Češky si nemají na co stěžovat. Mají se podle srovnání nejlépe

Ač se stále najdou věci, na které si ženy na tuzemském pracovním trhu oprávněně stěžují, celkově jsou se situací v Česku spokojeny. Vypovídá o tom alespoň nedávný mezinárodní výzkum, v němž Česká republika vévodí evropským zemím.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto.

Německá výzkumná společnost InterNations se pokusila zjistit, kde na světě jsou ženy nejvíce spokojeny se svou prací. Výzkumu se účastnilo více než osm tisíc žen, jeho výsledky jsou součástí globální zprávy Expat Insider 2018. Podmínkou byla účast minimálně 31 osob z každé země. Do žebříčku se nakonec dostalo 67 zemí.

Organizátoři pokládali respondentkám otázky, které se týkaly jejich pracovních vyhlídek, ale i volného času. Z Evropy dosáhlo nejlepších výsledků Česko. 73 % žen je zde se svou pracovní kariérou spokojeno, celých 78 % se pak neobává, že by o zaměstnání přišlo. Ještě o procento víc si pak pochvaluje rovnováhu mezi prací a volným časem.

Česko tak v žebříčku předběhlo další evropské státy jako Norsko, Dánsko nebo Nizozemsko, které sráží především fakt, že jen asi polovina pracujících žen je spokojena se svým kariérním postupem.

Velice dobře si však tuzemské ženy stojí i v celosvětovém srovnání, kde Česko zaujalo pozici v elitní desítce. Větší spokojenost s pracovní pozicí panuje jen v sedmi zemích, na prvním místě se umístil Bahrajn. Až o místo za Českem se umístila třeba Austrálie.

Naopak mezi muži si Česko může o podobném úspěchu nechat zdát. Evropě kraluje Kypr, následují jej oba státy Pyrenejského poloostrova. Další stát ze starého kontinentu se už do elitní desítky nepropracoval. Nejspokojenější pracující muže najdeme rovněž v Bahrajnu.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Faltýnek junior skončí na Krymu? Češi vtipkují o nové kauze, přidal se i…

11.03.2019 16:46 Kauza kolem předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka, Kapsche, Faltýnkova syna Jiřího a…

Kraus se pustil do pirátského poslance Michálka. Vysmál se mu před celým…

08.03.2019 09:24 Moderátor Jan Kraus se ve své show pořádně navezl do pirátského poslance Jakuba Michálka, které…

Čtyři tuny polského masa plné salmonely. Většinu závadného masa už Češi…

06.03.2019 19:48 V lounském skladu Petr Novotný - Gastroplus, kde se minulý týden našla salmonela v polské zásilce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama