Vážně zraněný horník je po výbuchu v dolu nadále v kritickém stavu

Polský horník, který utrpěl vážné zranění při čtvrtečním výbuchu metanu v Dole ČSM na Karvinsku, je dál v kritickém stavu. Má hluboké popáleniny na více než polovině těla. Je v péči popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice, kde se starají i o druhého, rovněž vážně zraněného horníka. Ani v jeho případě nenastala změna, je ve stabilizovaném stavu, řekla dnes ČTK mluvčí nemocnice Naďa Chattová.

Přidejte svůj názor 1 komentář

OKD
doporučujeme

Třetí zraněný horník, který byl po výbuchu převezen do nemocnice v Karviné-Ráji, byl už v pátek propuštěn do domácího ošetřování.

"Zdravotní stav (vážněji zraněného) pacienta se nezměnil. Zůstává kritický," řekla mluvčí ostravské fakultní nemocnice. Podle lékařů je důležité, že se během noci nezhoršil. Mluvčí dodala, že o oba se stará široký tým lékařů popáleninového centra. V něm jsou například i neurologové či traumatologové.

Výbuchu metanu a následný požár v dole ČSM na Karvinsku nepřežilo 13 horníků, z toho 12 Poláků a Čech. Důl je nyní uzavřený, 800 zaměstnanců ze dvou směn zůstalo doma, než se podaří zasažený prostor zatarasit. Na památku 13 obětí neštěstí v černouhelném dolu ČSM na Karvinsku se v poledne rozezní v Česku na 140 vteřin sirény. Polsko vyhlásilo na neděli státní smutek.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vietnamci chtějí v Česku založit novou víru, zatím neúspěšně

15.02.2020 10:57 Společenství buddhismu v České republice, které zahrnuje zejména v Česku žijící Vietnamce, žádá…

Vesmírný karnavel na Kraví hoře

12.02.2020 11:55 Zimní měsíce jsou obdobím plesů a karnevalů, proto není divu, že se v sobotu 15. února 2020…

Konec špatnému spaní. Jak usnout během 60 vteřin?

09.02.2020 16:02 Aktualizováno Poznáte ten pocit, že se v noci přehazujete v posteli a nemůže usnout? Zkusili jste počítat ovce…

Chytré komunikace mají v Česku úspěch. Využívají je i menší města a obce

08.02.2020 12:20 V České republice jsou stále populárnější chytré způsoby obecní komunikace, mezi které patří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama