Česko dalo za dva roky Ukrajině 35 milionů

Česká republika v předchozích dvou letech poskytla Ukrajině rozvojovou pomoc za 35 milionů korun. České peníze posloužily zejména k podpoře vzdělávání, část z nich šla i na boj proti korupci nebo na ochranu lidských práv. Uvádí to hodnoticí zpráva o poskytnuté podpoře, kterou v pondělí dostane pro informaci vláda.

Přidejte svůj názor 70 komentářů

Česko dalo za dva roky Ukrajině 35 milionů
doporučujeme

O poskytnutí 35 milionů korun Ukrajině rozhodl v roce 2017 tehdejší koaliční kabinet ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Zhruba 19 milionů korun šlo z rozpočtu České rozvojové agentury na podporu ukrajinského vzdělávání. Peníze posloužily například k rekonstrukci školních budov na východě Ukrajiny nebo k podpoře spolupráce mezi ukrajinskými a českými univerzitami.

Dalších 16 milionů korun uvolnilo ze svého rozpočtu ministerstvo zahraničí, které je poskytlo na projekty ukrajinských nevládních organizací.

Peníze šly na boj proti korupci, na podporu nezávislých médií nebo na ochranu lidských práv na východě Ukrajiny, které ovládají proruští separatisté. Podle hodnoticí zprávy podpora pomohla nejen k uskutečnění projektů, ale i ke zviditelnění Česka na Ukrajině.

Česko finančně pomáhá Ukrajině při transformaci od roku 2014. Loni tehdejší jednobarevná vláda ANO schválila v rozpočtu ministerstva zahraničí každoroční desetimilionovou podporu Ukrajině v letech 2019 až 2021.

Loading...
Vstupte do diskuze (70)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jan Kraus promluvil: Češi na tom nejsou až tak zle?

23.05.2019 13:43 Aktualizováno Moderátor a Bavič Jan Kraus se ve své show zastavil u politického skandálu, který v Rakousku vedl k…

Útok na Českou televizi: Příčinou je zamezit sledování hokeje

21.05.2019 13:59 Web České televize (ČT) se dnes stal terčem internetových útoků, které omezily jeho funkčnost.…

Ministerstvo zahraničí ČR ocenilo konec války v seriálu Hra o trůny

21.05.2019 11:17 Aktualizováno Česká diplomacie dnes na svém facebookovém účtu ocenila konec válčení v seriálové Hře o trůny.…

Na Helicopter Show v Hradci Králové se představí desítky vrtulníků

18.05.2019 05:24 Na letišti v Hradci Králové se dnes na 18. ročníku Helicopter Show představí několik desítek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama