Vymírání národa a kojící protest? Incident v bance zaujal i senátora Fischera a Noru Friedrichovou

Chování ochranky, která upozornila ženu, aby na pobočce banky nekojila, vyvolalo značný rozruch. Dnes se chystá protestní kojení na pobočkách bank. Senátor Pavel Fischer se nad celou situací podivoval..

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Kojení - ilustrační obrázek
doporučujeme

Žena, která se pokoušela nakojit dceru na pobočce Raiffeisenbank, byla upozorněna ostrahou. Následně informovala o incidentu na sociálních sítích a dočkala se značného ohlasu. Banka se ženě oficiálně omluvila a přiznala, že ostraha se nezachovala správně. 

Podle vyjádření banky situace nebyla tak dramatická, jak byla popsána na sociálních sítích.

Incident přesto dnes vyvolal zájem a na dnešek je od 11:00 naplánovaná protestní akce. "Pojďme společně ukázat, že kojit kdekoli (i v Raiffeisen bance) je normální. Kojení není exhibice, ale péče o naše děti. Pojďme se spojit a dodat si navzájem sílu, podpořit se v potřebě kojit kdykoli a kdekoli to naše dítě nebo situace vyžaduje," píše se na facebookové stránce události. Zúčastnit by se jí mělo přes 100 lidí.

K protestu se symbolicky přidala i známá novinářka Nora Fridrichová. "Kauza kojící prsa v bance je nic proti tomu, co jsou některé nestoudnice schopné ukázat třeba na kolonádě," napsala na sociální síti.

Situace zaujala i senátora a bývalého kandidáta na prezidenta Pavla Fischera. "Společnost, která řeší kojení dětí s takovým zápalem, by si také měla uvědomit, že postupně vymírá. Projevy mateřství bychom mohli vnímat prostě jenom vstřícně, jsou důležité a úplně přirozené. Spokojeně pobrukující dítě je obraz plný štěstí, nemusíme se za něj stydět," vyjádřil svůj názor senátor.

V rámci protestu by ženy měly otevřeně kojit na pobočkách banky, podle vyjádření tiskové mluvčí banky, je akce na pobočkách vítána a sama banka proti tomuto přirozenému chování nic nemá.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Startuje festival Ignis Brunensis 2019. Co nás nejen dnes čeká?

24.05.2019 10:51 Diváci letos uvidí na 22. ročníku festivalu Ignis Brunensis na Brněnské přehradě tři soutěžní…

Jan Kraus promluvil: Češi na tom nejsou až tak zle?

23.05.2019 13:43 Aktualizováno Moderátor a Bavič Jan Kraus se ve své show zastavil u politického skandálu, který v Rakousku vedl k…

Útok na Českou televizi: Příčinou je zamezit sledování hokeje

21.05.2019 13:59 Web České televize (ČT) se dnes stal terčem internetových útoků, které omezily jeho funkčnost.…

Ministerstvo zahraničí ČR ocenilo konec války v seriálu Hra o trůny

21.05.2019 11:17 Aktualizováno Česká diplomacie dnes na svém facebookovém účtu ocenila konec válčení v seriálové Hře o trůny.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama