O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí kritiku a posměch

Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl politické hnutí oficiálně registrovat, musí posírat alespoň tisíc podpisů. Do ulic se proto vydali brigádníci, kteří mu mají pomoci. Jenže podle těch, kteří měli šanci se se sběrači setkat, Soukupovi dobou vizitku rozhodně nedělají.

Přidejte svůj názor 63 komentářů

Jaromír Soukup

Soukup a jeho tým začali se sběrem podpisů. Mediální podnikatel totiž musí předložit petici podepsanou alespoň jedním tisícem občanů požadujících, aby strana a hnutí vznikly. Kromě jména a příjmení je třeba uvést i datum narození a bydliště. Podpisový arch je dostupný například na oficiálních stránkách hnutí List Jaromíra Soukupa. Do ulic se navíc vydali brigádníci se stánky, kteří sbírají podpisy přímo ve vybraných českých městech.

„Přijďte podpořit vznik nového politického hnutí LIST Jaromíra Soukupa, které je tady konečně pro Vás!“ láká hnutí na svém oficiálním facebookovém profilu. Tento týden bylo možné potkat takové sběrače na Masarykově náměstí v Ostravě nebo na náměstí Svobody v Brně. V pátek pak sběrači zavítali i do Českých Budějovic. Jak se ale zdá, velký úspěch tam brigádníci neměli.

O tom, kolik podpisů hnutí zatím sesbíralo, Soukup zatím neinformoval. Mnozí se na to proto ptají přímo na facebookovém profilu hnutí. „Nepochlubil jste se, kolik lidí přišlo za vámi v Ostravě. Můžete to zveřejnit?“ zajímala se jedna z Češek.

Ti, kteří stánky navštívili, ale tvrdí, že lidé petici zatím příliš nepodpořili. Navíc se prý sběrači podpisů chovají vulgárně. „Na Svoboďáku je stánek "Petiční list" za List Jaromíra Soukupa. Dojdeme ke stánku slušně se zeptáme, zda je to pro anebo proti. Slečna okolo 22 let v čepici "List Jaromía Soukupa" odpoví, že PRO. Tak řekneme, že to určitě nepodepíšeme a odcházíme. Mezitím na nás slečna zařve "drž hubu, debile". Obracím se a odpovím ji, že toto je typické vyjadřování podporovatelů těchto stran. Slečna ještě něco odpovídá (samozřejmě sprostě), ale to už nevnímám,“ postěžovala si na chování sběračů jedna z kolemjdoucích na sociálních sítích.

„Jojo, výborní lidi u stánku. Dočkala jsem se slov jako že jsem kráva a ať držím hubu. Ovšem aspoň nejsem jediná, kdo tato krásná oslovení dostal od slečny ve žluté bundě. To je teda opravdu úroveň. PS: Z Brna asi 8 podpisů,“ dodala.

A skutečně nebyla jediná, kdo se s takovým chováním setkal. „Byla jsem tam kolem poledne, slečny byly nepříjemné - chtěla jsem si vyfotit stánek, tak mě odstrkovaly, jedna strhla letáček na boční straně stanu, slečna ve žluté bundě byla docela agresivní, brýlatá v šedé bundě mi doporučila volit feťáky Piráty, prý je osobně zná,“ přidala se další uživatelka, která se se „Soukupovci“ setkala osobně.

Další poukazovali, že organizace těchto sběrů není úplně ideální.  Brno je super ale stánek otočen tak, že tam málo kdo zavítá. Zkuste ho otočit směrem kudy jezdí šalina,“ radí brigádníkům jeden z příznivců Soukupa.

Vstupte do diskuze (63)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

Česko šílí z Queenů: Film Bohemian Rhapsody se stal nejvýdělečnějším…

04.02.2019 16:07 Film Bohemian Rhapsody za 14 týdnů promítání v České republice vydělal 222,6 milionu korun, čímž…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama