Stát se nás snaží zlikvidovat, tvrdí zástupci Kliniky. Co je toho důkazem?

Přímo na místě je sice klid, jinak ale vyklizení Kliniky vzbuzuje emoce i po týdnu. Zástupci sociálního centra nařkli stát z toho, že se prostřednictvím exekutora Iva Luhana snaží zlikvidovat jednu z členek kolektivu. Luhan prý žádá za zásah přes čtvrt milionu korun.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Vyklízení centra Klinika
doporučujeme

Vyklizení budovy bývalé plicní kliniky na pražském Žižkově proběhlo ve vyhrocené atmosféře v druhé polovině minulého týdne, posledních pět aktivistů opustilo střechu stavby během tohoto týdne.

Exekutor Ivo Luhan, který měl exekuci Kliniky na starost, nyní podle vyjádření zástupců sociálního centra zablokoval jedné z členek kolektivu významný obnos na jejím osobním účtu. Kromě částky 430 tisíc korun jí údajně zmrazil i pracovní výplatu.

„Neuvěřitelných 350 000 z toho má být odměna, která putuje přímo do jeho kapsy,“ napsali včera na svém twitterovém profilu zástupci Kliniky. Podle exekučního zákona přitom odměna exekutora za vyklizení jedné nemovitosti nesmí překročit 10 tisíc korun.

„Jedná se o absurdní a likvidační částku, která je navíc ničím nepodloženým trestem za občanskou neposlušnost,“ hodnotí celou situaci aktivisté a dodávají, že stát podle jejich názoru využívá exekuční byznys k perzekuci sociálního hnutí.

Zástupci Kliniky rovnou sdělili, že výši exekuce budou rozporovat u soudních instancí. „Stůjte dále solidárně při Klinice, boj zdaleka nekončí,“ vzkázali svým příznivcům. O vývoji celé kauzy budou informovat i nadále. Zároveň je prý bude zajímat, jak si Luhan může za „půl dne postávání s megafonem v ruce“ nárokovat z cizího účtu 350 tisíc korun.

Autonomní sociální centrum Klinika fungovalo v opuštěné budově v pražské Jeseniově ulici od roku 2014. Jeho vlastníkem je Správa železniční a dopravní cesty, která už ji převzala zpátky do svých rukou. Budovu plánuje opravit a na místě vytvořit kancelářské prostory pro své zaměstnance. Zástupci Kliniky však nadále žádají navrácení objektu.

Loading...
Vstupte do diskuze (24)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Třetina Čechů je s EU nespokojena. Většina lidí v něm vidí výhody

23.04.2019 19:13 Přibližně třetina lidí v České republice zastává názor, že členství v Evropské unii má více nevýhod…

loading...

Většina Čechů je spokojených, naštvaných jen desetina, uvedl průzkum

18.04.2019 17:40 Více než dvě třetiny lidí v Česku jsou spokojené se svým životem, naopak nespokojená je necelá…

Počasí na Velikonoce? Sluníčko a teploty přes dvacet stupňů

18.04.2019 12:42 Velikonoce klepou na dveře a předpověď počasí ukazuje, že budou stát za to. Česko zasáhnou horké…

Zpěvák Hejma promluvil o uprchlících a brexitu. Pak vytáhnul Československo

17.04.2019 11:07 Aktualizováno Zpěvák Ondřej Hejma komentoval zásadní politický problém Velké Británie. Přirovnal ho k rozpadu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama