Brňané nechtějí v centru mrakodrap. Sepsali petici

Lidé dnes odevzdali na jednání brněnského zastupitelstva primátorce Markétě Vaňkové (ODS) petici proti plánované stavbě mrakodrapu ve vnitrobloku ulic Lidická, Kotlářská, Bayerova a Burešova. Petice má přes 4500 podpisů, řekla novinářům zástupkyně petičního výboru Gabriela Stögerová. Bydlí hned vedle pozemku, na kterém by měl mrakodrap stát. Se stavbou nesouhlasí ani radní Brna odpovědný za územní plánování Filip Chvátal (KDU-ČSL). Podle něj nerespektuje okolí a nezapadá tam.

Přidejte svůj názor

Mrakodrap AZ Tower v Brně
doporučujeme

K petici se už dřív připojila Strana zelených. Bývalá místostarostka Brna-středu Jasna Flamiková (SZ) už v minulosti uvedla, že soukromý investor chce vybudovat objekt se stožárem o celkové výšce asi 95 metrů. Ve 23 patrech by mělo být 177 bytů.

Podle Stögerové se lidem z dotčených domů plán nelíbí, už dřív varovala, že kvůli 180 parkovacím místům by se musela vykácet zahrada se staletými platany.

Petici bylo možné podepsat od loňského podzimu elektronicky i fyzicky. "V elektronické formě jsme nasbírali asi 2600 podpisů a ve fyzické formě na papírových arších máme asi 2000 podpisů," řekla Stögerová. Podle ní je problém, že developer s obyvateli nekomunikuje. "Nekontaktoval nikoho z lidí, kdo tam žije. My i odborná veřejnost z řad architektů máme pocit, že by to poškodilo nejen vnitroblok, ale celé Brno," dodala Stögerová.

Se stavbou nesouhlasí ani Chvátal. "Podle mého názoru není možné, aby objekt zapadl do okolní zástavby. Není to možné z hlediska urbanismu ani územního plánování. Nedrží to uliční čáru a architektonickým vzhledem to nerespektuje z okolí vůbec nic," uvedl Chvátal. S investorem bude jednat.

Nejvyšší budovou v Brně i v České republice je AZ Tower se 111 metry.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do brněnské zoo dorazila samička pandy červené

19.09.2019 13:54 K Mezinárodnímu dni pand červených dostala brněnská zoo dlouho očekávaný dárek. Samce pandy červené…

Dagmar Pecková promluvila: Babišovci mě chtěli zlikvidovat, tak si…

18.09.2019 00:37 Aktualizováno Mezzosopranistka Dagmar Pecková skončila jako operní pěvkyně. V rozhovoru s Pavlem Štruncem pro web…

Zahrada Čech 2019 probíhá v Litoměřicích. Co vás potěší?

15.09.2019 09:51 V Litoměřicích v pátek odstartoval začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní…

Ruské sankce kvůli soše? Za trest by si mohli odvézt Zemana i s jeho…

13.09.2019 17:56 Aktualizováno Sochu sovětského maršála Ivana Koněva z mizí z Prahy 6, nahradí ji nový památník osvobození…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama