Češi rodinám mrtvých horníků přes Nadaci OKD poslali už 1,7 milionu

Ve sbírce, kterou zřídila Nadace OKD na podporu rodin obětí neštěstí na Dole ČSM Sever ve Stonavě na Karvinsku, se zatím sešlo 1,7 milionu korun. ČTK to dnes sdělila ředitelka nadace Karolína Preisingerová. Pro sirotky po zemřelých hornících je určena také sbírka, kterou organizuje spolek Svatá Barbora. Sbírka potrvá do 15. ledna, na konci roku v ní bylo okolo čtyř milionů korun.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

OKD, Důl Paskov
doporučujeme

Preisingerová uvedla, že dárcům, kteří do sbírky přispívají, je Nadace OKD připravena vystavit potvrzení o poskytnutém daru. Jen je potřeba zaslat jméno, příjmení, adresu trvalého bydliště a číslo bankovního účtu.

Výbuch metanu v podzemí dolu nepřežilo loni 20. prosince 13 lidí, deset dalších utrpělo těžké zranění. Až na jednoho byli všichni zemřelí občany Polska. Devět těl obětí zatím zůstává v dole, záchranářům se na povrch podařilo dosud vynést čtyři mrtvé.

Postižená oblast totiž musela být dočasně uzavřena speciálními hrázemi. V ostatních částech dolu už byla těžba obnovena. Neštěstí bude vyšetřovat česko-polský tým policistů a státních zástupců.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Cenzura internetu" článek 11 a 14? Evropané se dnes vzepřou směrnici o…

23.03.2019 06:25 V desítkách evropských měst se dnes uskuteční demonstrace proti chystané celoevropské reformě…

IGNIS BRUNENSIS 2019: Poprvé přijedou ohňostrůjci z Filipín i Norska

23.03.2019 05:20 Dvaadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé mezinárodní soutěže ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS rozzáří…

Hrušínský se pustil do Zemana: Tohle žádný prezident na světě pro svůj lid…

22.03.2019 22:38 Aktualizováno Cesta Miloše Zemana po Karlovarské kraji upoutala herce Jana Hrušínského. Ten si rýpnul nejen do…

Opráski sčeskí historje dočasně zmizely z facebooku, vadil komiks s…

22.03.2019 16:55 Aktualizováno Facebook odstranil populární stránku Opráski sčeskí historje, která měla desetitisíce fanoušků.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama