Světová soutěž ohňostrojů Ignis Brunensis letos připomene jubilea brněnských univerzit

Dvaadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé mezinárodní soutěže ohňostrojů Starobrno Ignis Brunensis rozzáří moravskou metropoli Brno od 24. května do 16. června 2019. V hlavní soutěži zahraničních a českých ohňostrůjců na hladině Brněnské přehrady uvidí diváci vždy od půl jedenácté večer čtyři velkolepé ohňostrojné show s hudebním doprovodem vysílaným živě na vlnách partnerského rádia. Ohňostroje na přehradě budou odpalovány v tradičním systému sobota – 1. června, středa – 5. června, sobota – 8. června, středa – 12. června. Závěrečný epilog nad hradem Špilberk slavnostně uzavře letošní ročník v sobotu 15. června.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Francie Pok 2.0 Lux

Podle nově zavedeného pravidla festivalu budou vítězné týmy z let 2018 až 2021 vyzvány k účasti do výročního pětadvacátého ročníku. „První se svým loňským vítězstvím nominovali do soutěže laureátů v roce 2022 francouzští ohňostrůjci Pok 2.0 Lux Factory,“ upřesnil  za producentský tým Ondřej Morávek z pořádající společnosti SNIP & CO.

Účastnické země a ohňostrojné společnosti letošního dvaadvacátého ročníku odtajní pořadatelé v březnu. Je jako vždy se na co těšit, a to i proto, že si přehlídka IGNIS BRUNENSIS vydobyla pevnou pozici mezi nejvýznamnějšími světovými ohňostrojnými festivaly, mezi takovými destinacemi jako jsou Montreal, Vancouver, Cannes nebo Hannover.

Ohňostrojnou přehlídku bude i letos provázet kolem padesáti zábavních a prezentačních akcí. Festivalovým podtitulem je letos Brno – univerzitní město a především jubilea 120 let Vysokého učení technického v Brně, 100. výročí Masarykovy univerzity, 100 let Mendelovy univerzity  v Brně, ale i loňská stovka Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. „Letošní kulatá výročí brněnských univerzit budou také s pasáží věnovanou brněnským ‚šalinám‘ ústředními motivy finálového ohňostroje v sobotu 15. června nad Špilberkem,“ prozradil Morávek.

Stejně tak Dopravní nostalgie (15. až 16. června) připomene jízdním defilé a výstavou historických vozidel veřejné dopravy v sobotu 15. června na brněnském náměstí Svobody výročí 150 let městské hromadné dopravy v Brně. Po letech by se měl v ulicích objevit tramvajový vůz tažený koňmi společně s populární parní tramvají Caroline z počátků MHD  a dalšími technickými skvosty. V neděli 16. června se připojí také oslavy 15 let Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK).

O závěrečném festivalovém víkendu se uskuteční tradiční přehlídka mladých umělců Mozartovy děti. A inscenací Městského divadla Brno Romeo a Julie odstartuje již desátý seriál divadelních a koncertních představení Léto na Biskupském dvoře v areálu Moravského zemského muzea na Zelném trhu, který probíhá i během letních prázdnin. Zkrátka řečeno, Brno – město uprostřed Evropy už před prázdninami znovu zaplaví pestrá zábava i poznávání. Průběžné informace jsou na www.ignisbrunensis.cz

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí…

08.02.2019 12:28 Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama