Většina Čechů je spokojených, naštvaných jen desetina, uvedl průzkum

Více než dvě třetiny lidí v Česku jsou spokojené se svým životem, naopak nespokojená je necelá desetina. Spokojenost po předchozí stagnaci mírně roste od poloviny loňska. Spokojení jsou častěji lidé mladší, vzdělanější a s vyšší životní úrovní. Na základě svého březnového průzkumu to dnes uvedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Se svým životem bylo v březnu velmi spokojeno 15 procent lidí, spíše spokojeno 53 procent. Možnost ani spokojen, ani nespokojen zvolilo 23 procent dotázaných. Osm procent je se životem nespokojeno, jedno procento velmi nespokojeno.

Proti únoru se výsledky podle autorů průzkumu statisticky významně nezměnily. "Od roku 2013 měla spokojenost se životem většinou vzestupnou tendenci, v průběhu roku 2017 se tento nárůst zastavil a opět se začal mírně zvyšovat od června 2018," uvedlo CVVM.

Spokojenost se životem se zvyšuje spolu se vzděláním, s rostoucím příjmem domácnosti respondenta, se zlepšujícím se hodnocením životní úrovně vlastní domácnosti a s vyšší mírou důvěry v politické představitele, uvedli autoři průzkumu. "Spokojenost se životem se naopak snižuje spolu s rostoucím věkem," doplnili. Víc spokojení jsou také sympatizanti pravice než levice. "Z hlediska rodinného stavu jsou méně spokojení ti, kdo jsou ovdovělí," napsalo CVVM.

Průzkum se uskutečnil mezi 2. a 13. březnem u 1096 lidí ve věku od 15 let.

Loading...
Vstupte do diskuze (28)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ohňostrojné prelude zahájilo 22. ročník Ignis Brunensis

24.05.2019 23:08 Letošní zahajovací ohňostroj odpálili nad hradem Špilberk brněnští ohňostrůjci Theatrum Pyroboli.

Startuje festival Ignis Brunensis 2019. Co nás nejen dnes čeká?

24.05.2019 10:51 Diváci letos uvidí na 22. ročníku festivalu Ignis Brunensis na Brněnské přehradě tři soutěžní…

Jan Kraus promluvil: Češi na tom nejsou až tak zle?

23.05.2019 13:43 Aktualizováno Moderátor a Bavič Jan Kraus se ve své show zastavil u politického skandálu, který v Rakousku vedl k…

Útok na Českou televizi: Příčinou je zamezit sledování hokeje

21.05.2019 13:59 Web České televize (ČT) se dnes stal terčem internetových útoků, které omezily jeho funkčnost.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama