Hasiči v Mohelnici evakuovali kvůli požáru bytový dům

Hasiči evakuovali v sobotu večer kvůli požáru dva vchody bytového domu v Mohelnici na Šumpersku. Oheň zasáhl sklepní prostory, ze kterých se kouřilo. Svůj domov proto muselo dočasně opustit několik desítek lidí. Při události nebyl nikdo zraněn, uvedla na webu krajských hasičů jejich mluvčí Vladimíra Hacsiková.

Hasiči v akci, ilustrační foto
doporučujeme

Požár v ulici Na Příkopech byl hasičům ohlášen krátce po 19:00. Na místo zamířily čtyři jednotky. "Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zasažen sklepní prostor, ve kterém se silně dýmilo. Z preventivních důvodů proto hasiči evakuovali ze dvou vchodů více než 30 osob," uvedla mluvčí.

Silný dým podle ní jednotky odvětrávaly jak přirozenou cestou, tak i pomocí přetlakové ventilace. "Kouř zůstal zejména ve sklepě, částečně se rozšířil také do společné chodby. Nicméně byty zasaženy nebyly. Na závěr hasiči zkontrolovali byty nad sklepními prostory a průmyslovým vysavačem odsáli hasební vodu ze sklepa," doplnila Hacsiková.

Zhruba po hodině od oznámení požáru se lidé z jednoho z vchodů mohli začít vracet do svých bytů. Zbývající část obyvatel pak po další asi půlhodině. Místo požáru ohledal vyšetřovatel hasičů spolu s policisty. Podle policejní mluvčí Jiřiny Vybíhalové byl k události povolán také specialista z odboru kriminalistické techniky a expertiz a psovod se služebním psem vycvičeným k vyhledávání příčin požáru. "Z provedeného šetření vyplynulo, že ke vzniku požáru došlo v prostoru jedné ze sklepních kójí," uvedla dnes v tiskové zprávě Vybíhalová.

Příčina vzniku požáru zatím není známa, stejně jako škoda, kterou způsobil. Podle hasičů by však neměla být nijak vysoká. Oheň poškodil sklepní kóje, elektroinstalaci, strop a vodovodní a odpadní trubky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Maximum meteorického roje Geminidy v noci z neděle na pondělí

12.12.2020 09:32 Tou nejbližší je maximum meteorického roje Geminidy v noci z 13. na 14. prosince, a to za ideálních…

Meteorický roj Geminidy je tady. V noci z neděle 13. prosince na pondělí…

10.12.2020 10:36 Ostatně, třeba ještě budeme v karanténě nebo se na home-office můžeme dospat. Naše planeta totiž…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama