Vymírání národa a kojící protest? Incident v bance zaujal i senátora Fischera a Noru Friedrichovou

Chování ochranky, která upozornila ženu, aby na pobočce banky nekojila, vyvolalo značný rozruch. Dnes se chystá protestní kojení na pobočkách bank. Senátor Pavel Fischer se nad celou situací podivoval..

Kojení - ilustrační obrázek

Žena, která se pokoušela nakojit dceru na pobočce Raiffeisenbank, byla upozorněna ostrahou. Následně informovala o incidentu na sociálních sítích a dočkala se značného ohlasu. Banka se ženě oficiálně omluvila a přiznala, že ostraha se nezachovala správně. 

Podle vyjádření banky situace nebyla tak dramatická, jak byla popsána na sociálních sítích.

Incident přesto dnes vyvolal zájem a na dnešek je od 11:00 naplánovaná protestní akce. "Pojďme společně ukázat, že kojit kdekoli (i v Raiffeisen bance) je normální. Kojení není exhibice, ale péče o naše děti. Pojďme se spojit a dodat si navzájem sílu, podpořit se v potřebě kojit kdykoli a kdekoli to naše dítě nebo situace vyžaduje," píše se na facebookové stránce události. Zúčastnit by se jí mělo přes 100 lidí.

K protestu se symbolicky přidala i známá novinářka Nora Fridrichová. "Kauza kojící prsa v bance je nic proti tomu, co jsou některé nestoudnice schopné ukázat třeba na kolonádě," napsala na sociální síti.

Situace zaujala i senátora a bývalého kandidáta na prezidenta Pavla Fischera. "Společnost, která řeší kojení dětí s takovým zápalem, by si také měla uvědomit, že postupně vymírá. Projevy mateřství bychom mohli vnímat prostě jenom vstřícně, jsou důležité a úplně přirozené. Spokojeně pobrukující dítě je obraz plný štěstí, nemusíme se za něj stydět," vyjádřil svůj názor senátor.

V rámci protestu by ženy měly otevřeně kojit na pobočkách banky, podle vyjádření tiskové mluvčí banky, je akce na pobočkách vítána a sama banka proti tomuto přirozenému chování nic nemá.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje