Generál Petr Pavel se vysmál Soukupovi: Původně jsem si myslel, že je android. Sledovat ho je utrpení

Armádní generál Petr Pavel na konci roku 2018 po více než čtyřiceti letech ve vojenské uniformě odešel do civilu. Přestože se o něm spekulovalo jako o možném kandidátovi na prezidenta, Pavel opakovaně prohlašoval, že do politiky přesto vstoupit nechce.

Přidejte svůj názor 941 komentářů

Jaromír Soukup (TV Barrandov)
doporučujeme

Také ale dodal, že chce být angažovaným občanem. A tak se vyjadřuje nejen k politice, ale i k dění ve společnosti. Tvrdě se například navezl do majitele stanice Barrandova Jaromíra Soukupa.

Když od novinářů Hospodářských novin dostal otázku, co jej v loňském roce nejvíce překvapilo, odpověděl: „Nejzajímavější bylo dozvědět se, že Jaromír Soukup není android. Původně jsem ho za androida považoval, protože jsem si všiml, že v televizi Barrandov se vyskytuje od rána do večera.“

Doplnil, že zaslechl informaci, že v Číně už mají umělého hlasatele. „Myslel jsem si, že tohle bude stejný případ. Ale pak jsem si na základě znalosti Star Treku uvědomil, že android nemůže ublížit člověku − tam byl android Mr. Data naprogramován tak, že to za žádných okolností udělat nemůže −, mně však sledování Soukupa způsobuje fyzické utrpení,“ setřel moderátora Pavel.

Navíc se prý na Soukupa nevydrží dívat dlouho. „Zvládl jsem asi půlhodinu týdně, ale i to moje žena označuje za masochismus. Někdy jsem se na to musel podívat, protože zvláště jeho pořady s prezidentem jsou vlastně objevné − v tom, co všechno je ještě možné,“ rýpnul si nejen do moderátora, ale i do prezidenta Miloše Zemana.

Zemana ostatně generál kritizoval i v minulosti. Veřejně například odsoudil výroky prezidenta na adresu novinářů. Pavel doslova uvedl, že se za prezidentovy výroky stydí.

Loading...
Vstupte do diskuze (941)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většina Čechů je spokojených, naštvaných jen desetina, uvedl průzkum

18.04.2019 17:40 Více než dvě třetiny lidí v Česku jsou spokojené se svým životem, naopak nespokojená je necelá…

Počasí na Velikonoce? Sluníčko a teploty přes dvacet stupňů

18.04.2019 12:42 Velikonoce klepou na dveře a předpověď počasí ukazuje, že budou stát za to. Česko zasáhnou horké…

Zpěvák Hejma promluvil o uprchlících a brexitu. Pak vytáhnul Československo

17.04.2019 11:07 Aktualizováno Zpěvák Ondřej Hejma komentoval zásadní politický problém Velké Británie. Přirovnal ho k rozpadu…

Na údržbu katedrály svatého Víta padne 20 milionů ročně

16.04.2019 17:56 Do údržby a rekonstrukce katedrály svatého Víta včetně její ochrany před požáry investuje Kancelář…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama