Čočkin a Dáša z Mostu! mluví do politiky: Vzkaz pro ministra i ošklivá slova o Babišovi a Zemanovi

Z herců, kteří se objevili v seriálu České televize Most!, se doslova přes noc staly hvězdy. Objevily se dokonce názory, že Zdeněk Godla jako romský popelář Franta a Erika Stárková jako transexuálka Dáša udělali pro menšiny v Česku za krátkou dobu víc, než kdejaký vládní program. Herci se proto snaží využít svůj vliv,, aby podpořili i další organizace.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Erika Stárková natočila klip pro Greenpeace

Seriál Most! sice včera skončil, povídat se o něm bude zřejmě ještě dlouhou dobu. A to nejen kvůli tématům, která dvojice Prušinovský a Kolečko zvolila, ale i kvůli dalším aktivitám herců.

„Čočkin ze seriálu Most! Vysílá vzkaz uhlobaronům,“ píše Greenpeace ČR u videa, na kterém herec Vladimír Škultéty mluví o problematice těžby uhlí. „Tady byl Most II.,“ píše se ve videoklipu. „Když umře populární filmová postava, tak to řeší úplně všichni, ale když umírají lidi kvůli těžbě uhlí, tak to neřeší vůbec nikdo,“ upozorňuje Škultéty alias Čočkin.

Připomíná, že Most není jen jméno seriálu a že místní obyvatelé vědí, jaké je to žít v severočeské uhelné pánvi. „Lidi tady ví, co to znamená těžit uhlí, což je jeden z nejhorších druhů energie, který lidstvo vymyslelo. Spousta z nich měla práci v dolech a spousta z nich ví, co to znamená za zdravotní problémy, pokud byli schopní to přežít,“ říká herec, zatímco chodí po hřbitově mezi náhrobními kameny.

Poukazuje na to, že se v současné době jedná o možnosti rozšíření těžby na dole Bílina. „Elektrárna Chvaletice chce dostat nějaké výjimky. To jsou všechno věci, které je důležité řešit, protože nemají dopad jen na současnou generaci, ale na spoustu generací budoucích. Je to vidět na historii celého severu Čech,“ burcuje Čechy herec.

Lidé by se podle něj neměli být postavit uhlobaronům tak, jako se to stalo třeba v Německu. „Všechny civilizovaný společnosti si uvědomujou, že neefektivní zdroje energie by měly opustit. Dycky Most! Dycky klima!“ hlásá Čočkin alias Vladimír Škultéty.

S Greenpeace natočila klip i herečka Erika Stárková, která v seriálu hraje postavu transsexuálky Dáši. „Most je pro mě pomník minulosti. Kdy tam kdysi někdo něco zničil a doposavaď to nevrátil zpátky,“ říká herečka vlastním hlasem, který se může zdát divákům neobvyklý, protože ji v seriálu Most! dabuje Jan Cina.

„Určitě to má nějakou svou poetiku, ale všichni víme proč, kým, jak a za jakých okolností to zničený bylo,“ varuje Stárková s tím, že devastace přírody se netýká jen města Most. „Uhelný byznys je nekompromisní,“ tvrdí. I ona zmiňuje lom Bílina, kde se podle ní upřednostňuje uhelný byznys nad zájmem lidí a přírody.

Mluví i o tom, že více než 4500 lidí poslalo ministrovi životního prostředí Richardu Brabcovi upomínku, aby se uhelnému byznysu postavil. „Pane ministře, prosím vás, postavte se za lidi, přírodu a klima, ju? Prosím vás,“ žádá Brabce „Dáša“. „Dycky Most! Dycky klima!“ končí svůj apel na Čechy.

Škultéty se na sociálních sítích k politice vyjadřoval opakovaně, Premiéra Andreje Babiše, který se fotil před fotkou Ghándího, označil za D*bila, kriticky se vyjadřoval i k mediálnímu podnikateli Jaromíru Soukupovi a jeho novému hnutí, podpořil naopak protestní skupinou AUVA, která pořádá protesty proti premiérovi Andreji Babišovi.

Stárková se v několika rozhovorech pro média negativně vymezovala vůči Babišovi, prezidentovi Miloši Zemanovi i předsedovi SPD Tomio Okamurovi. Vyčítala jim například jejich slova o Romech, zmíněné politiky označila za rasisty.

Vstupte do diskuze (28)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Faltýnek junior skončí na Krymu? Češi vtipkují o nové kauze, přidal se i…

11.03.2019 16:46 Kauza kolem předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka, Kapsche, Faltýnkova syna Jiřího a…

Kraus se pustil do pirátského poslance Michálka. Vysmál se mu před celým…

08.03.2019 09:24 Moderátor Jan Kraus se ve své show pořádně navezl do pirátského poslance Jakuba Michálka, které…

Čtyři tuny polského masa plné salmonely. Většinu závadného masa už Češi…

06.03.2019 19:48 V lounském skladu Petr Novotný - Gastroplus, kde se minulý týden našla salmonela v polské zásilce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama