Češky si nemají na co stěžovat. Mají se podle srovnání nejlépe

Ač se stále najdou věci, na které si ženy na tuzemském pracovním trhu oprávněně stěžují, celkově jsou se situací v Česku spokojeny. Vypovídá o tom alespoň nedávný mezinárodní výzkum, v němž Česká republika vévodí evropským zemím.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto.
doporučujeme

Německá výzkumná společnost InterNations se pokusila zjistit, kde na světě jsou ženy nejvíce spokojeny se svou prací. Výzkumu se účastnilo více než osm tisíc žen, jeho výsledky jsou součástí globální zprávy Expat Insider 2018. Podmínkou byla účast minimálně 31 osob z každé země. Do žebříčku se nakonec dostalo 67 zemí.

Organizátoři pokládali respondentkám otázky, které se týkaly jejich pracovních vyhlídek, ale i volného času. Z Evropy dosáhlo nejlepších výsledků Česko. 73 % žen je zde se svou pracovní kariérou spokojeno, celých 78 % se pak neobává, že by o zaměstnání přišlo. Ještě o procento víc si pak pochvaluje rovnováhu mezi prací a volným časem.

Česko tak v žebříčku předběhlo další evropské státy jako Norsko, Dánsko nebo Nizozemsko, které sráží především fakt, že jen asi polovina pracujících žen je spokojena se svým kariérním postupem.

Velice dobře si však tuzemské ženy stojí i v celosvětovém srovnání, kde Česko zaujalo pozici v elitní desítce. Větší spokojenost s pracovní pozicí panuje jen v sedmi zemích, na prvním místě se umístil Bahrajn. Až o místo za Českem se umístila třeba Austrálie.

Naopak mezi muži si Česko může o podobném úspěchu nechat zdát. Evropě kraluje Kypr, následují jej oba státy Pyrenejského poloostrova. Další stát ze starého kontinentu se už do elitní desítky nepropracoval. Nejspokojenější pracující muže najdeme rovněž v Bahrajnu.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejznámější česká pamětnice gulagu lhala? Historik dokázal, jak to…

18.07.2019 13:27 Věra Sosnarová objížděla školy se svým příběhem o hrozivých zkušenostech z sovětského gulagu.…

Kajínkovu právničku pronásledují? Slámová si stěžuje na agresivního…

17.07.2019 09:32 Známá právnička Klára Long Slámová, která dlouhodobě hájila Jiřího Kajínka, si stěžuje na údajnou…

Karel Gott zpíval o h*vnu! Nesnášel jsem ho! Po útoku politiků a novinářů…

16.07.2019 22:07 Aktualizováno Karel Gott o víkendu oslavil 80. narozeniny. Média se jeho životnímu jubileu věnují ze všech…

Češi ztropili scénu, vadí jim černoška jako agent 007. Pak se přidali…

16.07.2019 22:05 Aktualizováno Novým tajným agentem 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama