Brňané nechtějí v centru mrakodrap. Sepsali petici

Lidé dnes odevzdali na jednání brněnského zastupitelstva primátorce Markétě Vaňkové (ODS) petici proti plánované stavbě mrakodrapu ve vnitrobloku ulic Lidická, Kotlářská, Bayerova a Burešova. Petice má přes 4500 podpisů, řekla novinářům zástupkyně petičního výboru Gabriela Stögerová. Bydlí hned vedle pozemku, na kterém by měl mrakodrap stát. Se stavbou nesouhlasí ani radní Brna odpovědný za územní plánování Filip Chvátal (KDU-ČSL). Podle něj nerespektuje okolí a nezapadá tam.

Přidejte svůj názor

Mrakodrap AZ Tower v Brně

K petici se už dřív připojila Strana zelených. Bývalá místostarostka Brna-středu Jasna Flamiková (SZ) už v minulosti uvedla, že soukromý investor chce vybudovat objekt se stožárem o celkové výšce asi 95 metrů. Ve 23 patrech by mělo být 177 bytů.

Podle Stögerové se lidem z dotčených domů plán nelíbí, už dřív varovala, že kvůli 180 parkovacím místům by se musela vykácet zahrada se staletými platany.

Petici bylo možné podepsat od loňského podzimu elektronicky i fyzicky. "V elektronické formě jsme nasbírali asi 2600 podpisů a ve fyzické formě na papírových arších máme asi 2000 podpisů," řekla Stögerová. Podle ní je problém, že developer s obyvateli nekomunikuje. "Nekontaktoval nikoho z lidí, kdo tam žije. My i odborná veřejnost z řad architektů máme pocit, že by to poškodilo nejen vnitroblok, ale celé Brno," dodala Stögerová.

Se stavbou nesouhlasí ani Chvátal. "Podle mého názoru není možné, aby objekt zapadl do okolní zástavby. Není to možné z hlediska urbanismu ani územního plánování. Nedrží to uliční čáru a architektonickým vzhledem to nerespektuje z okolí vůbec nic," uvedl Chvátal. S investorem bude jednat.

Nejvyšší budovou v Brně i v České republice je AZ Tower se 111 metry.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Faltýnek junior skončí na Krymu? Češi vtipkují o nové kauze, přidal se i…

11.03.2019 16:46 Kauza kolem předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka, Kapsche, Faltýnkova syna Jiřího a…

Kraus se pustil do pirátského poslance Michálka. Vysmál se mu před celým…

08.03.2019 09:24 Moderátor Jan Kraus se ve své show pořádně navezl do pirátského poslance Jakuba Michálka, které…

Čtyři tuny polského masa plné salmonely. Většinu závadného masa už Češi…

06.03.2019 19:48 V lounském skladu Petr Novotný - Gastroplus, kde se minulý týden našla salmonela v polské zásilce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama