Jan Kraus promluvil o zásadní věci, která trápí Česko: Lepší to nebude, varuje

Moderátor a bavič Jan Kraus se ve své show pozastavil nad tím, co se děje ve Velké Británii, především na hádky kolem brexitu mezi tamními poslanci. Pak se pozastavil i nad debatami ohledně autorských práv na internetu, která se vede v rámci Evropské unie.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Herec Jan Kraus
doporučujeme

Jan Kraus se na úvod své show pozastavil nad děním v Británii a hádkách kolem brexitu. „Je zajímavé to sledovat. Hlavně sleduju alespoň krátké záběry z britského parlamentu a je daleko zábavnější než ten český. Je daleko divočejší, než ten český a jsou na sebe často ostřejší než v tom českém,“ popisoval moderátor.

„Je to taky tím, že daleko méně používají fráze, floskule, takové ty nudné litanie a hádat se umí výborně. Tady se všichni pohoršují, že se poslanci pohádali. Proti Británii je to ale hračka. A do toho je zajímavé, že se podepisuje petice, pět milionů lidí je proti referendu, v tom hlasovalo 17 milionů pro odchod…“ vysvětloval Kraus těm, co politiku až tolik nesledují.

Zároveň připomněl, že petice se podepisují i kvůli jiným věcem. „Dnes zase byla ta novela, co má chránit autorská práva na internetu. Tam taky byla petice, pět milionů. Ta bude ještě zajímavá, protože tam jde o pokus najít nějaký obchodní model na internetu. Nejsem si jistý, jestli tohle je ta cesta, protože mají Google a facebook platit za to, že nás odkazují na články v novinách,“ popisoval Kraus.

Podle něj to může mít negativní dopad. „Já mám trošku zkušenost z YouTube a tak dále, tak vím, jak to je. Když vás tam YouTube nebude odkazovat, hrozí vám, že tam nikdo nepřijde,“ zdůraznil.

Podle něj je ale jasné, že se situace musí nějak vyřešit. „Nejvíc z toho mě rozesmává, když novináři vysvětlují, že to povede ke zkvalitnění žurnalistiky, že jim bude případně Google a Facebook platit. Já myslím, že to žurnalistiku nezlepší. Žurnalistiku nejvíc zhoršilo, že novináři začali být ochotní za peníze napsat cokoliv,“ posteskl si na závěr Kraus.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ohňostrojné prelude zahájilo 22. ročník Ignis Brunensis

24.05.2019 23:08 Letošní zahajovací ohňostroj odpálili nad hradem Špilberk brněnští ohňostrůjci Theatrum Pyroboli.

Startuje festival Ignis Brunensis 2019. Co nás nejen dnes čeká?

24.05.2019 10:51 Diváci letos uvidí na 22. ročníku festivalu Ignis Brunensis na Brněnské přehradě tři soutěžní…

Jan Kraus promluvil: Češi na tom nejsou až tak zle?

23.05.2019 13:43 Aktualizováno Moderátor a Bavič Jan Kraus se ve své show zastavil u politického skandálu, který v Rakousku vedl k…

Útok na Českou televizi: Příčinou je zamezit sledování hokeje

21.05.2019 13:59 Web České televize (ČT) se dnes stal terčem internetových útoků, které omezily jeho funkčnost.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama