Stát se nás snaží zlikvidovat, tvrdí zástupci Kliniky. Co je toho důkazem?

Přímo na místě je sice klid, jinak ale vyklizení Kliniky vzbuzuje emoce i po týdnu. Zástupci sociálního centra nařkli stát z toho, že se prostřednictvím exekutora Iva Luhana snaží zlikvidovat jednu z členek kolektivu. Luhan prý žádá za zásah přes čtvrt milionu korun.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Vyklízení centra Klinika
doporučujeme

Vyklizení budovy bývalé plicní kliniky na pražském Žižkově proběhlo ve vyhrocené atmosféře v druhé polovině minulého týdne, posledních pět aktivistů opustilo střechu stavby během tohoto týdne.

Exekutor Ivo Luhan, který měl exekuci Kliniky na starost, nyní podle vyjádření zástupců sociálního centra zablokoval jedné z členek kolektivu významný obnos na jejím osobním účtu. Kromě částky 430 tisíc korun jí údajně zmrazil i pracovní výplatu.

„Neuvěřitelných 350 000 z toho má být odměna, která putuje přímo do jeho kapsy,“ napsali včera na svém twitterovém profilu zástupci Kliniky. Podle exekučního zákona přitom odměna exekutora za vyklizení jedné nemovitosti nesmí překročit 10 tisíc korun.

„Jedná se o absurdní a likvidační částku, která je navíc ničím nepodloženým trestem za občanskou neposlušnost,“ hodnotí celou situaci aktivisté a dodávají, že stát podle jejich názoru využívá exekuční byznys k perzekuci sociálního hnutí.

Zástupci Kliniky rovnou sdělili, že výši exekuce budou rozporovat u soudních instancí. „Stůjte dále solidárně při Klinice, boj zdaleka nekončí,“ vzkázali svým příznivcům. O vývoji celé kauzy budou informovat i nadále. Zároveň je prý bude zajímat, jak si Luhan může za „půl dne postávání s megafonem v ruce“ nárokovat z cizího účtu 350 tisíc korun.

Autonomní sociální centrum Klinika fungovalo v opuštěné budově v pražské Jeseniově ulici od roku 2014. Jeho vlastníkem je Správa železniční a dopravní cesty, která už ji převzala zpátky do svých rukou. Budovu plánuje opravit a na místě vytvořit kancelářské prostory pro své zaměstnance. Zástupci Kliniky však nadále žádají navrácení objektu.

Loading...
Vstupte do diskuze (24)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karel Gott zpíval o h*vnu! Nesnášel jsem ho! Po útoku politiků a novinářů…

16.07.2019 22:07 Aktualizováno Karel Gott o víkendu oslavil 80. narozeniny. Média se jeho životnímu jubileu věnují ze všech…

Češi ztropili scénu, vadí jim černoška jako agent 007. Pak se přidali…

16.07.2019 22:05 Aktualizováno Novým tajným agentem 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška,…

Koupaliště Riviéra Brno? Novinka, sportovní park pro celé rodiny

16.07.2019 18:34 Nejen na vodní hrátky a slunění láká brněnské koupaliště Riviéra. Na přelomu července a srpna se…

Měsíční noc na Kraví hoře? Přijďte prožít zážitek

16.07.2019 17:30 Přijďte znovu prožít přistání člověka na Měsíci. Tak, jak probíhalo před padesáti roky. Od pátku 19…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama