V Praze slaví tisíce lidí konec roku, zatím bez problémů

Silvestrovské oslavy v centru Prahy jsou před půlnocí klidné. Hasiči do dnešních 22:00 likvidovali devět požárů způsobených pyrotechnikou. Policejní hlídka v centru hlavního města zadržela skupinu cizinců, kteří se chystali na Václavském náměstí odpalovat pyrotechniku, kterou může odpalovat pouze odborník s povolením. Záchranná služba se postarala o člověka, kterému dělobuch poranil zápěstí.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Novoroční ohňostroj v Praze
doporučujeme

Policejní hlídka v centru Prahy zadržela dvě hodiny před půlnocí skupinu cizinců, kteří chtěli na Václavském náměstí odpalovat pyrotechniku čtvrté třídy. Tu mohou ale odpalovat pouze odborníci s oprávněním Českého báňského úřadu. "Petardy prohlédl a odborně zajistil policejní pyrotechnik," uvedla policie na twitteru. Na pořádek v ulicích dohlížejí v centru města stovky policistů a strážníků.

Pražští záchranáři dnes vyjížděli k 76 událostem, z toho jeden úraz způsobila pyrotechnika a další dva souvisely s oslavami. "Z Thomayerovy nemocnice jsme převáželi na plastickou chirurgii do Vinohrad člověka, který měl úraz zápěstí od dělobuchu," uvedla mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Pražští zdravotníci na pomoc slavícím lidem přistavili na Václavské náměstí vozidlo Golem, ve kterém jsou schopni zasahovat u zranění většího počtu lidí. Kromě toho tam mají dvě výjezdové skupiny rychlé zdravotnické pomoci a rychlou lékařskou pomoc. Tři posádky jsou i na Staroměstském náměstí.

Hasiči dnes v souvislosti s oslavami Silvestra zaznamenali devět požárů, které způsobila pyrotechnika. Šlo většinou o hořící odpadkové koše či kontejnery, ale také přízemní místnost obytného domu. Před 18:00 vyjížděli prověřit dým na střeše historické budovy vedle staroměstského orloje. Dým zmizel a průzkum termokamerou podle mluvčího hasičů Martina Kavky nepotvrdil, že by ho způsobila doutnající petarda.

Hasiči jsou preventivně přítomni na Václavském a Staroměstském náměstí, kde mají 25 mužů a čtyři cisterny. Mluvčí hasičů na twitteru nabádá lidi, aby neodpalovali pyrotechniku v blízkosti budov, kontejnerů nebo aut. Loni na Silvestra vyjížděli k 29 požárům způsobeným pyrotechnikou.

Konec starého a začátek nového roku slaví v centru Prahy několik tisíc lidí. Větší zájem byl o dění na Staroměstském náměstí, kde v 17:00 začal kulturní program. Václavské náměstí patří tradičně spíše pyrotechnice.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zahrada Čech 2019 probíhá v Litoměřicích. Co vás potěší?

15.09.2019 09:51 V Litoměřicích v pátek odstartoval začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní…

Ruské sankce kvůli soše? Za trest by si mohli odvézt Zemana i s jeho…

13.09.2019 17:56 Aktualizováno Sochu sovětského maršála Ivana Koněva z mizí z Prahy 6, nahradí ji nový památník osvobození…

Reportéři ČT vyjeli na Čapí hnízdo: Pražáci zas*aný, zloději. Máme rádi…

12.09.2019 22:43 Aktualizováno Novináři České televize se vydali na Čapí hnízdo, kde točili reportáž. V ní se mimo jiné ptali lidí…

Dusno kvůli České televizi: Důkaz o manipulaci? Voliči nebudou nadšení, až…

09.09.2019 18:54 Aktualizováno Bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek tvrdí, že Česká televize ovlivňuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama