mezinárodní zatýkací rozkaz, ve čtvrtek v jednom z bytů v Praze 5.

Narek Sargsyan
doporučujeme

"Byl zatčen a je ve vazbě v Praze. Později bude vydán do Arménie," citovala Osipjana tisková agentura Armenpress. Podle policejního náčelníka už arménská prokuratura připravuje potřebné dokumenty k žádosti o vydání Nareka Sargsjana do Arménie.

Hledaného muže policisté podle Daňka zadrželi v Praze za přítomnosti zásahové jednotky, protože bylo podezření, že je ozbrojen. "Následně skončil ve vydávací vazbě, kde by v tuto chvíli měl nadále být," doplnil Daněk.

Osipjan uvedl, že zadržení synovce exprezidenta Sargsjana je výsledkem úspěšné spolupráce mezinárodních policejních struktur. Po Narekovi se podle Armenpressu pátrá od července letošního roku kvůli ilegálnímu obstarávání a držení střelných zbraní a výbušnin a také kvůli obchodování s narkotiky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Naskočte na Brno, vesmír, vteřiny

25.01.2021 19:22 Přiznejme si, že se v minulých staletích lidé vzdělaní v přírodních vědách městu Brnu a vlastně i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama