Byla opilá? Silvestrovská řidička tvrdí, že si na sražení chodkyň nevzpomíná

Majitelka pražské vinotéky Nicoleta Pavlovová, která na Silvestra srazila autem cestou z práce dvě chodkyně, dnes u soudu uvedla, že si na událost vůbec nevzpomíná. V době nehody byla podle znalkyně středně opilá. Obžaloba tvrdí, že podnikatelka navíc alkohol zkombinovala s lékem neurol. Sražená šestatřicetiletá žena po několika dnech zemřela kvůli těžkému poranění mozku, její třiapadesátiletá známá utrpěla několik zlomenin.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Alkohol, ilustrační foto
doporučujeme

Tragická nehoda se stala na pražských Vinohradech zhruba půl hodiny před koncem roku 2018. Jedenapadesátiletá Pavlovová, která jela z Nuslí, podle obžaloby nepřizpůsobila rychlost jízdy okolnostem ani svým schopnostem, nezvládla řízení a na křižovatce v Bělehradské ulici smetla dvě ženy přecházející po přechodu. Poté pokračovala v jízdě, aniž by jim poskytla nebo přivolala pomoc. Krátce poté v nedaleké Korunní ulici narazila do pěti zaparkovaných aut a svědci tohoto incidentu ji zadrželi na místě do příjezdu policie.

"Bohužel si na nic nevzpomínám," řekla dnes řidička u Obvodního soudu pro Prahu 2. Ví prý pouze to, že o silvestrovském večeru popíjela s přáteli ve své vinotéce šumivé víno a že se pak marně snažila sehnat taxi. Poté si pamatuje až to, že byla v nemocnici. Dále řekla, že alkohol moc nepije a že po něm nemívá výpadky paměti. Popřela, že by si v daný den vzala neurol. Lék prý dříve užívala kvůli úzkostem a mírným depresím.

Žena, která po nehodě zemřela, se vracela ze svého obchodu, kde do noci prodávala. Její přeživší kamarádka dnes vypověděla, že nepily žádný alkohol, do přechodu vstoupily běžnou chůzí a auto neviděly. Dále uvedla, že jí dodnes bolí zraněná noha. Po Pavlovové požaduje 1,3 milionu korun za nemajetkovou újmu a bolestné. Příbuzní zemřelé ženy, která byla matkou nezletilého syna, se domáhají 15,5 milionu korun.

Žena, která po nehodě zemřela, se vracela ze svého obchodu, kde do noci prodávala. Její přeživší kamarádka dnes vypověděla, že nepily žádný alkohol, do vozovky vstoupily běžnou chůzí a auto neviděly až do okamžiku, kdy byly přibližně v polovině přechodu. Dále uvedla, že jí dodnes bolí zraněná noha. Po Pavlovové požaduje 1,3 milionu korun za nemajetkovou újmu a bolestné. Příbuzní zemřelé ženy, která byla matkou nezletilého syna, se domáhají 15,5 milionu.

Majitelé nabouraných aut vyčíslili celkovou škodu na zhruba čtvrt milionu korun. Svědci uvedli, že řidička se po karambolu v Korunní snažila odjet, přestože se jí v autě aktivovaly airbagy a krvácela z nosu. Opakovala prý, že se musí dostat domů za syny. V odjezdu jí lidé zabránili tím, že jí nedovolili zavřít dvířka vozu. Žena pak souhlasila s tím, že počká na policisty. "Připadalo mi, že je namol," podotkl k tomu jeden ze svědků.

Řidičce, která byla do dnešního dne ve vazbě, hrozí až osmileté vězení za usmrcení z nedbalosti, nedbalostní těžké ublížení na zdraví, ohrožení pod vlivem návykové látky a neposkytnutí pomoci. Žena dnes nad skutkem nevyjádřila lítost, pouze stručně řekla zraněné chodkyni, že se omlouvá a že chce způsobenou škodu splácet za pomoci svého manžela. Hlavní líčení bude pokračovat 30. května výslechem znalců z oborů soudního lékařství, psychiatrie a dopravy.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo zahraničí ČR ocenilo konec války v seriálu Hra o trůny

21.05.2019 11:17 Aktualizováno Česká diplomacie dnes na svém facebookovém účtu ocenila konec válčení v seriálové Hře o trůny.…

Na Helicopter Show v Hradci Králové se představí desítky vrtulníků

18.05.2019 05:24 Na letišti v Hradci Králové se dnes na 18. ročníku Helicopter Show představí několik desítek…

Potravinová sbírka: Lidé dnes mohou v obchodech věnovat jídlo a drogerii…

18.05.2019 04:42 Ve stovkách obchodů po celé republice a nově také na internetu se dnes už posedmé uskuteční Národní…

Rozladěný Jan Kraus: To se nikdy nemělo stát

17.05.2019 22:03 Aktualizováno Bavič a moderátor Jan Kraus se v úvodu své Show pozastavil nad hokejem a mistrovstvím světa, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama