Stát se nás snaží zlikvidovat, tvrdí zástupci Kliniky. Co je toho důkazem?

Přímo na místě je sice klid, jinak ale vyklizení Kliniky vzbuzuje emoce i po týdnu. Zástupci sociálního centra nařkli stát z toho, že se prostřednictvím exekutora Iva Luhana snaží zlikvidovat jednu z členek kolektivu. Luhan prý žádá za zásah přes čtvrt milionu korun.

Vyklízení centra Klinika
doporučujeme

Vyklizení budovy bývalé plicní kliniky na pražském Žižkově proběhlo ve vyhrocené atmosféře v druhé polovině minulého týdne, posledních pět aktivistů opustilo střechu stavby během tohoto týdne.

Exekutor Ivo Luhan, který měl exekuci Kliniky na starost, nyní podle vyjádření zástupců sociálního centra zablokoval jedné z členek kolektivu významný obnos na jejím osobním účtu. Kromě částky 430 tisíc korun jí údajně zmrazil i pracovní výplatu.

„Neuvěřitelných 350 000 z toho má být odměna, která putuje přímo do jeho kapsy,“ napsali včera na svém twitterovém profilu zástupci Kliniky. Podle exekučního zákona přitom odměna exekutora za vyklizení jedné nemovitosti nesmí překročit 10 tisíc korun.

„Jedná se o absurdní a likvidační částku, která je navíc ničím nepodloženým trestem za občanskou neposlušnost,“ hodnotí celou situaci aktivisté a dodávají, že stát podle jejich názoru využívá exekuční byznys k perzekuci sociálního hnutí.

Zástupci Kliniky rovnou sdělili, že výši exekuce budou rozporovat u soudních instancí. „Stůjte dále solidárně při Klinice, boj zdaleka nekončí,“ vzkázali svým příznivcům. O vývoji celé kauzy budou informovat i nadále. Zároveň je prý bude zajímat, jak si Luhan může za „půl dne postávání s megafonem v ruce“ nárokovat z cizího účtu 350 tisíc korun.

Autonomní sociální centrum Klinika fungovalo v opuštěné budově v pražské Jeseniově ulici od roku 2014. Jeho vlastníkem je Správa železniční a dopravní cesty, která už ji převzala zpátky do svých rukou. Budovu plánuje opravit a na místě vytvořit kancelářské prostory pro své zaměstnance. Zástupci Kliniky však nadále žádají navrácení objektu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hasiči a meteorologové varují před požáry. Za porušení nařízení hrozí…

30.07.2020 08:10 Meteorologové vydali pro část České republiky výstrahu před rizikem vzniku požárů. Na zvýšené…

Brnem se kutálí obří hrášek. Připomíná výročí Mendela

05.07.2020 20:17 V Brně centru Brna se objevil obří hrášek. V průměru má sedm metrů a je upoutávkou na blížící se…

Brněnská hvězdárna představí unikátní terralónu, obří model Země

05.07.2020 19:10 Návštěvníci Hvězdárny a planetária Brno budou moci od 6. do 12. spatřit unikátní terralónu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama