Byla opilá? Silvestrovská řidička tvrdí, že si na sražení chodkyň nevzpomíná

Majitelka pražské vinotéky Nicoleta Pavlovová, která na Silvestra srazila autem cestou z práce dvě chodkyně, dnes u soudu uvedla, že si na událost vůbec nevzpomíná. V době nehody byla podle znalkyně středně opilá. Obžaloba tvrdí, že podnikatelka navíc alkohol zkombinovala s lékem neurol. Sražená šestatřicetiletá žena po několika dnech zemřela kvůli těžkému poranění mozku, její třiapadesátiletá známá utrpěla několik zlomenin.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Alkohol, ilustrační foto
doporučujeme

Tragická nehoda se stala na pražských Vinohradech zhruba půl hodiny před koncem roku 2018. Jedenapadesátiletá Pavlovová, která jela z Nuslí, podle obžaloby nepřizpůsobila rychlost jízdy okolnostem ani svým schopnostem, nezvládla řízení a na křižovatce v Bělehradské ulici smetla dvě ženy přecházející po přechodu. Poté pokračovala v jízdě, aniž by jim poskytla nebo přivolala pomoc. Krátce poté v nedaleké Korunní ulici narazila do pěti zaparkovaných aut a svědci tohoto incidentu ji zadrželi na místě do příjezdu policie.

"Bohužel si na nic nevzpomínám," řekla dnes řidička u Obvodního soudu pro Prahu 2. Ví prý pouze to, že o silvestrovském večeru popíjela s přáteli ve své vinotéce šumivé víno a že se pak marně snažila sehnat taxi. Poté si pamatuje až to, že byla v nemocnici. Dále řekla, že alkohol moc nepije a že po něm nemívá výpadky paměti. Popřela, že by si v daný den vzala neurol. Lék prý dříve užívala kvůli úzkostem a mírným depresím.

Žena, která po nehodě zemřela, se vracela ze svého obchodu, kde do noci prodávala. Její přeživší kamarádka dnes vypověděla, že nepily žádný alkohol, do přechodu vstoupily běžnou chůzí a auto neviděly. Dále uvedla, že jí dodnes bolí zraněná noha. Po Pavlovové požaduje 1,3 milionu korun za nemajetkovou újmu a bolestné. Příbuzní zemřelé ženy, která byla matkou nezletilého syna, se domáhají 15,5 milionu korun.

Žena, která po nehodě zemřela, se vracela ze svého obchodu, kde do noci prodávala. Její přeživší kamarádka dnes vypověděla, že nepily žádný alkohol, do vozovky vstoupily běžnou chůzí a auto neviděly až do okamžiku, kdy byly přibližně v polovině přechodu. Dále uvedla, že jí dodnes bolí zraněná noha. Po Pavlovové požaduje 1,3 milionu korun za nemajetkovou újmu a bolestné. Příbuzní zemřelé ženy, která byla matkou nezletilého syna, se domáhají 15,5 milionu.

Majitelé nabouraných aut vyčíslili celkovou škodu na zhruba čtvrt milionu korun. Svědci uvedli, že řidička se po karambolu v Korunní snažila odjet, přestože se jí v autě aktivovaly airbagy a krvácela z nosu. Opakovala prý, že se musí dostat domů za syny. V odjezdu jí lidé zabránili tím, že jí nedovolili zavřít dvířka vozu. Žena pak souhlasila s tím, že počká na policisty. "Připadalo mi, že je namol," podotkl k tomu jeden ze svědků.

Řidičce, která byla do dnešního dne ve vazbě, hrozí až osmileté vězení za usmrcení z nedbalosti, nedbalostní těžké ublížení na zdraví, ohrožení pod vlivem návykové látky a neposkytnutí pomoci. Žena dnes nad skutkem nevyjádřila lítost, pouze stručně řekla zraněné chodkyni, že se omlouvá a že chce způsobenou škodu splácet za pomoci svého manžela. Hlavní líčení bude pokračovat 30. května výslechem znalců z oborů soudního lékařství, psychiatrie a dopravy.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak se budeme stravovat v roce 2020? Restaurace zásadně mění menu

15.01.2020 21:59 Aktualizováno Rok 2020 přinese nové trendy i v oblasti jídla a pití. Jaká nová jídla najdeme v našich…

Ignis Brunensis 2020: Ohnivá hudba připomene výročí Beethovena a Broma

15.01.2020 13:14 Už po třiadvacáté se mezinárodní soutěž uměleckých ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS rozzáří nad Českou…

Pražské metro vozilo lidi bez kalhot

14.01.2020 12:19 V neděli se konala akce 'The No Pants Subway Ride' (Jízda metrem bez kalhot), které se v pražském…

Trochu jiný hotel. V Anybody si můžete zahrát i ve filmu

12.01.2020 15:05 Nejkouzelnějším místem na ubytování se v České republice stal brněnský hotel Anybody. Nabízí deset…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama