Stát se nás snaží zlikvidovat, tvrdí zástupci Kliniky. Co je toho důkazem?

Přímo na místě je sice klid, jinak ale vyklizení Kliniky vzbuzuje emoce i po týdnu. Zástupci sociálního centra nařkli stát z toho, že se prostřednictvím exekutora Iva Luhana snaží zlikvidovat jednu z členek kolektivu. Luhan prý žádá za zásah přes čtvrt milionu korun.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Vyklízení centra Klinika

Vyklizení budovy bývalé plicní kliniky na pražském Žižkově proběhlo ve vyhrocené atmosféře v druhé polovině minulého týdne, posledních pět aktivistů opustilo střechu stavby během tohoto týdne.

Exekutor Ivo Luhan, který měl exekuci Kliniky na starost, nyní podle vyjádření zástupců sociálního centra zablokoval jedné z členek kolektivu významný obnos na jejím osobním účtu. Kromě částky 430 tisíc korun jí údajně zmrazil i pracovní výplatu.

„Neuvěřitelných 350 000 z toho má být odměna, která putuje přímo do jeho kapsy,“ napsali včera na svém twitterovém profilu zástupci Kliniky. Podle exekučního zákona přitom odměna exekutora za vyklizení jedné nemovitosti nesmí překročit 10 tisíc korun.

„Jedná se o absurdní a likvidační částku, která je navíc ničím nepodloženým trestem za občanskou neposlušnost,“ hodnotí celou situaci aktivisté a dodávají, že stát podle jejich názoru využívá exekuční byznys k perzekuci sociálního hnutí.

Zástupci Kliniky rovnou sdělili, že výši exekuce budou rozporovat u soudních instancí. „Stůjte dále solidárně při Klinice, boj zdaleka nekončí,“ vzkázali svým příznivcům. O vývoji celé kauzy budou informovat i nadále. Zároveň je prý bude zajímat, jak si Luhan může za „půl dne postávání s megafonem v ruce“ nárokovat z cizího účtu 350 tisíc korun.

Autonomní sociální centrum Klinika fungovalo v opuštěné budově v pražské Jeseniově ulici od roku 2014. Jeho vlastníkem je Správa železniční a dopravní cesty, která už ji převzala zpátky do svých rukou. Budovu plánuje opravit a na místě vytvořit kancelářské prostory pro své zaměstnance. Zástupci Kliniky však nadále žádají navrácení objektu.

Vstupte do diskuze (24)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí…

08.02.2019 12:28 Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama