Hasiči v Mohelnici evakuovali kvůli požáru bytový dům

Hasiči evakuovali v sobotu večer kvůli požáru dva vchody bytového domu v Mohelnici na Šumpersku. Oheň zasáhl sklepní prostory, ze kterých se kouřilo. Svůj domov proto muselo dočasně opustit několik desítek lidí. Při události nebyl nikdo zraněn, uvedla na webu krajských hasičů jejich mluvčí Vladimíra Hacsiková.

Hasiči v akci, ilustrační foto

Požár v ulici Na Příkopech byl hasičům ohlášen krátce po 19:00. Na místo zamířily čtyři jednotky. "Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zasažen sklepní prostor, ve kterém se silně dýmilo. Z preventivních důvodů proto hasiči evakuovali ze dvou vchodů více než 30 osob," uvedla mluvčí.

Silný dým podle ní jednotky odvětrávaly jak přirozenou cestou, tak i pomocí přetlakové ventilace. "Kouř zůstal zejména ve sklepě, částečně se rozšířil také do společné chodby. Nicméně byty zasaženy nebyly. Na závěr hasiči zkontrolovali byty nad sklepními prostory a průmyslovým vysavačem odsáli hasební vodu ze sklepa," doplnila Hacsiková.

Zhruba po hodině od oznámení požáru se lidé z jednoho z vchodů mohli začít vracet do svých bytů. Zbývající část obyvatel pak po další asi půlhodině. Místo požáru ohledal vyšetřovatel hasičů spolu s policisty. Podle policejní mluvčí Jiřiny Vybíhalové byl k události povolán také specialista z odboru kriminalistické techniky a expertiz a psovod se služebním psem vycvičeným k vyhledávání příčin požáru. "Z provedeného šetření vyplynulo, že ke vzniku požáru došlo v prostoru jedné ze sklepních kójí," uvedla dnes v tiskové zprávě Vybíhalová.

Příčina vzniku požáru zatím není známa, stejně jako škoda, kterou způsobil. Podle hasičů by však neměla být nijak vysoká. Oheň poškodil sklepní kóje, elektroinstalaci, strop a vodovodní a odpadní trubky.

Více než polovina Čechů pije denně až tři kávy

30.09.2021 11:48 Více než polovina Čechů (53,1 procenta) vypije denně dvě až tři kávy. Zhruba dvě procenta si jich…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama