Vzpomínáte na Discopříběh? V Písku se znovu otevře sjezdovka z filmového hitu

Písek dnes otevřel modernizovanou sjezdovku na Hradišti, která byla mimo provoz více než deset let. Rekonstrukce přes 40 let starého areálu, kde se natáčela i jedna epizoda z filmu Discopříběh, stála 14,4 milionu Kč. Svah je dlouhý 230 metrů. ČTK to řekla mluvčí radnice Irena Malotová. První večerní lyžování je dnes mimořádně zdarma. Otevřeno bude od úterý do neděle.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto.
doporučujeme

Rada města schválila, že novým provozovatelem lyžařského svahu bude firma SKI Kory, která zvítězila ve výběrovém řízení. Městu bude za pozemek včetně technologického vybavení platit roční nájem 25.000 Kč.

"Areál je nově zrekonstruován a vybaven. Rekonstrukce trvala dva měsíce. Svah byl rozšířen, k dispozici je nový vlek včetně odbavovacího systému, sjezdovka je osvětlena a vybavena systémem umělého zasněžování včetně sněžných děl," řekl Petr Matoušek z odboru investic a rozvoje.

Místostarostka Petra Trambová (Pro Písek) uvedla, že letos chce ještě město rozšířit parkovací plochy u svahu a upravit schodiště. Areál je starý přes 40 let. Lyžování pro veřejnost posledních víc než deset let nefungovalo. Zhruba 230 metrů dlouhý svah využíval jen místní lyžařský klub, který ho udržoval v provozu pro své potřeby.

První večerní lyžování, mimořádně zdarma, si mohou lidé zkusit dnes od 16:30 do 19:00. "Lyžovat se bude na dvou třetinách svahu, které jsou zasněžené. Puštěný bude vlek i dětský pohyblivý koberec pro nejmenší lyžaře. O víkendu budeme dosněžovat svah nahoře a ostrý provoz předpokládáme od čtvrtka 17. ledna," řekla Malotová.

Umělý povrch, kartáče, chce provozovatel vyměnit. Na svahu jsou od roku 1976, kdy byla sjezdovka otevřena. Teď bude umělý povrch sloužit jako podklad pro technický sníh. V dolní části je převlékárna a WC, v budoucnu přibude servis a půjčovna lyžařského vybavení.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Cenzura internetu" článek 11 a 14? Evropané se dnes vzepřou směrnici o…

23.03.2019 06:25 V desítkách evropských měst se dnes uskuteční demonstrace proti chystané celoevropské reformě…

IGNIS BRUNENSIS 2019: Poprvé přijedou ohňostrůjci z Filipín i Norska

23.03.2019 05:20 Dvaadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé mezinárodní soutěže ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS rozzáří…

Hrušínský se pustil do Zemana: Tohle žádný prezident na světě pro svůj lid…

22.03.2019 22:38 Aktualizováno Cesta Miloše Zemana po Karlovarské kraji upoutala herce Jana Hrušínského. Ten si rýpnul nejen do…

Opráski sčeskí historje dočasně zmizely z facebooku, vadil komiks s…

22.03.2019 16:55 Aktualizováno Facebook odstranil populární stránku Opráski sčeskí historje, která měla desetitisíce fanoušků.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama