Generál Petr Pavel se vysmál Soukupovi: Původně jsem si myslel, že je android. Sledovat ho je utrpení

Armádní generál Petr Pavel na konci roku 2018 po více než čtyřiceti letech ve vojenské uniformě odešel do civilu. Přestože se o něm spekulovalo jako o možném kandidátovi na prezidenta, Pavel opakovaně prohlašoval, že do politiky přesto vstoupit nechce.

Přidejte svůj názor 941 komentářů

Jaromír Soukup (TV Barrandov)

Také ale dodal, že chce být angažovaným občanem. A tak se vyjadřuje nejen k politice, ale i k dění ve společnosti. Tvrdě se například navezl do majitele stanice Barrandova Jaromíra Soukupa.

Když od novinářů Hospodářských novin dostal otázku, co jej v loňském roce nejvíce překvapilo, odpověděl: „Nejzajímavější bylo dozvědět se, že Jaromír Soukup není android. Původně jsem ho za androida považoval, protože jsem si všiml, že v televizi Barrandov se vyskytuje od rána do večera.“

Doplnil, že zaslechl informaci, že v Číně už mají umělého hlasatele. „Myslel jsem si, že tohle bude stejný případ. Ale pak jsem si na základě znalosti Star Treku uvědomil, že android nemůže ublížit člověku − tam byl android Mr. Data naprogramován tak, že to za žádných okolností udělat nemůže −, mně však sledování Soukupa způsobuje fyzické utrpení,“ setřel moderátora Pavel.

Navíc se prý na Soukupa nevydrží dívat dlouho. „Zvládl jsem asi půlhodinu týdně, ale i to moje žena označuje za masochismus. Někdy jsem se na to musel podívat, protože zvláště jeho pořady s prezidentem jsou vlastně objevné − v tom, co všechno je ještě možné,“ rýpnul si nejen do moderátora, ale i do prezidenta Miloše Zemana.

Zemana ostatně generál kritizoval i v minulosti. Veřejně například odsoudil výroky prezidenta na adresu novinářů. Pavel doslova uvedl, že se za prezidentovy výroky stydí.

Vstupte do diskuze (941)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za cenu dat si můžeme sami? Kraus si posvítil na slova ministryně a…

21.02.2019 08:18 Slova o ceně dat v České republice, která v České televizi před několika dny pronesla ministryně…

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama