Záruba z ČT to schytal za svá slova o Čaputové a Zemanovi. Budu psát, co uznám za vhodné, vzkazuje Čechům

Příspěvek českého sportovního komentátora Roberta Záruby k výsledkům slovenských voleb vyvolal velmi bouřlivé ohlasy. Šéfkomentátor České televize se na twitteru vyjádřil pochvalně o nově zvolené slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové, nepřímo přitom kritizoval Miloše Zemana.

Robert Záruba

Záruba po vyhlášení výsledků slovenských prezidentských voleb spojil komentář k politice a sportu, konkrétně blížícímu se mistrovství světa v hokeji.

„MS v hokeji v Bratislavě a Košicích zahájí nová prezidentka, která svůj národ zkouší spojit a ne rozdělovat. Která vystupuje jako slušný člověk a ne jako hulvát a má dveře otevřené jako vrcholná představitelka státu v zemích spojenců, ne jen v Rusku nebo Číně. Blahoželám SVK,“ vzkázal na Slovensko šéfkomentátor České televize.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Někteří Zárubovi připomněli, že v době mistrovství bude prezidentem stále ještě Andrej Kiska a že inaugurace Čaputové bude až v červnu. „A to mně nedošlo. Tak ještě pan Kiska a budoucí prezidentka jen jako čestný host,“ opravil se hokejový komentátor.

Další mu ovšem vyčítali, že svými slovy lidi rozděluje a že jeho tweet je silně konfrontační. Těm, kteří jej za jeho výrok o politice kritizovali, poslal Záruba jasnou zprávu. „Po poslední gratulaci Slovákům k volbě prezidentky se na mě z troliště vylila stoka nesmyslů a hloupých doporučení. Bohužel, ne poprvé. Jednou provždy: Pokud mi chcete radit, o čem mám nebo nemám psát, šetřte municí. Tohle je můj účet a psát na něm budu to, co uznám za vhodné,“ napsal na twitteru komentátor.

Podobnou zkušenost jako Záruba má také jeho kolegyně z redakce sportu ČT Darina Vymětalíková. „Já to vzdala po argumentu: Já si vás platím (koncesionářské poplatky) a proto chci, abyste na Twitteru psala to a to,“ svěřila se sportovní novinářka, které se také ve svých příspěvcích často věnuje politice.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje